Skocz do zawartości

exterior DOM


chudy(R)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wrzucam wizualizacje domu, coś mi w niej nie pasuje. Dom nie ma wnętrza wiec w oknie na parterze odbija się okno z przeciwległego narożnika domu (przy okazji dziwnie jest zniekształcone). Drzewa od Evermotion.

 

Niby materiały mi sie podobają ale całość tworzy mało realistyczną wizualizacje. Macie może jakieś rady?

 

http://img153.imageshack.us/img153/4903/doms.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przede wszystkim lezą zbiegi (zmień w ustawieniach kamery) i zmień możne tło bo obecne jest jakieś "mdłe" no i spróbuj ustawić światło tak aby większa cześć domu była oświetlona, bo u Ciebie masz słonce tylko w lewym górnym rogu a reszta w cieniu, no i zróżnicuj cienie bo wszystkie sa prawie jednolite. Co do materiałów ok ale te płytki na dole wywal bo to wygląda jak z IKEI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się czepiam i nie znam, ale jakoś nie podobają mi się zbiegi. Dom ten ma jakieś 6-8 metrów, a zbiegi są bardzo ostre. Takie zbiegi na zdjęciach czy rysunkach pojawiają się tylko w nienaturalnych kadrach i ułożeniach kamery a także przy bardzo dużych budowlach gdzie siłą rzeczy zbieg musi być ostry. W budynkach piętrowych, takich jak przedstawiłeś, zbiegi te powinny naturalnie biec łagodniej. To taka moja mała sugestia i nie jestem w tym temacie znawcą więc jakoś szczególnie nie przejmuj się moim zdaniem.

 

To mój pierwszy post i od razu się czepiam (świetne wejście :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na tomiast nie leża okna w tym bydynku albo białe jak mleko ablo odbijaja za dużo, dpobrze by było poprawic materiał szyb nie mówiac juz ze subdividy w materiałas przydało by sie podciadnac troche wyzej. Po dłuzszym ogladaniu dotarło do mnie co tu jest nie tak dlaczego własciwie masz spalona sciane słońcem skoro rtak na tle jak i na wzytkich obiektach masz swiatło i cienie jk przy lekkozachmurzonym lu zamglonym dniu cienie mamasz w miare miekkie a oswietle słońxcem nascianie nie moze byc spalone

Edytowane przez s_vimes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za uwagi, teraz mam troche za dużo na głowie i nie mam kiedy do tego usiąść ale ogólnie zmieniłem troche koncepcje, ustawienie kamery, tworze pierwszy plan bardziej szczegółowy oraz z innej strony padające słońce. Mam nadziej ze w weekend będę mógł to dokończyć i wrzucić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się zmobilizowałem i wprowadziłem kilka poprawek i to chyba już ostateczna wersja bo zmęczył mnie ten projekt. Ale troche się nauczyłem i na dzień dzisiejszy lepszego nie potrafie zrobić :).

 

http://img268.imageshack.us/img268/6069/exterior.png

 

herm trawa w tamtym projekcie to vray Displacement a teraz użyłem pluginu grass-o-matic ale bardzo średnio wyszła :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne poprawki po piwrwsza AO za duże wyłazi ci na krawedziach za mocno totalnie nienaturalne cieniowanie, dwa czemu w tym załomku domu jest tak przeswietlone skoro swiatło masz raczej łagodne, trzy ustawienia rendera chyba sa na niskich bo morke jak masz wskazuje albo na to albo na słabe materiały a to znaczyze trzeba doprcowac i cztery to razi najbardziej na obrazku w scenie masz słońce w trakcie zachodu znajduje sie ono za domem to skad takie cienie a nie inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności