Skocz do zawartości

Scena 3D: Bateria


Godzil

Rekomendowane odpowiedzi

I znów po długiej przerwie coś zamieszczę. Współpracuję z salonem łazienek, przez co zaczęły mi się podobać dziwne przedmioty :)

 

Oto wizka z udziałem małej lecz nie taniej, łazienkowej bateryjki :)

 

bateriajpgtag.jpg

 

Chętnie coś o niej przeczytam :)

Nie za duży DOF...?

Edytowane przez Godzil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ja pracuję W salonie łazienek :) wiem, że to raczej niemożliwe - pewnie to gra światła albo ten DOF ale... wylewka baterii zdaje się być grubsza w najwyższej części. samo wiz fajne - tzn mnie zachęca do zakupu ;) kto tą baterię produkuje? możesz zdradzić? :) nie wiem też czy wcięcie między mieszaczem a resztą baterii nie jest za wąskie. ale to szczegóły - zboczenie zawodowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się 3mać zdjęcia z tym mieszaczem, ja się martwiłem raczej, że nie za szeroka ta szczelina! :)

Co do firmy produkcyjnej, kurcze... zagiąłeś mnie :p Ściągałem jak leci taką, jaka mi się podoba i teraz nie pamiętam, czy to jedna z współ-marek TRES czy ROCA...

 

Dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie proporcje kuleją, szczególnie to mydełko jest za małe i burzy proporcje. DOF jest prawie dobry, ale postarałbym się znaleźć większą ostrość na górze wylewki. Troszkę nie podobają mi się krawędzie korpusu baterii - tzn tak jakby był błąd w siatce, albo dziwne odbicie - model robiony z Meshsmoothem/Turbosmoothem czy chamferowałeś krawędzie ?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z proporcjami zawsze miałem problem niestety, więc nie wyprę się tego :( Nie udało mi się też z tym DOFem przy górze.

Siatkę zagęszczałem pod aby się krawędzie zaokrągliły po meshsmooth. Siatkę mam delikatnę, dobrze poukładaną, same loopy, więc może to odbicie jednak... Masz na myśli te białe krawędzie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym DOFem to się zgodzę. lepiej dla katalogu i baterii jak cała jest wyraźna :) z tą szczeliną możesz mieć rację. zależy od baterii - po prostu te, które kojarzę, mają szersze. gdybym miał strzelać to bardziej tres :) quadro or sth. krawędzie wyglądają na chamfer (przez te białe odbicia na krawędziach) - ale tego nie ruszam, technicznie nie dorastam Ci do pięt ;) jeszcze jedno. to jest coś w stylu... stali? bo na chrom to chyba za mało. jak znam chromowane baterie to są prawie jak lustra w większości przypadków. u Ciebie w chromie jest tylko ta mała kwadratowa rozeta na dole. Czy źle mówię, i jednak miała być jakaś stal albo coś? generalnie mnie się nadal podoba ;) tylko ten kształt wylewki nie daje mi spokoju na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KMiklas - jeszcze nie zarobkowo, ale zrobię kilka i mam komu wysłać pokazać i się zareklamować.

 

marcinW - tej wylewki to nie widziałem dobrze na zdjęciu i może tak dziwnie wyszła. Wszędzie jest ten sam materiał, no wyszedł taki stalowy, ale to dlatego że mi się podobał :)

 

m-z - fakt te krawędzie jakoś tak dziwnie wyszły, ale patrze na model a tam wszystko ok... Więc nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze potrenuje ustawienia FOCUS przy DOF.

 

Coś więcej o scenie... "Jaki koń jest, każdy widzi". Ściana, umywalka z odpływem bateria, mydełko... Płytki modelowałem prócz mozaiki, oświetlenei to hdr + VRay lights dla animuszu i lekki retusz. To naprawdę tzw 5 minutówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może więcej sampli dla materiałow, a DOF zostaw dla ZDepth + PS. Dasz radę tak? W sumie taki DOF można kontrolować w razie czego choć perfektu nie ma:) Jaką masz ogniskową? Poleciłbym taką w zakresie 55-85. Upakowałbyś trochę więcej równoległości w perspektywie, bo to czasem spotykam na zdjęciach detali takich jak baterie umywalkowe.. Przechylony kadr nawet spoko ale moim zdaniem - ja go nie lubię :) Podobają mi się bardziej zdjęcia katalogowe, które niekoniecznie ten dynamizm kadru posiadają :)

 

Co do "drewienka" w zabudowie umywalki - spróbuj jakąś mniej intensywną wersję i bez klepek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, konkretne rady!

Wezmę pod uwagę, DOF z PS mi się jednak totalnie nie podoba, wolę poprawić ten maxowy. No i kadr... widziałem również w katalogach takie pochylone, nie wiem... mnie się tam podoba, ale rozważę sprawę. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności