Skocz do zawartości

guffqa (postanowienia noworoczne)


guffqa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;) dopiero od niedawna się bawię w grafikę 2d a na święta sprawiłem sobie tablet no więc oficjalnie przystępuję do nauki, mam nadzieję, że naprowadzicie mnie na dobry kierunek. Oto moja pierwsza pracka:43880513.jpgPozdrawiam!

Edytowane przez guffqa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wczoraj już nie miałem czasu napisać więc dziś podsumuję dzień drugi... czyli praktycznie ciąg dalszy z zapoznawaniem się z tabletem i bawienie się brushami. Generalnie chciałbym na początku iść w stronę grafiki conceptowej i mam do was pytanie o jakieś przydatne zestawy pędzli, jeśli byście mogli mnie wesprzeć linkami do fajnych brushy czy też tutorialów, a nawet jeśli sami byście wystawili kreatywne opinie i porady to z góry dziękuję;) a to moja praca na dzień 2:

 

10542624.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się , że w dziale poświęconym pędzlom jest ten zestaw , ale wstawiam go ponieważ jest jednym z moich ulubionych i po prostu go polecam.

 

http://daarken.com/ tutoriale - my brushes

 

nic odkrywczego , chyba każdy to zna ale mimo wszystko zapodam

 

http://www.youtube.com/user/FZDSCHOOL?blend=1&ob=video-mustangbase

 

nawet jeśli celujesz w concept art warto wziąć się za podstawy ;)

Mam nadzieje , że pomogłem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi o obejrzenie , wysłuchanie i wyciągnięcie wniosków niż samą próbę przemalowania.Też na początku początków ;) robiłem tak ,że zamiast obejrzeć i coś z tego łapnąć starałem się raczej przemalować całą pracę i dlatego kompletnie nic mi nie wychodziło.Najlepiej malować z natury , sztuka to w dużej mierze umiejętność patrzenia ze zrozumieniem.Sam wciąż się uczę przez co te słowa trochę tracą na wartości ale mam nadzieje , że coś Ci rozjaśnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm rozumiem Cię w 100% ale też muszę dopowiedzieć coś od siebie... samo wysłuchanie i obejrzenie moim zdaniem w tej dziedzinie nie wystarczy... ja teraz każdego wieczoru ( od 3 dni ;p ) obejrzę sobie jakiś filmik dla motywacji...poczytam o kompozycji...trochę przejrzę portfolia innych ludzi i biorę się samemu za coś aby tą wiedzę utrwalić i przetworzyć na praktykę...wtedy moim zdaniem przy następnych pracach łatwiej jest sięgnąć pamięcią wstecz przypominając sobie godzinne zmagania ze swoim rysunkiem niż nawet 30 minutowego filmiku ;) na dzisiaj zostawiłem sobie robienie scenek przed konceptowych... głównie dla tej perspektywy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem od początku naukę tak jak wiele radzi na forum...walor ćwiczyłem sobie na kartkach ale nie mam skanera, żeby wysłać...

Postanowiłem zacząć trenować ludzką sylwetkę i tym podobne... narazie bez twarzy, żeby się nie rozpraszać detalami tylko same proporcje ćwiczyć. wiem,że to słąbe ale ponoć trzeba pokazywać swoje błędy tak ? ;)

figur2.jpg

do tego polecam tutorial z tej strony http://psd.tutsplus.com/tutorials/drawing/sketching-human-form-photoshop/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że mamy podobne problemy jeśli chodzi o kreskę, twoja tak jak i moja jest strasznie szarpana i bez wyczucia. Kreski nie nachodzą na siebię, tylko często zaczynają się od punktu na którym skończyłeś poprzednią. Od siebie mogę dodać: staraj się bardziej ciągnąć te krechy i nakładać jedną na drugą a szybko zobaczysz efekt, mi ciężko było się przyzwyczaić i nadal nie wygląda to tak, jak bym chciał, ale praca czyni mistrza :) Wbijaj na moją tekę i poczytaj, co mi tam Monttsserat napisała. Cool stuff no shi*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję wrzucić coś zrobionego ołówkiem, z góry przepraszam za jakość ale zdjęcia robione telefonem. Czekam na konstruktywną krytykę i rady ;) pozdrawiam!

mały trening perspektywy... z prostymi figurami może i idzie łatwo... gorzej pewnie by było z jakimiś walcami itd.

dsc00033ku.jpg

dsc00035eet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twarz, tors, postawa świetna, w oświetleniu też ogarnąłeś ;] Tylko przy tym, co jest za lewym lub na lewym ramieniu musiałeś już spać :D

 

@edit: Możesz już chyba usunąć nawias w tytule, bo chyba to takie totalne początki nie są ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ostatnio zacząłem ćwiczyć anatomie i trochę rysowanie ze zdjęć, pewnie jeszcze jest bardzo daleko do perfekcji więc liczę na wszelkie rady i krytykę...dużo krytyki! Z góry dziękuję;)

 

w1a1y.jpg

fb9mrs.jpg

milazj.jpg

Edytowane przez guffqa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przędzisz momentami świetne rzeczy ziomek :] Oczka przekrwione wg. mnie, ale za to ładnie zbudowane. Eee tam za gruby ten batman, po prostu polecam na starcie w trakcie szkicu rozrysować kręgosłup, wysunąłeś go mocno w przód, niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc czas coś wrzucić, żeby teczka nie zaginęła ;D mały szkic i 2 pół godzinne speedy.

31032012.jpg

mnichwojowniok.jpg

01042012e.jpg

 

Jeszcze wam do was pytanie i prośbę o pomoc... jaką metodą kolorujecie takie czarno białe prace żeby wszystko wyglądało super i w ogóle ? ;D Jakieś specjalne metody ? tutki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracasz widzę, to tak na smaczek dorzucę od siebie ze dwie rady: w gruszkach, jabłkach i kulce nie czuć bryły, przestudiuj dobrze zachowanie cienia w zwykłych bryłach, ze zdjęć a jeśli jest opcja to w rzeczywistości, a te dziwne refleksy na kulce z lewej strony, wnioskuję, że daje taką poświatę światło odbite? Ale nie bardzo mi się to trzyma kupy, bo tutaj widać tylko szarą nicość, a szkoda. W cieniu nie ma gradientu, nudna plamka. I dawaj dalej, nie wymiękaj :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blinq, Piret - Dzięki za wsparcie! Motywujące ;)

@Bombadil - Dzięki! Ręka rzeczywiście wyszła za chuda... może jeszcze wrócę do tego.

 

a tymczasem day3:

coś nie udaje mi się złapać "ostrości" pędzla i trochę wydaje mi się wszytko mdłe...muszę nad tym popracować.

2iswrh4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucięta ręka z lewej strony tej rzeźby spłaszcza pracę, wygląda to mdlej także ze względu na walor jaki stosujesz, nie bój się poeksperymentować i rzucić trochę mocniejszej czerni i bieli, żeby bardziej wydobyć bryłę. Z panienką up ręka do poprawy i coś nie tak z jej miednicą. Reszta bardzo fajnie, keep it up!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności