Skocz do zawartości

Pojazd 3d: DeeP freq


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przez miesiąc wakacji udało mi się wydłubać kolejny samochód koncepcyjny. Wszystko zaczęło się od kropli wody, która jest bardzo aerodynamiczna w naturze. Miałem pomysł by ją przeciąć i przymocować do niej kółka. Niestety nie było to taki efektowne jakby się wydawało (nie umiem rysować więc ten jak i wszystkie inne koncepty powstawały na żywca w 3d). Zmieniając kształt zrobiła się z tego żaba i tak już to jakoś zostało. Całość zachowana w klimacie, a nazwa przeszła z frog->freq. Od początku jednak zamysł był na oryginalny samochód sportowy.

Może jeszcze trochę w temacie:

- samochód 3 osobowy, chociaż tak na prawdę zrobione pod 1 osobę siedzącą centralnie

- długość 347 cm

- szerokość 250 cm

- rozstaw osi 242 cm

- wysokość 108 cm

- koła 65 cm średnica, felga tylko R11 (jakie złudne?) :)

- samochód bardzo lekki (dużo części w karbonie) ale nadrabia dociskiem spojlera, a tylna oś napędowa dociążona skrzynią i silnikiem.

Konstruktorem nie jestem ale samochód ma koła prawie na kwadracie, więc powinien być mega przyczepny, do tego bardzo nisko środek ciężkości i bardzo krótkie zwisy dawałyby mu oryginalne wrażenia jezdne.

Co do renderów, to prezentuję bez rozmyć z głębi ostrości bo widać więcej szczegółów.

Rendery średnio po 8h w 3000x2000px.

 

freq_1.jpg

freq_2.jpg

freq_3.jpg

freq_4.jpg

freq_5.jpg

 

Mam nadzieję, że spodoba się koncept, model i sposób prezentacji, a jeśli nie to chętnie wysłucham uwag :)

Z góry wszystkim dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hej,

 

Ładnie się prezentuje w całej scenie concept. Samo auto jednak mi osobiście nie przypadło do gustu. Przy tak niskim aucie nie wyobrażam sobie wsiadania przez boczne drzwiczki na fotel umieszczony centralnie. Ergonomia by raczej wykończyła kierowcę:). Tak samo jak klamka na wysokości 40cm może (chyba lepiej by było ją umieścić jak w alfach na końcu szyby w drzwiach żeby nie wystawała, a była ukryta. Wolałbym też zagiąć linie drzwi z przodu nieco w tył, żeby szyba mogła się otwierać i była jedna niż dzielona tym pałąkiem:/.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graficznie na piątke bez dwóch zdan;)

 

Smaczki projektu trzeba docenić, podobają mi sie elementy takie jak kształt tylnych swiatel, albo kierunki w spojlerze. Natomiast gdyby sprobować pojechać tym conceptem to wymyślny przedni splitter carbonowy ktory zachodzi na przednie błotniki by sie uje..ał:P zawieszenie pracuje co wiecej niezaleznie a to wyglada jaby bylo na stałe polaczone. Pozatym kropla sama w sobie owszem jest niesamowicie aerodynamiczna ale dlatego ze jest symetryczna a ten pojazd to poprostu skrzydło samolotu, co gorsza podcisnienie wytarzane na gorze zamiast pod autem.. ale to Desing wiec kwestia gustu;) niektorzy lubią w zakretach czuć 3g a inni mogą chciec na prostej czuć lift:P kazdy lubi coś innego i napewno wielu osobom taki wyglad przypadnie bardzo oryginalny;)

 

ps. Lakier miodzio:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Cieszę się, że nie ma wielu zarzutów do wykonania graficznego, co znaczy, że jeszcze nie zapomniałem jak się to robi. Co do samego konceptu, to takie komentarze wbrew pozorom też mnie cieszą, bo jednak jakby nie patrzeć, to miał to być bardzo "koncepcyjny" projekt. Dotychczas większość moich projektów była samochodami, które pasowałyby spokojnie do obecnych realiów, a ja chciałem zrobić coś trochę kosmicznego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chylę czoła. Opracować koncept od początku do końca to nie lada wyzwanie.

Auto wygląda bardzo wiarygodnie i ma dużo ciekawych detali, które miło się ogląda. Podoba mi się też sposób prezentacji.

 

Jedna drobna uwaga, chyba sidewall opony jest nie tak i chyba trochę za mocno wypukły.

 

Pzdr.

illusion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne. Rozumiem, że opony również koncepcyjne, bo te standardowe projektowane są tak, że napis jest czytelny od lewej do prawej na górze koła, a nie na dole, noi bieżnik z reguły jest bardziej wypukły niż same napisy :) Ale to tak jakby się chciał ktoś czepić. Ładne autko!

 

ps. Co to za renderer? iRay? Takie dziwne ziarnowanie zostawił :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje sie baardzo fajnie. Koncept może nie tak całiem do końca mi odpowiada ale to też kwestia gustu. No i zdecydowanie też uważam że z drzwiami pojechałeś po linii najmniejszego oporu. Szczególnie przy tej wysokośći właśnie. Można tu było jakiś bardziej dizajnerski a przy okazji bardziej logiczny wariant zaproponować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności