Skocz do zawartości

Postać początkującego


Błazi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No bez przesady. Widać że to jakiś ludek... kojarzy mi się z klockami lego.

 

Trudno jest tutaj coś poradzić. Jak na ćwiczenie to może być, tylko po co to od razu pokazywać i wstawiać do wip`a?

 

ps. Jak to nie masz pomysłu na głowę?

 

[Wyedytowany dnia 13-7-2004 > Batou]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

j.w. - no comments

Tzn. w sumie to mam jedną wskazówkę odnośnie modelowania - wyłącz maxa, daj edycja postu, zaznacz usuń post, włącz maxa.. pracuj.. pracuj... pracuj... (wiele tysięcy pracuj później ;) ) załóż nowy temat. ;) Nie zrażaj się - początki są tudne!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra o ile sie niemyle to koleś z ksiązki 3ds max 5:Projekty i rozwiązania. Wiem bo posiadam ja na składzi i jest identyczny do tego w książce tylko ten miał głowe. A na marginesie przeczytaj uwaznie post M@TI . Pozatym nieuważasz ze to lekka przesada wystawiać taka pracę. Dobra ja terz zaczynam Adwenture z maxem ale niewystawiłem jeszcze takiej pracy :).

 

 

PS. przepraszam za uszczypliwość dzisiaj miałem zły dzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajny może być z tego Ludzik lego albo coś podobnego. Pracuj dalej. Wzuc nastepne zdjecie coś popraw/dodaj np głowę(prpopnuje ludzika lego) Dorób mu rodzinkę jakies Legowate otoczeni i bedzie Cacy pracka ;)

A narazie PRACUJ PRACUJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj wiecej krawedzi, teraz wyglada \"kwadratowo\" -noga nie powstanie z kilku prostopadloscianow i meshsmootha, musisz jej ksztalt przed meshsmoothem brzyblizyc do ksztaltu nogi ...czyli w profilu musi byc owal...

te szare elementy na rekawkach sa zamierzone ? Oddziel szyje i kark od tej

koszuli ....i nadaj jej kolor rak ...

A co do glowy to utworz boxa z kilkoma segmentami i postaraj sie tak zmanipulowac krawedziami,wierzcholkami by przypominal glowe :)

Mozesz dodatkowo podebrzec sie tutorialami na stronie...

gl&hf..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie podpowiedzi i rady. Niektórzy mi pomogli, ale niektórzy tylko zniechęcili mnie do dalszej nauki - chyba muszę wam przypomnieć że mam 11 lat i że wystawim ten wątek po to żebyście pomogli mi w zrobieniu głowy , bo jestem początkujący. Szczególnie dziękuje za dobrą radę chveti

-\"eeee,,,gdzie postać?\". Coś mi się zdaję że ten opis działu nie pasuje do prawdy - \"Nie jesteś pewien czy uda ci się osiągnąć zamierzony efekt? Czy po prostu chcesz pokazać swoje umiejętności? Tutaj na pewno otrzymasz przydatne komentarze\" A szczególnie \"Tutaj napewno otrzymasz przydatne komentarze\" Komentarzy tych było baaardzo mało.

 

PS.

Postać tą robiłem na wzór postaci, którą znalazłem w sieci. Chodziło mi waśnie o to żeby wyglądała jak z lego lub z plasteliny.

 

Jeszcze raz dzięki za rady i pozdrawiam

 

B.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz konkretny problem to prawie zawsze otrzymasz odpowiedz... ale jak wyskakujesz z pytaniem \"jak zrobic glowe\" i niemasz nawet pobierznej koncepcji (w kazdym razie nie piszesz ze masz) to co ci ludzie maja napisac? tutorial specjalnie dla ciebie czy jak? ... jak narazie to moge ci poradzic tylko przemyslenie pracy zanim sie za nia zabierzesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ka21k - thx ;].

W takim razie podam wam moje pierwsze pomysły na głowę. Miałem zamiar zrobić ją taką dość smukłą, ale jakby z plasteliny czy coś - coś na mój gust podobnego do stylu wykonana głowy shreka. Takie coś jakby plastelina, czy coś nie wiem jak to nazwać tylko chciałem to wytłoczyć z szyji bo później będę miał problemy z dodaniem systemu kości, albo z dołączeniem do reszty. Ta postać jest ogólnie przeznaczona na różne animacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IK ?? Wow plyniesz na gleboka wode naucz sie modellingu lepiej ....

bo widze i tak tam poteznego BUGa przy rękawach , pewnie jakis zabłakany Poly :D przerob tutoriale z maxa mianowicie ten o modelowaniu postaci lowpoly zanim sie zabierzesz za IK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz chyba konkretnego pomysłu na ciąg dalszy. Piszesz że chcesz zrobić postać jak \"z lego lub z plasteliny\". Ale to są dwie zupełnie różne rzeczy. Na razie masz dół z lego a górę z plasteliny. Zdecyduj się i popraw model albo na bardziej kanciasty, albo na bardziej organiczny. Osobiście jestem za tym drugim. Zagęść trochę siatkę low poly, pododawaj szczegółów, nadaj temu jakąś bardziej plastyczną formę. Więcej krągłości.

 

A głowę ekstrud`ujesz z poligonów szyi. Nadajesz jej kształt zagęszczając siatkę i odpowiednio modyfikując model (to tak baaardzo ogólnie).

 

A tu masz komlet tutoriali które mogą być pomocne:

http://www.3dtotal.com/team/Tutorials/benmathis/benmathis_1.asp

http://www.3dtotal.com/ffa/tutorials/max/joanofarc/joanmenu.asp

http://www.3dtotal.com/team/Tutorials/polgun/gunmodel.asp (to pistolet ale technika modelowania jest ta sama).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Batou - jakbym jeszcze miał przetłumaczenie...

Mam też pomysł żeby zrobić z tego ludka skate :D. Chciałbym zrobić mu trochę pogjęte spodnie i nie aż tak równą symetrycznie koszulkę. Czy jest na to inny sposób oprócz przesuwania vertexow jednego po drugim?

Próbowałem noisem tylko spodnie ale nie za bardzo się to udało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie lepiej eanglish Ócz bo bez tego za daleko na wyczucie nie dojdziesz.....

przerob tutoriale z helpa bo widze ze na wyczucie ta postac zrobiles ....

 

falowanie mozesz przeciez jeszcze lepiej przez poly modelling zrobic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wolnej ręki do wszystkiego w tym wieku. Angielskiego się uczę

- troszkę rozumiem z tych tutków, ale i tak to nie jest wszystko. Jedyne co mogę robić oglądając te tutoriale to płakać że nie jestem starszy :(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłane przez Ka21k

Fajowy napis :D

A mnie te napisy wkurzają. Ja się nigdy nie podpisuję, bo wiem, że parę tygodni nie będe się już przyznawać do swojej pracki. Błazi- Jak na 11 lat, to nieźle- Ja w twoim wieku dostałem komputer i spędzałem całe dni na malowaniu w Paincie:). Jak chcesz do dołącz do mojego teamu amatorów, gdzie wszyscy się nawzajem wspeirają:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Btw. czy an tym forum przy rejestracji nie trzeba określić, że jest się powyżej 13ego roku życia?? ;) Nie wiem, bo daaawno się rejestrowałem,a ostatnio widziałem takie bajery :D

Książeczki jak wspomniano wyżej Helionu, bardzo dobre dla początkujących.. niestety są to typowo rzeźnickie książki - uczą tylko obsługi softu.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@ti dobrze powiedziane rzeznickie :) ! Ucza co nieco ale odmurzdzaja totalnie ( potwierdzeniem jest to ze nie masz pomyslu na glowe ) ! Pamietam swoje poczatki he he fajnie bylo , pierwszy model fotel ( moze jego wstawisz jako glowe ) a co tam od razu hardcore ! Widze ze kolega robi to samo pozdro za wczesne poczatki i dosc dlugi jezyk ! Ale jednego sie czepie ! Jak juz teraz ci sie nie chce przesowac vertexow to daj se spokuj bo caly modeling w maxie polega na tym ! Tak czy inaczej zycze powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy \"rzeźnickie\"?? Warto kupić zy lepiej nie? Ja już tam jakieś podstawy znam, a teraz chciałbym się nauczyć modelować zaawansowanymi technikami trochę lepiej, bo moj książka tylko wprowadza mnie modelowanie \"sufrace tools\" lub \"NURBS\". Na jaki temat mam zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... M@ti widziałem tą ksiązkę - czy ona jest na prawdę taka dobra??. Teraz zabieram się za lepszy model ale na razie stoje przy piersiach i nie wiem jak to zrobić żeby wyglądały ładnie.

@Batou - dzięki za wszystkie twoje linki przecyztałem każdego tutka i mi pomogły :):):) THX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Rzeczywiście dobre były 3dS Max FX, ale nie ma do obecnych wersji softu. Biblie przewaznie są dobre - jest wszystko co trzeba wiedzieć!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności