Jump to content

fragment ławki


tr000tyl
 Share

Recommended Posts

jak robie splinami nie wiem jak połączyc ze sobą przecinające sie płaszczyzny

 

to jest ten moment kiedy konwerujesz do poly i poprawiasz. Dlatego polecam na poczatku bardzo niskiej jakosci spliny, 8 krawedzi w przekroju i nie za duzo podzialow. O wiele latwiej ci sie bedzie to potem łączyc a po turbosmooth wyjdzie ladnie i gladko.

Link to comment
Share on other sites

jesli bys chciał to tak jak napisał Mirach to w miejscach gdzie rurki sie przecinaja musiałbys usunac polygons tak zeby potem zweldowac odpowiednie vertexy. ofc łatwiej bedzie to robic na mniej gestej geometrii.

ja natomiast zrobiłbym tak: zrobił cylinder odpowiadajacy tej grubszej rurce, i albo recznie go powyginac albo extrude along spline. ale znow musisz miec w miare prosta geometrie. i teraz patrzac na doł ławki od strony oparcia, robisz na cylindrze prostopadłą "odnoge" (rozne sposoby: rysujesz circle z 1 step i cutem ze "snap to vertex" wycinasz okrag na grubszym cylindrze) i odchodzisz kolejnym od tego grubszego znow recznie Shift+move zeby uzyskac ta ciensza rurke. Miejscami gdzie sa spawy bym sie na razie nie przejmował. Jak nałozysz turbosmmotha to w tych miejscach pousuwasz poligony a potem Bridge edges zeby uzyskac takie podłużne spawy.

Edited by kranz
drobna pomyłka :D
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy