Skocz do zawartości

Drzwi i okna - autoomatyczne wycinanie dziur


Ajgor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kiedyś w jakiejś wersji Maxa (nie pamiętam w której) bylo coś takiego, że jak postawiłem ścianę (obiekt Wall), i później w nią wstawiłem okno (obiekt Window), to w tym miejscu automatycznie w scianie wycinał się otwór. Można było okno skalować, przesuwać, a otwór automatycznie się dostosowywał. Teraz zassałem demo Maxa 2012, i okazuje się, że tej funkcji nie ma. Wstawiam drzwi, lub okno, a ściana w nim jak była, tak jest. Trzeba by ręcznie wycinać. Ktoś wie, czy może to automatyczne wycinanie jest nadal, tylko może trzeba je gdzieś włączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W sumie z taka funkcjonalnoscia maxa sie nie spotkalem, ale skoro piszesz ze tak bylo to pewnie bylo. A wracajac do Twojego pytania, to patrzac na to jak masz kochany Autodeskt za kazdym ulepsza maxa i sprawia by nam sie lepiej go uzywalo to obowiam sie ze tej funkcjonalnosci o ktorej piszesz moze juz nie byc :], ale pojecia nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak w 2012 też to jest. Tylko nie wiem, jak to włączyć. Popatrz mniej więcej od 2'45":

 

 

Gość wstawiał drzwi w pełną ścianę.

 

Edit: Hmm Nic nie rozumiem. Zresetowałem scenę, postawiłem ściany na nowo, i nagle zaczęło działać. Nie mam pojęcia, co to za czary. Czy ktoś wie, jakie warunki muszą byc spełnione, żeby to działało?

Edytowane przez Ajgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności