Skocz do zawartości

Free Image Sequence Player 2.0


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że warto promować projekty naszych użytkowników. Jednym z nich jest Free Image Sequence Player, który doczekał się właśnie aktualizacji do wersji 2.0. Ten prosty program w skrócie  służy do przeglądania sekwencji obrazów w zadanym FPS.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=2075

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Program bardzo dobry, nic nie przycina, lecz moim zdaniem - dużym minusem jest wczytywanie WSZYSTKIEGO do razu do ramu. Po załadowaniu animacji w rozdzielczości full HD (png, 24bit, alpha) która miała tylko 300 klatek, ram był obciążony aż o 2,5gb. Ładowanie wszystkiego ma swój plus - nie ma prawa się przycinać, aczkolwiek nie lepiej bufferować 50-100 klatek? Sama inicjatywa świetna, program też jak już powiedziałem, sprawuje się znakomicie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dejdara

Jest jakaś szansa na wydanie tego na inne systemy niż "jeden właściwy"? Na Linuksie też przydało by się takie narzędzie, na razie jedynym jakie znam jest sequencer z Blendera który wydajnością nie grzeszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KONAn: hm, swojego czasu załadowałem ponad 6 GB png o rozdzielczosci 1280x720 i bylo ok, ale prawda jest taka jest to najbardziej krytyczny element programu i jak widac wymaga jeszcze poprawek, dzięki, bede mial to na uwadze.

 

cóż, program jest jeszce 'młody' znajdzie sie jeszce duzo niedoróbek, więc bede wdzięczny za jakis informacje na temat błedów - można je umieszczac na stronie programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo przydatny program , bo zawsze musiałem to robić w AfterFX i trwało to 10 razy dłużej , łynność gorsza i można było puszczać małe fragmenty , , tu swobodnie puszczam full HD , i ogladam bez kompresji , IDEAŁEM było by żeby ten bófor nad którym pracujesz umozliwiał puszczanie dowolnej długosci materiału , wtedy to naprawde była by bardzo przydatna aplikacja bo można robić emisje na pokazach , videoinstalacje itp. materiału bez kompresji i strat które generują kodeki . ALE musisz dodać obcje wczytania osobno pliku audio wav. To by było coś !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na linuksie działa djv view (na windzie też). Ogólnie rozwinięty program, używam go praktycznie codziennie w pracy. Też wrzuca wszystko do ramu przy początkowym wczytywaniu ale to nie jest problemem. Ma jednak jeden mankament, przy odtwarzaniu materiału w wysokich rozdzielczościach zaczynają się problemy z poziomym szatkowaniem obrazka. Ma to chyba związek z odświerzaniem ramki w viewerze, tzn nie wyswietla ramki po jej całkowitym wczytaniu ale zaczyna wyświetlać jeszcze przed. Efekt ten jest na tyle problematyczny, że czasami wolę wrzucić to do nuke-owego framecyclera niemającego tych wad co jednak rodzi inne problemy np wolne odtwarzanie.

 

Problemów nie widać przy materiale HD ale przy 4k nie da się poprawnie ocenić obrazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności