Skocz do zawartości

Helljumper


Dav

Rekomendowane odpowiedzi

Seria gier Halo miała trafić na srebrne ekrany już dawno temu. Jednak przez problemy z reżyserami, scenarzystami czy budżetem projekt jest ciągle odkładany. Fani serii nie powinni jednak się załamywać. Oto nadchodzi Helljumper - adaptacja opowiadania "Dirt"  Tobiasa S. Buckella!

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=2102

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pffffff... Człowieku to jest fanowska produkcja. Oczywiście każdy krzykacz z maxa w domowym zaciszu robi efekty na miarę oryginalnych transformersów, szkoda tylko że tych rzeczy jakoś nie widać a musimy oglądać takie produkcje jak trailer powyższej. Co za strata potencjału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli stac ludzi na takie kostiumy, przygotowanie takich scenografii, miejsc krecenia shotow to raczej nie mowimy tutaj o 5 kolesiach ze szkoly co kreca film na czym sie da,

 

wiec jesli stac tych fanow na to wszystko to mogli by troche wiecej serca wlozyc w efekty,

 

btw moge byc krzykaczem z maxa, digarta, devianta, nie wazne, jestem odbiorca i mam prawo krytykowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw moge byc krzykaczem z maxa, digarta, devianta, nie wazne, jestem odbiorca i mam prawo krytykowac...

 

Masz też prawo wywoływać u innych uśmiech :) kiedy poza krytyką nie masz specjalnie nic więcej do zaprezentowania.

Edytowane przez le_chu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@plasti

Stworzenie takiego stroju nie jest problemem. Można to zrobić w domu z materiałów za parę setek złotych. W Hollywood przy efektach pracują setki ludzi, którzy zarabiają na tym wielką kasę, a sam proces tworzenia efektów jest nie dość, że czasochłonny to męczący. Fani robiący takie animki nie zarabiają na tym kasy, mają rodziny, życie. Robią to, bo lubią. A wg mnie na tym filmie nic nie wygląda na zrobione byle jak. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz też prawo się ośmieszać, kiedy poza krytyką nie masz specjalnie nic więcej do powiedzenia...

 

moge wyrecytowac wierszyk, ze specjalna dedykacja dla ciebie, nie ma problemu.....

 

@Dav

tak na start to po obejrzeniu zapowiedzi mialem wrazenie ze to kolejny news z serii 25 reich czy cos, i ze jest to hollywodzka produkcja, zmylilo mnie spektakularne przedstawienie zapowiedzi, jakby zaraz miala wchodzic do kin, no ale ze zauwazylem jak co poniektorzy zacietrzewiaja sie o glupie posty to przeciagnalem line dalej...

 

wracajac do tematu, zalezy jaki sztab ludzi nad tym pracowal, bo to co widzialem na trailerze laci nie urwalo, no ale jesli rzeczywiscie garstka ludzi nad tym pracowala to moge to zrozumiec i przymknac oko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczatek nawet mi sie spodobal, troche zbyt patetycznie ale w sumie fajnie... natomiast jak kamera zaczyna nawalac na wszystkie strony swiata, to niestety przestaje mi sie to podobac i odrazu wszytko robi sie jakies takie bardziej amatarskie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że niektórych gier po prostu nie da się przenieść na opowiadanie filmowe w taki sposób aby nie wyglądały infantylnie, naiwnie, śmiesznie. Co mam na myśli? Spójrzcie na kostiumy tych żołnierzy! To co w grze wygląda fajnie i jest absolutnie do łyknięcia na filmie przypomina projekt kiepskiego artysty. Na prawdziwym aktorze wygląda śmiesznie, nie wygodnie i klockowato. Widziałem gdzieś na youdupie aktorów ubranych w pancerze rodem ze Starcraft i to się nie sprzedawało.. Patrzysz na takiego żołnierza i widzisz postać, która na polu walki ma mobilność Sigmy i Pi i jest mocno nieprzekonująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monio

bez urazy, ale stwierdzenie 'nie zrobisz lepiej to nie krytykuj' jest dziwne bo na tej zasadzie nie można by powiedzieć złego słowa o filmach bollywood'u lub masie innych produkcji :)

 

dla mnie osobiście jako film mający trafić do kin (jak wynika z treści newsa) jest bardzo słaby (kostiumy, efekty, prowadzenie kamery) nie zależnie czy robi to 5, 10 czy 1000 osób

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monio

bez urazy, ale stwierdzenie 'nie zrobisz lepiej to nie krytykuj' jest dziwne bo na tej zasadzie nie można by powiedzieć złego słowa o filmach bollywood'u lub masie innych produkcji :)

 

dla mnie osobiście jako film mający trafić do kin (jak wynika z treści newsa) jest bardzo słaby (kostiumy, efekty, prowadzenie kamery) nie zależnie czy robi to 5, 10 czy 1000 osób

 

pozdrawiam,

Czym się różni krytyka od zrzędzenia? Jeśli się nie szuka tak samo dobrych jak i złych stron i nie zwraca uwagi na kontekst, to jest to zwykłe dzielenie się swoimi wrażeniami które może nawet przerodzić się w pospolite zrzędzenie jeśli będzie za ostro... Ty np. teraz wyraziłeś opinię że nie chcesz widzieć takich tanich filmów w kinie, co generalnie nie odnosi się do realizacji projektu. Nie oceniasz teraz realizacji (tego jaką ma jakość względem warunków pracy, dostępnego czasu, narzędzi i talentu) tylko to, co z tym filmem jest robione i wszystko jest OK dlatego że wyraźnie to rozgraniczyłeś pisząc "jako film mający trafić do kin".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzujcie się trochę. Film jest fanowski, w kinach dostępny nie będzie. Będzie za to w Internecie do obejrzenia. Faktycznie źle się wcześniej w newsie wyraziłem - efekt długotrwałego "bezsnu". :)

 

Jednak wcześniej w komentarzach pisałem o tym, że autorzy nic na tym nie zarabiają i robią po godzinach. To należy docenić. Że komuś się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grave

(bez spinki :))Rozumiem o co Ci chodzi i faktycznie doceniam fakt, że film robiony jest przez fanów Halo, bo zdaję sobie sprawę jak ciężko jest siadać dzień po dniu do takiego projektu i ile wysiłku trzeba, żeby projekt zamknąć. Z tego jednak co kojarzę jakiś czas temu pojawił się również film 'fanowski' rozgrywający się w świecie Starcraft'a i jeżeli chodzi choćby o jakość efektów specjalnych przebijał "helljumper'a" dość sporo. Nie uznaję dlatego faktu iż 'docenianie' wysiłku czy nakład finansowy jak i ilość osób które nad czymś pracują, a tym bardziej moje umiejętności w montażu czy pracach nad efektami specjalnymi miałyby przesłonić bezpośredni odbiór, który moim zdaniem niestety nie jest najlepszy. Szanuję pracę i doceniam, ale zdania nie zmienię :)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli stac ludzi na takie kostiumy, przygotowanie takich scenografii, miejsc krecenia shotow to raczej nie mowimy tutaj o 5 kolesiach ze szkoly co kreca film na czym sie da,

 

 

wiec jesli stac tych fanow na to wszystko to mogli by troche wiecej serca wlozyc w efekty,

 

 

btw moge byc krzykaczem z maxa, digarta, devianta, nie wazne, jestem odbiorca i mam prawo krytykowac...

 

 

 

Oj zdziwił byś się ludzie za kilka set dolarów robią bardzo dobre filmiki, na ten tu pewnie nie wiele więcej wydali, więc nie gadaj bo jak na amatorskie wykonanie małej grupki ludzie jest to bardzo dobrze zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności