Skocz do zawartości

Karta graficzna GTX 560 (coś zamiast GeForce GTX 260)


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam nadzieję, że pisze we właściwym dziale i nie było podobnego tematu, ale chyba nie :)

 

Chcę zmienić kartę graficzną. Niestety jestem zmuszony bo mój Gigabyte GeForce GTX 260 doprowadza mnie do szału. Z karty, wydajności jestem bardzo zadowolony, ale okazuje się, że nie współgra dobrze z moją płytą i monitorami. Aby uruchomić komputer, muszę po kilka razy czasami włączyć go, po prostu DVI nie zaskakują. VGA chodzi od razu. Mam dwa monitory.

 

Z problemem walczę od dawna, po prostu ten typ tak ma u mnie i ludzie mają podobnie. Były updaty BIOSU dla płyty głównej i karty (to ogólnie pierwsza karta dla której robiłem update biosu i nie widziałem, że teraz też tak się robi).

 

Powoli staje się to męczące. Szukam czegoś na zastępstwo. Ale wiadomo, jak kupować to coś lepszego i już np.z DX11.

 

Na pewno chcę żeby to była NVidia (zdecydowanie bardziej jestem zadwolony z NVidii jeśli pracuję pod Linuxem).

Szukam czegoś podobnego wydajnościowo, ale trochę się przeraziłem. Komputer nie jest nowy, a widzę, że nawet ta moja karta jestw cenie i ogólnie karty graficzneg podobne są drogie. Albo po prostu sprawdzam złe modele.

 

W oko wpadły mi: GeForce GTX 560. Na ceneo od 650-700zl (drogo, ale chyba nic taniej nie kupie).

 

Nie jestem na bieżąco ze sprzętem, jak trzeba kupić wtedy zaczynam czytać. Ogólnie znowu zauważyłem, ze są wersje zwykłe i "Ti" - które sa oczywiście droższe. Tylko czy warto dopłacać np. te 200zł za "Ti". Nie renderuję, ale nawet jeśli chodzi o weba wszystko tak się zmienia, że warto mieć tez dobry GPU.

 

Może sa jakieś inne modele GeForce'a o których nie wyczytałem?

 

Na oku mam ten model: http://www.agito.pl/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-560-directcu-ii-oc-1g-ddr5-pci-e-box-84-461928.html?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=Feed&utm_content=461928&utm_campaign=wszystkie

 

To nie jest TI, ale chyba nie potrzebuje "Ti".

 

Edit: a widze, że cenowo lepsza jest

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-460-se-1gb-ddr5-pci-e-box-84-427010.html?attr=248-481796

 

GTX 460. Jakieś przeciw GTX 460?

 

Jak teraz czytam 460 wydaje się być dobrą opcją dla mnie. Wydajność lepsza od aktualnej 260 i cena o 300zł niższa niż za 560.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja tez ostatnio mialem podobny dylemat i na oku wlasnie ta GTX 560. Niestety w tym samym czasie padl mi dysk i nie mialem kasy ani na GTX460 ani na 560 - skonczylo sie budzetowo na GTX550TI. Kupilem ja na zasadzie "a, to za jakis czas kupie cos mocnego" ale o dziwo wcale zle nie jest, photoshop smiga fajnie nawet przy duzych formatach a Blender renderuje calkiem fajnie mimo relatywnie nieduzej ilosci rdzeni CUDA, bledow zadnych nie ma i nawet wiedzmin2 smiga na dosc wysokich ustawieniach. Kumpel ma ta GTX460 i tez nie narzeka - mysle ze ktorakolwiek z nich wybierzesz to bedziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie gtx 460 to spisywała się u mnie całkiem dobrze (miałem gigabyte'a). Zarówno w renderingu jak i w grach, wszystko zawsze śmigało na wysokich ustawieniach w rozdzielczości 1920 x 1080. Dużą zaletą było to iż była kartą cichą nie to co obecny gtx 570. 570 to suszarka pod maksymalnym obciążeniem. Myślę że dla Ciebie gtx 460 to dobry wybór.

 

Edit:

Do postu poniżej.

Ja miałem wersję OC zakupioną rok temu za coś ponad 700 złotych

Edytowane przez BLADE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 460 to jest wersja se, dość okrojona i wcale nie tania. Też rozglądam się za jakąś kartą od nv, i jeżeli nie jest to dla ciebie problemt to radzę poczekać na nowe karty nv na rdzeniu kepler które mają się pojawić za 2 miechy. Proces technologiczny 28nm vs 40nm. Może cuda usprawnią etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek jeżeli problem masz tylko w wizji to może kup jakąś drugą kartę za 200pln pod same monitory i zostaw tą wydajną do reszty prac. Miałem taką pasywną 420 ale oddałem kumplowi bo mu się spaliła karta i był na tyle zadwolony z cichej pracy ze mu ją zostawiłem inaczej bym Ci wysłał na próbe, bo i tak leżala w szafie.

 

@Nezumi: widzisz jakbyś nie mieszkał tam gdzie mieszkasz to bym Ci wysłał jedną swoją 460tkę jakbym wiedział ze potrzebujesz pilnie, az sobie nie kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mi podesłał coś takiego: http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html

Fajnie to benchmark zrobił. Porównanie GPU.

 

Wychodzi, że nawet ta 460 jest dużo lepsza od obecnej. Więc spoko.

 

No własnie chciałbym uniknąć dwóch kart, szkoda prądu i nie wiem czy wtedy wszystko działałoby tak jakbym chciał. Testowałeś takie rozwiązania?

 

Ja nie renderuje, rozumiem, że przy renderingu można wykorzystać np. dwie karty do gpu. Ale pod Windowsem już np. taki DX11 mi się przyda. Natomiast tak jak pisałem nie potrzebuje wypasu. Czekać na nowe chipsety tez nie chcę bo ich nie wykorzystam.

 

A 460 można duzo taniej niż 560 kupić. Dzięki.

 

Tylko zraziłem się do Gigabyte'a. I widze, że w dobrej cenie są ASUSy.

 

A odnośnie tego SE - to jest okrojona? Bo sa wersje nie SE. Sądziłem, że SE są własnie lepsze. Czegoś nie doczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z producentami różnie bywa, ja akurat zraziłem się do asusa...w gf 9800gt po paru miechach padło mi chłodzenie a gtx 460 gigabyte śmiga już rok. Także nigdy nic nie wiadomo. A co do asusa to zraziły mnie również inne awarie np padniecie monitora czy zakup płyty głównej która okazała się od razu uszkodzona i nie działała. Wszystko zależy jak trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ja mam dwie karty, by mieć trzy monitory i wcześniej miałem taką mini kartę. U mnie nie było problemu na win7 ale nie potrafię powiedzieć, jak to się sprawdzi na linuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z producentami różnie bywa, ja akurat zraziłem się do asusa...w gf 9800gt po paru miechach padło mi chłodzenie a gtx 460 gigabyte śmiga już rok. Także nigdy nic nie wiadomo. A co do asusa to zraziły mnie również inne awarie np padniecie monitora czy zakup płyty głównej która okazała się od razu uszkodzona i nie działała. Wszystko zależy jak trafisz.

 

ta, to chyba kompletnie jak sie trafi. Moje dziewcze mialo lapka ktorego uzywalem troche do 3d od asusa, maszyna ma juz chyba z 6 lat i nadal dziala (teraz oddana kumplowi). Tak samo wiekszosc plyt glownym co mam/mialem jest od asusa i zadnej awarii. W zasadzie kompletnie losowo ludzie maja przygody z tymi firmami :)

 

Co do tematu, sam niedawno upgrade zrobilem z 260 na 460 no-name'a za pare groszy. Jak narazie dziala bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No to ja wiem, że mogę trafić różnie. Ale np. z tym modelem 260-ki to był problem u wielu osób.

Ale ogólnie przekonałem się do zakupu 460. Nic lepszegp nie potrzebuję. Jedynie muszę poczytać co to jest to SE.

 

No dobra z tego co widzę w tej cenie ok. 500zł są tylko SE i chyba będzie mi musiała wystarczyć.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za rady. Wziąłem jednak tego GTX 560.

Sporo nadrobiłem przy okazji luk o nowszych kartach graficznych.

 

GTX 560 zwykły, nie Ti. Taki mi nie jest potrzebny. Z tego co czytąłem to jest ten sam chipset co 460, ale nie ta ograniczona tylko lepsza, o lepszych parametrach. Różnica w cenie była ~100zł. I wziąłem model Asusa bo był w promocji, a co ciekawe ma lepsze opinie niż Gigabyte'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności