Skocz do zawartości

model 3d: ogr


BLADE

Rekomendowane odpowiedzi

Po dluższej przerwie postanowilem znowu coś stworzyć.... tym razem padlo na luźne wyobrażenie ogra.... nie kozystałem z zadnych wzorcó czy referków tylko i wyłacznie wyobraxnia... niestety z powodu powaznej awari sprzętu nie moge skończyć kostuchy ani orka więc one jeszcze beda musialy poczekać... no cóz karta graficzna mi padła i pracuje na złomie.... Odnosnie ogra to przedtsawiam dopiero zarys.... bez detali itp.... z reszty bede sie tlumaczył jak beda zarzuty bo coś nie moge myslec..... a i tak napewno o czyms zapomnialem.... czekam na krytyke....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no takie toto... nijakie... wyglada troszke poczatkujaco... powinienes popracowac nad dobrym ukazaniem np. miesni brzucha bo na razie dostal patelnia :P... pakuly tez jakies nieksztaltne, cyce takie mocno nieogrowe i za bardzo do srodka ;)... chyba nie bedzie updatow wiec to na razie tyle ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie darkelf... narazie jest bardzo niekształtny bo taki ma być.... narazie stworzyłem główny zarys. cięzko zrobić dobre urzexbienie nie wiedzac na dobrą sprawe jak ono wyglada.... musze poszukac jakiegoś zdjęcia pakera to wtedy sie zrobi tak jak ma być. jak narazie to to jest ogólna bryła.... reszta mam nadzieje niedługo.... a update\'y bedą.... co do samej wizji ogra.... to hmm... to to jest tylko i wylacznie moja wlasna.... z załozenia nie jest podobna do niczego... orka robiłem podobnie.... najpierw ogólnie i stopniowo dodają c detai itp... btw. jak na chwile pracy to chyba nie jest źle..... pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mini update.... troche poprawilem brzuch i rysy mięsni.... narazie malobo nie moge znalexc konkretnych zdjęc kulturystów... dalej działa tylko wyobraźnią.... od pasa w dół nie pokazuje bo narazie nie ma co ogladać... jest tylko wstępnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm tors juz lepiej wyglada choc mam zastrzezenia... troszke te miesnie za symetryczne...

Teraz rece. Zgjecia w polowie reki sa jakies dziwne. Wyglada to jak bym zlamal reke podruby lalki barbie. Zrob bardziej plynne zgjecie reki. Bez wglebienia...

 

POzdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to to nie jest ork... orki mają inna budowe.... a ten ma być duuuży... i silny..... pewien zwiazek między orkami i ogrami jest..... a tak btw to każdy z nas ma swoja wizje więc nie ma sie co sprzeczać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlamnie nie wazne co to jest :) i w ogole mnie to nie obchodzi

 

Co do modelu moim zdaniem za bardzo chciales wyodrebnic miesnie przez to wyglada on troche nie naturalnie wydaje mi sie jak by podniosl teraz rece to by mu te misnie pekly jak baloniki . Miesnie plaskie brzucha za bardzo plaskie i zbyt wyodrebnione. Popraw ucho nos , dodaj kilka beveli w okregu suta bo kaszani sie siatka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkelf... ciągle szukam...jak znajde odpowiednie to zrobie jak ma być ;)

ręce faktycznie zle ale narazie sie mało nimi zajmowalem... może ktos ma fajne refetrki...? bylbym wdzięczny ;)

ps: nie zalezy mi na fotorealizmie... bardziejj na stylu kreski z warhammera albo jak ktoś kojarzy thralla z mytha...? to ma być luxny model na nudy w wakacje.... ale dzieki za komentarz i zaintresowanie Darkelf ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pora na maly update... poprawiłem klate, rysy, szyje i wstępnie brzuch.... i troche ramiona.... zgięcia tutaj dziwnie wyszły ale to wina ujęcia poza tym nimi jaki przedramieniem i dlonmi dopiero sie zajme. aha i szyja jeszcze ciut za kwadratowa.... standardowo narazie ood pasa w dólnie patrzeć bo to narazie na sztuke tylko... model wstępnie spelnia teraz aspekt anatomicznynie licząc ramion itp.... reszta w trakcie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie on spelnia \"aspekt anatomiczny\" ?

1 zagiecia wygladaja zle i niewydaje mi sie zeby to byla wina ujecia

2 popraw klate i brzuch. miesnie ukladaja sie kiepsko , popatrz w lustro , to , ze to ogr nie zmienia faktu ze jakos dzialac musi a ma budowe zblizona do ludzkiej.

3 to samo tyczy sie barkow , ramion i woogole calych rąk.

model potrzebuje troche plynnosci bo narazie wyglada jak klocek. jak pokazesz siatke latwiej bedzie ocenic i CI pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za komenta. rekami(w całości ;-) ) sie jeszcze niezbyt zajmowałem.... dlatego narazie są kiepskie rzeby nie powiedziec nienadające sie... ... brzuch równierz.... jest wstepnie.... może ktoś ma dobre referki... bo ja patrzyłem ostatnio tylko na zdjęcie Pudzianowskiego... ;) Dzieki Nezz za komenty... no cóż nie da sie ukryc iż znawca anatomii nie jestem... jako czlowiek niedoświadfczony jestem raczej z modelu narazie w miare zadowolony... poza tym to miałbyć lóźny wmiare nieskomplikowany model... nie zalerzy mi na zbytnim realizmie... aczkolwiek zawsze moge sie czegos nauczyć.... ja w lustro nie patrze bo jestem chudzielcem... więc wiele nie zobacze... ;) aha... no zapomnaiałem przedtem dodac iż spenia zalożenia anatomiczne w oczach autora czyli mnie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez mu zrob napiersnik najlepiej bo te cycki ci nie ida ;)... i wydlub mu te odpustowe zielone oczy... ogolnie glowa calkiem calkiem... popracowalbym jeszcze nad uszami i tymi wystajacymi zebami... popracuj troche nad tym zeby niebyla tak idealnie symetryczna... od strony nosa opusc luki brwiowe i ogolnie je uwydatnij... i pokaz profil... a co do ciala no to coz... jak dla mnie to szkoda ze robisz je typowo ludzkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczne może tak.... po pierwsze jeszcze nie widziałem ogra w napiersniku... po drugie to oczy sa tylko na sztuke tylko żeby były, po trzecie... cycki ma pudziana... tylko jeszcze musze je poprawic... poza tym napisalby ktoś co w nich jest nie tak np: za kwadratowe lub za plaskie albo za kanciaste. samo zle nie wystarcza. no to idziemy dalej.... co do wygladu ludzkiego... no to niestety wzoruje sie na ludzkim... jak masz fajne referki normalnych ogrów to chetnie z nich skożystam, bo jak narazie to mam tylko wyobraźnie i słabe zdjecie pudzianowsikiego z profilu w słabej rpzdzialce.... dzieki wielkie za komentarze, duzo mi dają bo mi sie zawsze wydaje iż na poczatku jest ok a nie jest, dopiero z perspektywy czasu widze jak bardzo sie myliłem. symetrycznośc poprawie na końcu gdyż narazie korzystam z modyfikatora symmetry więc różnicowal będe na końcu. co do glowy... to właśnie najmniej wysiłku wlozyłem właśnie w nia.... calość robiłem box modelingiem.. jakoś ta technika najbardziej mi leży.... zamieszczam siatke... wiem wiem.. spaprałem ją troche ale mniejsza o to. pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci napisalem co w cyckach jest nie tak ale widac nie pomoglo :o Zobacz co sie dzieje z siatka w obrebie suta dodaj tam kilka okreznych edow powinno wygladac lepiej , i zmniejsz te suty bo wygladaja jak by urodzil ten koles 1000 dzieciakow . Miesnie cyckow mozna powiedziec ze przechodza w rozpietki i talej w miesniej naramienny a u ciebie to sa 2 rozne bevele . Usun ta qlke besposrednio na ramieniu .

Siatka na mordce tak zageszczona ze koniec siwata i przez to wyglada troche dziwnie :o

I popraw te miesnie brzucha.

 

Mam dla ciebie tipsa :) wez poszukaj na worum w wipie pracek jakiegos dobrego modelarza jest ich kilq na forum i zobacz na zalaczona siateczke jak oni zrobili miesnie brzuszka i calego modelu i popraw swoj.

Straj sie pracowac na 4 bocznych poly

 

 

ps. Chodzilo nam raczej o siatke low poly czyli bez meshsmootha :}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.... poprawiłem "cyc" całyy czas myślałem że coś innego jest w nim zlego oprócz tych zalamań.... narazie nie robiłem brzucha by sie nie czepiali.... do tej pory nie wystarczało napisać na co nie patrzec a i tak sie czepiali o to co nie powinni... więc narazie z brzuchem dla picu. ;) zlikwidowalem zgięcia rąk... ale dołu jeszcze nie zrobilem. poprawiłem ruysy mięsni ramienia... ale jak znam życie nadal coś jest źle.... ale nie w tym rzecz. jestem zadowolony z tego modelu ponieważ nie planowałem robić go aż tak dokładnie.... tzn wszystkie miesnie itp.. .traktowałem go nbardziej jako zabawe na nudne wieczory. ale skoro sie już podjołem tego to ukończe miejmy nadzieje na jakimś rozsadnym i wmiare dobrym poziomie. aha.. głowa jeszcze bedzie poprawiana.... wszelkie uwagi i komentarze mile widzinae ;) pozdrawiam

 

ps: to jest moja druga postać w zyciu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze blade, widzę że jesteśmy na podobnym poziomie w modelowaniu i wybraliśmy podobne tematy :) no, twój ogr jest bardziej orkowaty od mojego orka :), ale uszy z kolei przegiąłeś w drugą stronę. zmniejsz je i umiesc nizej. i moze kly troche zmniejsz... ale miesnie fajnie zarysowane, tylko brakuje paru sciegien i kosci, np obojczykow i sciegien z przodu szyi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki za komenty ;) więc tak... zęby narazie sa tylko dla picu... więc nic z nimi nie robiłem, uszy faktycznie poprawie... he heh no cóż.. dziwnie moja koncepcja wyglada..... spróbuje dorobić to o czym mowa powyzej odnośnie sciegien itp.... ale ręce jeszcze bedą poprawiane.// od przedramienia w dół co widac na ponizszym renderze... wstępnie zrobiłem dół... wstepnie bo jak zwykle zaczynam od zarysu... zrobiłem mu gacie i nogi.. bez stóp jeszcze.... no ale wszystko po kolei.... Wert jak znajde linka do swojej wizji orka to zaprezentuje.... co do rigowaniu to jeszcze o tym nie myslałem... chciałem poprostu sobie pomodelowac.. a co do przeznaczenia tego modelu to sie okaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie to wygląda jak majty... ale nie bedzie... bedzie coś w stylu gaci conana.... co do wcześniejszych postów to zmniejszyłem uszy i je obniżyłem, wydlużyłem troche ręce... ale zaprezentuje dopiero jutro jak bedzie więcej..... teraz zajme sie dłońmi... pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie... no czas na mały update.... dorobiłem troche... ale odrazu jmówie iż dlonie beda poprawiane tak jak i stopy ktore narazie sa tylko w fazie zaczatków...co do gaci to chyba też... a reszte mi sami wytkniecie jak zwykle :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to ona powinien miec szersze bary , imiec wiekszy bebech i nie wiem czemu tak mu miesnie ukazujesz jak by cwiczyl to mieso armatnie i maszyna do zabijania... tylko mi nie mów ze chcesz zrobic scenke jak on kwiatki zebira buahahahaha ... Powarznie stary mówie ci bardziej mu barki z klatka rozciagniej na boki i niech mu sie lekko wypnie bebech , mozesz mu tez biceps i triceps pokrecic , i te miesnie przy lociu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak burzliwa dyskusja na temat egzystencji i genealogi ogrów... heh eh eh

rowr - shrek też z ogrami nie ma wiele wspólnego.....

tak poza tym to nazwa tego modelu jest bez znaczenia, robie go bo mi sie nudzi.... ot taka moja mała wizja z ktorą ktoś sie może zgodzić lub nie.....

myslalem o poszerzeniu barów... na końcu go troche przygarbie i ustawie bardziej bojową poze.... co do scenki to narazie nie zastanawiałem sie nawet nad przeznaczeniem tego modelu... wiec niewiadomo czy powstanie jakaś scenka... nie wiem nawet czy bede go teksturować. widze iż więcej ludzi sie wypowiada o samym koncepcie i wizji tzw "ogra" niz o samym modelowaniu.... postaram sie zamieścic update dzisiaj w nocy..... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.... maly update.... poprawiłem troche rzeczy... niewiele bo niewiele ale miałem awarie kompa i na obecnej karcie graficznej 16 mega.... cięzko sie pracuje..... jest jeszcze sporo bugów do poprawy..... ale to widać z rendera np ten pod barkiem, dłonie czy chociaż lokcie... ale powoli sie je poprawi..... wszleki komentarze mile widziane..... mysle że ten model nie jest az tak strasznie tragiczny....

 

ps: Sid.. myslałem by specjalnie dla Ciebie zrobic jak wacha kwaitki ale narazie nie mam zabardzo jak.. więc poczekaj troche ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyja... tam powinny byc jakies sciegna.

bym mu troche opuscil ramiona w dol [zeby tworzyly luk, bo na razie jest strasznie spiety :p]

miesnie brzucha ;P.

miesnie udowe.

reszta moze byc na razie, bo zakladam ze jeszcze pododajesz jakies miesnie[oczywiscie zakladam rowniez, ze bedzie wystepowal tylko w majtkach i ew. z jakas maczuga :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak burzliwa dyskusja na temat egzystencji i genealogi ogrów... heh eh eh

rowr - shrek też z ogrami nie ma wiele wspólnego.....

chodzi mi o fizjonomi ogry jako gatunek raczej koczowniczy potrzebowaly od cholery tluszczu zimno,glodno i do domu daleko wiec ich budowa cial byla raczej bardziej okragla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie shreka, ale to inny rodzaj orka, ten co ty tu robisz to , Ma byc maszyna wojenna Canno Foder. mieso armatnie, nomralnie rzeznik. z wielkim toporem calym we krwi i posarpanymi skurami zwierzat na sobie i powyginanymi czesciami metalu przypominajaca lekka zbroje.... A nie Shrek ........ hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwalacie mi banke ludzie !

 

Czlowieczek chce sobie potrenowac modelowanie , nie wazne czy modeluje maddone ktora wyglada jak moj stary czy ogra ktory wyglada jak czlowiek , gdyby wymodelowal ogra to gowno by sie na nim nauczyl kolka to i moja stara potrafi polaczyc i zrobic grubego balwanka , jemu chodzi poprostu o trening a na czym trenuje to juz jego sprawa, czym bardziej zrobi skomplikowany model ktory bedzie mu sie wydawal nie do osiagniecia tym wiecej sie na nim nauczy i za kazdym razem kiedy bedzie robil cos innego tylko bedzie udoskonalal to co juz wie.

 

Tak sie chlopak wystrasyl i pewnie zamkal sie w piwnicy i placze bo mial inne wyobrazenie ogra a wy mu popsuliscie :(

 

chlopcze jestem z toba walcz o ten model :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności