Skocz do zawartości

Fotografia: Touch


Touch

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się założyć wątek i zbierać tutaj efekty swojego 'pstrykania'. Nic pro, zwyczajnie for fun:)

1.

Sony NEX-3 + Helios 44-2 / f16, 1/1250s, ISO 1600 (zapomniałem zmienić)

PS: B&W+lekka winieta

dsc04100pss.jpg

2.

Sony NEX-3 + Helios 44-2 / f16, 1/1250s, ISO 1600 (zapomniałem zmienić)

PS: B&W+lekka winieta

dsc04081pss.jpg

3.

Sony NEX-3 + Helios 44-2 / High Contrast B&W (1/30s, EV+0.7, ISO 500, f-nie pamiętam, manualny obiektyw)

PS: Lekki jasny gradient

dsc04077pss.jpg

 

Pozdr

Edytowane przez Touch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sam nie wiem, jakoś bardziej przypadły mi do gustu:) Od kiedy pstrykam z 30-letnim szkłem analogowym wolę szarości, hehe. Widocznie działa mi to na podświadomość:P Postaram się też o coś w kolorze, jak znajdę w końcu trochę czasu

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka "szotów" w wolnej chwili:

 

4. NEX 3 + Helios 44-2:

Dymek dodany w PS

coffeesa.jpg

.

5. NEX 3 + Helios 44-2:

lavazzasea.jpg

.

6. NEX 3 + Helios 44-2:

Funkcja panoramy

deszczs.jpg

.

7. NEX 3 + Porst 135MM MC f/2.8

porstj.jpg

.

8. NEX 3 + Helios 44-2

kroples.jpg

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Dobry pomysł, fajnie to wygląda - szkoda, że kubek brudny, zamiast podstawki - chyba lepiej by pasowal talerzyk, a i kawy moglo byc nieco wiecej ;)

6. Panorama niezla, chociaz troche brakuje ostrosci na domkach za to niebo wyszlo tak jak powinno. Funkcja panoramy dziala tylko kiedy aparat jest w pozycji horyzontalnej, czy mozna go obrocic pionowo (wiekszy kadr)?

7. Kolejny dowód na to, jak bardzo kolej jest fotogeniczna, ladnie skadrowane zdjecie.

 

Jak sie spisuje aparat w porownaniu do lustrzanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sunedge, przy panoramie niestety wyszła słabość obiektywu, trudno przy tej funkcji zrobić to dobrze analogiem, mimo wszystko. Panoramę można robić również w pionie. Aparat sam wszystko składa i naprawdę rzadko się zdarza, że widać jakieś łączenia.

Odnośnie samego aparatu, to daje dużo dobrej zabawy, szczególnie jeżeli właśnie zaczniemy się bawić analogowymi obiektywami z użyciem odpowiedniego adaptera. Koszty śmieszne, a efekty czasem naprawdę świetne. Przykładowo za obiektyw PORST 135MM MC F/2.8 zapłaciłem całe 130zł. Stan idealny. Warto się tym zainteresować.

Na pewno nie jest to aparat, dla kogoś, kto jednak chce się rozwijać zawodowo w fotografii. To segment raczej aparatów "rodzinnych", nie oszukujmy się. Na moje potrzeby jest idealny.

Dzięki za uwagi:)

 

torm, tym bardziej, że pomysł na zdjęcie wpadł spontanicznie, kiedy już upiłem, ile upiłem:)) Głupio latać po dolewkę do jednego zdjęcia, hehe.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności