Skocz do zawartości

Matte Painting - Plaża


Cpt.Obvious

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, pracke skończyłem jakiś już krótki czas temu i pora ją pokazac. To pierwsze podejście do tematu podmalówek, więc nie jest takie, jak bym sobie tego życzył. Pracka w PS i domalówki że tak powiem 100% from the skratch. Troszke to czasu pochłoneło, ale doświadczenia z tym związane bardzo przyjemne.

 

Więc sam obrazek:

plaza181.jpg

Oraz użyta fotografia:

plazao.jpg

 

Z góry chce podziękowac biglebowskiemu, drugowi, liberto i paru innym osobom za cenne wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mysle ze pozbycie sie ludzi bylo tu najmniejszym problemem. Wymalowane bardzo bardzo pro, jesli juz mialbym sie czepiac to nadal podobienstwa tych dwu kopcow i kompozycji ale to juz na zasadzie zwyklego czepialstwa bo pracka robi wrazenie. Szczegolnie chmurki pieknie wyrenderowales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tiger1313 Faktycznie jest jeszcze do dopracowania. Ale dla ciebie to chyba tylko kwestia czasu.

Najbardziej razi mnie dysproporcja pomiedzy fantazyjnymi wzorami na drugim kopcu a solidnoscia pierwszego. Wyglada jakby ten prawy odklejal sie od podloza.

Wiem ze marudze ale takie mam odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trudach i znojach postanowiles w koncu skonczyc:) 'Wypasik', chmurki rzeczywiscie swietnie wyrenderowane.

 

Lisek: nie wiem czy sobie zdajesz sprawe, ale to jest n-a-m-a-l-o-w-a-n-e. Tez chetnie obacze Twoje umiejetnosci w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmalówki = super zabawa. Szkoda tylko że Ja tak nie umiem :).

Świetna robota. Zresztą można się było po tobie tego spodziewać.

 

Nie w moim typie jest wytykać błędy w szczegółach, ale tym razem zrobię wyjątek. Tak jak już Tomur słusznie zauważył obie skały bardzo się różnią w budowie. Twoja jest zupełnie z innej bajki. Nie rzuca się to specjalnie w oczy, ale jest zauważalne. Mi osobiście to nie przeszkadza, ale...

A druga sprawa to dość duża różnica w kolorze między chmurami nad kopcem z prawej a tymi troszkę dalej. Kontrast jest moim zdaniem za duży... ale nie upieram się, być może mam coś z oczami ;).

 

Ogólnie bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiger, moje zdanie juz poznales wielokrotnie;)..jest git

 

Ja moze pare slow(moje obserwacje) o domalowkach.

Lisek ma troche racji,moze tylko niewlasciwie to ujal.

Co raz trudniej jest oceniac matte..mysle,ze czas kiedy matte

mialo najwieksza moc juz przeminal. Teraz to przypomina bardziej zabawe w 3d i obrobke zdjec i mozna sie tym zajmowac

majac gorszy warsztat niz w przypadku ilustracji czy konceptu(ktore to np. Tigerowi swietnie wychodza:)

Umiejetnosci warsztatowe w malowaniu komputerowym najlepiej

zobaczyc w ekspresyjnych szkicach. Natomiast im blizej fotorealizmu tym bardziej zakrawa to na zabawe fotkami.

Te chmurki mozna bylo tak naprawde tylko podmalowac,a nie malowac od zera i o to pewnie ma watpliwosci Lisek.

Wszyscy znamy prace Tigera i pewne jest,ze swietnie sobie radzi

natomiast ta pracka przypomina troche jakosciowo render z vue d'spirit. I jesli rozdzielic tworzenie obrazu na dwa kluczowe elementy,czyli design i kompozycje to teraz w matte wieksza role

odgrywa kompozycja. Powoli kojarzy mi sie z oswietlaniem sceny 3d albo tworzeniem strony www gdzie warsztat techniczny jest

duzo mniej istotny od kompozycji. Nie trzeba myslec tak intensywnie o relatywnych katach i proporcjach,wydobywaniu formy,projektowaniu struktury(design pociagniec pedzla,planow,faktury)...to oczywiscie jest istotne,ale

komputer bardzo bardzo odciaza. Zwazywszy,ze wszystko mozna w dowolnej chwili przerobic.

 

To tyle z rana...jade sie opalic,gdyz znowu jestem bialy jak Michael.

 

Pozdrawiam,

Pablo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie sadzicie ze tugerowi sie przyda troche krytyki... na jego miejscu chcialo by mi sie zygac od tych pochwal ;) ... dzieki Pablo za poparcie... mi dosc ciezko wychodzi wyslawanie sie po Polsku bo nie potrafie nawet tego co mysle napisac...

Nie wiem czy w tym temacie zobaczycie jakas moja pracke... niestety na takowa grafike 2d musialbym miec straszna ochote... tak sie sklada ze nie jestem wstanie na wszystko dzielic czasu/takze na doskonalenie moich umiejetnosci. Prowadze grupe robiaca gry/tworze laya do strony/musze poswiecac czas dla mojej dziewczyny/kumpli/wyjsc raz na jakis czas na dwor/pograc na gitarze i wiele wiele innych. Niestety coraz trudniej znalesc mi czas na rysowanie zwyklym olowkiem i checi. Do tego dochodzi wiele problemow mojego wieku (16)...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygrysia maska to hero wszechczasów?g.. prawda !!tygrysia łapa to najsilniejsza broń

w walce z wszechogarniającą inwazją kiczowatym obrazem,której doświadczam za każdym razem gdy jestem w większym od mojej wioski mieście.masz to wyczucie Tygrysie.bardzo ładnie ,malarsko,delikatnie, zwiewnie i fantaqrwastycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tez chwilke z tym pobawilem... zajelo mi to 1 h... jak widac duuuzo gorzej ale czas nie pozwolil mi na dluuzsza zabawe z ta plaza... umiejetnosci tak samo mam duuuuuuuuuuuuzo gorsze od Tigera (zadne w porownaniu z nim).

Co do jeszcze jednej rzeczy... mowiac ze przerobki sa nie za trudnym tematem nie mialem na celu powiedzenia ze Tiger jest cienki... nie wiem dlaczego ale wiekszosc z was sobie to dopowiedziala... widze ze na tym forum nie kazdy ma prawo do wlasnej oceny... idz za reszta bedziesz dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiger swietna pracka, chmurki ... bajka. mysle ze caly problem z tym matte polega na tym, ze juz samo zdjecie jest mocno nierealne... tiger poszedl nieco dalej, na prawde niewiele, ale wlasnie ze wzgledu na samo zrodlo tym bardziej rzuca sie na oczy. pokaz tiger kolejnego matte i bedzie po zawodach... dusso zwaj? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy cała plaża także jest CG..czy to fotografia? rozumiem że plaża to zdjęcie .. ludzie także a cała zabawa z górami w tle to CG?

czy górę robiłeś za pomocą jakiegoś pluga w stylu "dreamscape" czy to max czy maya?

czmurki to też cg?

Bardzo mi się podoba ta góra...tylko to ostatnie zdjęcie co zaprezentowałeś..ma za mocną mgiłkę..musi być delikatniejsza.tak mi się wydaje.

A tak to cała robota jest świetna. Chciałbym cie mieć na pokładzie do mojego filmu czy sprawdziła by się tam podmalówka na ruchomej kamerze...czy byś mysiał rotoscoping zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heybo: z tego co tu bylo napisane, oraz z wywiadu na luvrze wnioskuje ze tiger tom gore i chmury namalowal (pewnie w photoshopie co zreszta zakomunikowal w pierwszym poscie :) bez posilkowania sie progsami 3d i pluginami. Zauwaz tez ze pierszy obrazek w tym watku to matte, drugi to zdjecie - baza, a to w ktorym mgielka jest zagesta sprezentowal LISEK zeby nie bylo ze tylko sie przechwala :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowane, to napisałem w 1 poscie. 100% from the skratch znaczy ze malowane od zera brushami. Ludziki wymazałem zwykłym roundem, ewentualnie przy lekkim scatterze. Podczas pracy nad obrazkiem miałem spore problemy z uchwyceniem odpowiedniej kompozycji moze dlatego ze zaczałem to bezp omysłu i od dupy strony.

 

Pawel, masz racje. Pamietam niedawno był wątek na temat matte painting na Sijun, warto przeczytać. Troszke mnie tez zaskoczył Liberto mowiac o matte do hp3. Niestety był on jedyna tam osoba ktora potrafiła zrobic cos wiecej nizzmonotwoac pare fotek, poprawic hue/saturation i kontrast.

 

Uciekam i pozdrawiam:)

Hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoj Lisek, Lisek, wierz mi jestem ostatnia osoba ktora maslila by Tigerowi 'bo wypada' - zapytaj sie go jesli chcesz - a Twoj matte... swietny... Tak mi sie przypominaja te wszystkie osoby ktore zrobily by lepciejszy film ot tej badziewiastej katedry gdyby tylko mialy czas:)

 

Pawel ma oczywiscie sporo racji ale jakos tak sie dziwnie sklada ze z regoly te osoby ktore potrafia cos od zera namalowac o wiele lepiej radza tez sobie z miksowaniem fotek. Poprostu szybkosc wykonywania ma ogromne znaczenie i jesli mozna cos zrobic szybciej niz metodanmi tradycyjnymi to czemu nie? btw. czesto o wiele szybciej mozna cos namalowac niz zmontowac z fot ( do ktorych uzycia zreszta tez trzeba miec prawa, a te czesto kosztuja niemala kase )

 

Sie zgadzam z Kengim ze foto jest na tyle niezwykla ze trudno bylo to spaprac dysponujac odrobina talentu ale to juz zdaje sie Tygrysowi mowilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Śliczniusi!! A co do wypowiedzi LISKA i udowadniania, że ta pracka jest słaba.. hmm... aż mi się pisać nie chce.. pracka ma sporo wad/braków - im bardziej na prawo tym bardziej komputerowo wygląda.. (ale jakby nie patrzeć przecież to "tylko rysowanie pixeli").

Gratuluję!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wow Tiger - pracka robi wrazenie... jedyne co mozna poprawic to oryginalne elementy fotosa namalowac od nowa ;-p... gratulacje...

2. M@Ti - Lisek wcale nie chcial udowodnic ze ta praca jest slaba...

3. tez chcialem pobawic sie ta plaza... wiec zrobilem cos takiego (ok 2h + myszka + corel photo 8 + fotografia latarni)

[mmm stracilo troche na jakosci przy kompresji do jpg ;-(]

 

sorki Tiger za wcinanie sie w topic ale nie chce zakladac calego nowego watku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności