Skocz do zawartości

Na nieznanych wodach


LukaszD2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, właśnie w ramach nauki dłubię sobie taka scenkę... W zamierzeniu jest więcej roślinności, w tym jakieś świecące kwiaty i grzyby ;) w tle chcę umieścić wrak okrętu. Macie pomysł jak zrobić jakąś fajne mgłę do tego? Post w PS czy może pobawić się volume fog? Powiedzcie proszę co myślicie, co poprawić i co dorzucić :) Dzięki!

 

PS. W drugim ujęciu brakuje kilku roślin... Render jest wcześniejszy ;) Potem podmienię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czubki trawy po lewo (na 2. obrazku) dziwnie komponują się z resztą. Liście po prawo te bardziej w głębi wydają się być ogromnych rozmiarów, wygląda na to że skala nie gra w tym miejscu. Co do mgły, wygląda ona już nieźle, ale pokombinuj jeszcze z mgłą volume, nie zaszkodzi a może zadziałać na klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft to akurat 3ds max i render w mental rayu. Tajemnic szczegolnych chyba nie ma ;) Wszsytkie uzyte materialy to Arch & Design, oświetlenie to Daylight System (wszystko mental). Skaly i wodorosty na nich zrobione przy pomocy Displacement w materiale (wyszly slabo bo subdivision byl ustawiony na 1K - niestety przy wyzszym subdiv max sie wykrzacza, 8GB pamieci nie starcza. Szkoda bo efekt przy subdiv rzedu 16K jest duuzo lepszy). Ten material to Blend materialow skal i wodorostow z mapa mieszania namalowana za pomoca Vertex Paint. Woda zrobiona na templacie Arch & Design - mapa bump to shader Ocean. Świetliki przy skałach to małe sfery z materiałem self-illumination - poświata to efekt to efekt kamery Glare. Mgła zrobiona za pomocą Haze z Daylight System. To chyba tyle :) Jak cos bys chcial wiecej wiedziec to daj znac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem volume fog, troche świecących roślin, poprawiłem nieco światło i zmniejszyłem palmę po lewej... Jak to teraz wygląda? Co jeszcze poprawić? Coś dodać? :) Mam problem z mgłą nad wodą przy skale - coś ją tam dziwnie wyrenderowało, jakby przebicia... Ktoś wiec co można z tym zrobić?

 

woda.jpg

woda.tif

woda.tif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mgla przesadziles, 1 obrazek wygladal pod tym wzgledem lepiej. Zrob ja w psie jesli umiesz chodz troche mazac pedlem. Jak nie to chociaz wyrenderuj w pasach i skladaj w czym tam chcesz. Najlepiej zapisz w 32bit i sprobuj czegos porzadnego do compositingu.

Krzaki z ciemna obwodka moze przez mgle sie tak wyrenderowaly. na innych tego nie ma. Sprobuj wogole bez niej dla testu.

zarowki w pyte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak :

 

02087142691570889271.jpg

 

1. skała troche niewyrazna mógłbyś zwiększyć bump lub disp.

2. wtf musisz to zminić

3.trawa jakoś mnie nie przekonuje

4skała jakaś niewyrazna nawet jak mgła jest to wyglada to stucznie

5.horyzont dla mnie się dziwnie ucina jak mgła to te ż mogłbyś ją tam dac lub jak pisałeś okręt we mgle

6.To samo co w pkt.1 albo masz za małą texturke i ci się rozciągnęła

 

Można się jeszcze czepiać ale wymieniłem to co ważniejsze więc jak to poprawisz powinno być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzieki serdeczne za wskazówki. Postaram się jeszcze dzisiaj wrzucić poprawiony render. Ze skałami mam taki problem, że wyglądają dużo lepiej jak daje wysoki displacemnet subdiv (16K) ale wtedy niestety wywala maxa - chyba mam za mało ramu. Jak renderuję jedną skałkę z samą wodą to wtedy daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Poniżej render bez mgły (tylko haze z sunlight). W kwestii tekstury skał nic narazie nie poradzę - mój komputer nie pozwala na większy displace. Jutro może uda się przerenderować scenę Zernatowi i wtedy zobaczymy co z tym dalej. Nie mam pojęcia dlaczego wokół krzaków na skale robi się ta ciemna obwódka... Jakieś pomysły? W ostateczności wywalę ją w PS. Powiedzcie proszę czy coś jeszcze zrobić zanim render poleci do Zernata i wezmę się za PS ?

 

woda2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności