Skocz do zawartości

Subskrypcja


3d_operator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam taki dylemat (pisałem do sprzedawcy, ale chyba jest na urlopie bo nie odpowiada):

Subskrypcja maxa ma taka opcję Home Use Benefit, która umozliwia dodatkową instalację na komputerze w domu. Moje pytanie, czy opcja ta działa w drugą stronę, czyli mam zarejestrowanego maxa na moje nazwisko (na domowym kompie) i chce go zainstalować legalnie u pracodawcy? Ktoś się orientuje czy jest taka możliwość?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Raczej nie. To działa w ten sposób, że legalnie możesz zainstalowac jedną kopię na komputerze firmowym a druga na komputerze domowym lub laptopie PRACOWNIKA. Próbujesz doprowadzić do sytuacji odwrotnej. A poza tym na komputerze Twojego pracodawcy można zainstalowac wyłącznie oprogramowanie, którego on jest właścicielem (właścicielem Maxa jesteś Ty).

Wydaje mi się, że tak to wszystko wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na własny laptop z maxem i vray'em mogę zostawić w firmie? A jak jest z audytem i tego rodzaju tematami? Nie będą się czepiać szefa, że robi wizki w maxie (tak się reklamuje) a formalnie go nie ma tylko mam go ja (jego pracownik). Przeciez nie podpisuje ze mną na każdą wizkę umowy zlecenia. Mam nadzieję, że jasno to opisałem. Inaczej czy pracownik może w firmie pracować legalnie na prywatnym sprzęcie i sofcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe zasady programu Home Use Benefit:

- drugiej instalacji można dokonać na komputerze domowym, który należy do pracodawcy lub może być własnością pracownika

- instalacja może być wykorzystywana tylko do wykonywania prac na rzecz licencjonobiorcy lub w celach szkoleniowych pracownika

- licencja Home Use Benefit jest ograniczona czasowo i można z niej korzystać tylko przez - okres 13 miesięcy od daty uruchomienia Subskrypcji

- licencja główna oraz licencja uzyskana w ramach Home Use Benefit nie mogą być wykorzystywane w tym samym czasie

 

Edit.

Punkt drugi mówi wyraźnie , że nie możesz na laptopie wykonywać prac na rzecz osób trzecich.

 

Edit:

Nie wiem skąd pojawia się informacja o możliwości trzeciej instalacji. Ja znalazłem tylko informację o możliwości instalacji drugiej kopii również na laptopie, ale cały czas jest mowa o dwóch licencjach ogółem.

Edytowane przez Dynamico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nad tym zastanowić to właściwie tak. Ale chyba żeby Twój pracodawca mógł w pełni legalnie z tej pracy skorzystać musisz pewnie to sformalizować - przeniesienie praw do dzieła. Bo jak sam piszesz w tym momencie zakładasz, że laptop jest częścią wyposażenia twojego biura gdziekolwiek jesteś. Myślę, że trochę za daleko brniemy w te niuanse ale w razie audytu pewnie mógłbyś się tłumaczyć , że pracujesz u klienta bo z pewnych względów jest tak Tobie wygodnie i raczej nikt nie udowodni, że to nie prawda. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nad tym zastanowić to właściwie tak. Ale chyba żeby Twój pracodawca mógł w pełni legalnie z tej pracy skorzystać musisz pewnie to sformalizować - przeniesienie praw do dzieła. Bo jak sam piszesz w tym momencie zakładasz, że laptop jest częścią wyposażenia twojego biura gdziekolwiek jesteś. Myślę, że trochę za daleko brniemy w te niuanse ale w razie audytu pewnie mógłbyś się tłumaczyć , że pracujesz u klienta bo z pewnych względów jest tak Tobie wygodnie i raczej nikt nie udowodni, że to nie prawda. :-)

 

Dodam, że nie ma własnej działalności, biura itp. Kupiłem maxa, żeby działac jako freelancer. Teraz jest okazja, żeby podpisać umowę o pracę ale jest ten problem. Może ktoś mi doradzić gdzie znaleźć odpowiedź bo od 1 września miałbym rozpocząć pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz oprogramowanie z licencją komercyjną to nie ma znaczenia czy masz zarejestrowaną firmę czy nie. Możesz zabrać laptopa do parku, knajpy, sąsiada czy w dowolne miejsce gdzie ktoś pozwoli Tobie podpiąć się do "prądu", usiąśc i "dłubać" w komputerze .

Zupełnie inną sprawą jest sprzedaż tego co zrobisz (jeżeli Twój pracodawca chce wszystko zrobić legalnie) ponieważ umowy o dzieło czy umowy zlecenia - a tak to trzeba by sformalizować - maja duże ograniczenia jeżeli wykonujesz je dla firmy, z którą masz podpisaną umowę o pracę. ZUS, US.

 

I żeby nie było nieporozumień są to wszystko moje opinie a nie praktyczna wiedza więc sprawdź u fachowców jak jest naprawdę.

Edytowane przez Dynamico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dynamico, widzę że się starasz pomóc.

 

Ale podpisywać umowę zlecenie jak się ma umowę o prace? A nie można w umowie o pracę zrobić zapis: "Pracownik zobowiązuje się wykonywać modele 3d itp. na własnym sprzęcie i sofcie i zobowiązuje się przekazać prawa majątkowe na rzecz pracodawcy" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszsz to właśnie "umowa o dzieło"? Wkraczamy w obszary kodeksu pracy i kodeksu cywilnego. Takie zapisy jakie cytujesz są chyba jednak niemożliwe w umowie o pracę. Raczej na pewno nie. Jeżeli Twój być może przyszły szef tak mówi to jednak chyba nie za bardzo na tym się zna.Jaki pracownik przychodzi do pracy ze swoimi narzędziami?

Ale jak masz dosyć mojego ględzenia to się "zamykam" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Jaki pracownik przychodzi do pracy ze swoimi narzędziami?

Znam geodetę, który zabiera do pracy w firmie budowlanej własne narzędzia pomiarowe (nie mam na myśli miarki).

Czyli szef będzie musiał kupić maxa, a ja licencje które mam (jakiś 18000 złociszy) będę mógł wyrzucic do kosza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam geodetę, który zabiera do pracy w firmie budowlanej własne narzędzia pomiarowe

To wcale nie świadczy o tym , że jest to normalne.

Nadal twierdzę, że normą jest fakt wykonywania pracy najemnej środkami pracodawcy.

Ale naprawdę, powinieneś w tej materii zasięgnąć opinii u fachowca od prawa pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności