Skocz do zawartości

LightWave 11 wydany!


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wystarcza aby za stosunkowo nie duze pieniądze pracowac w domu, czy w pracy

na bardzo szybkim - render (LW lub KRAY) i stabilnym sofcie*

Nie martwiąc się w temacie wizyt sympatycznych panów z BSA

 

*w porównaniu do konkurencji :)

Edytowane przez kazka80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie miło słyszeć, że LW jest wykorzystywany jeszcze przez firmy. Też miałem wrażenie, że jego czasy minęły. Mniej się o nim rozmawia, mniej materiałów, tutoriali, mniej ludzi o niego pyta.

 

Sent from my phone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Adek za wprowadzenie odrobinę innego tonu :) który zazwyczaj tu na tym forum jest "odrobinę" kąśliwy i myślę to jest jednym z powodów omijania szerokim łukiem MAX3D.pl i znikomej obecności ludzi związanych z tą aplikacją. Podobnie jest z C4D :(

 

Faktycznie jest parę firm w tym kraju (w wawie na pewno 4) które na codzień pracują w LW lub jest to jedno z narzędzi które wykorzystują. I grupa ludzi która na szczęscie z grafiką-kreacją-sztuką związana jest zawodowo-profesjonalnie :) A także parę firm które mają bardzo duży wkład w samo LW tworząc róznego typu narzędzia.

Jest to doceniane ale jak zwykle poza rowkiem z nad wisły.

 

Jest też na MAX3D.pl wyjątek :)

http://www.max3d.pl/forum/forumdisplay.php?f=132

i miejsce gdzie mozna liczyć na merytoryczne :) wsparcie! + wypowiedzi świadczące o znajomosci tematu.

Edytowane przez agatfx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za odpowiedź. Nie bardzo rozumiem dlaczego omijają, wiem, że jest więcej użytkowników 3ds max, i to się chyba nie zmieni, ale jeśli macie jakiś pomysł na uporządkowanie działu LW - to nie widzę przeszkód.

 

Domena może się kojarzyć faktycznie niefortunnie chociaż wydaje mi się, że od lat już się nie kojarzy tylko z 3D. Świadczy o tym np. mocna ekipa 2D tutaj :)

 

Z C4D to wiem, jest podobnie. Mało tu się o nim pisze. Ja staram się łapać newsy z różnych miejsc. Ale też naprawdę malo się pisze o LW w światowych serwisach. A może mam złe źródła. Korzystam z RSSow i serwisow anglojęzycznych ogólnych, nie skupionych tylko na jednym programie. Mam tez zapisane zakladki do producentow - LW, C4D, Autodesk. No i wiadomo kto generuje najwiecej tresci.

 

Tutaj chyba nie ma co się spierać, Autodesk jest już wszędzie.

 

Chciałbym napisać coś więcej o KRAY'u, ale zupełnie nie odnajduję się w temacie. Liczę, że jak będzie coś ciekawe to ktoś doda jakąś wiadomość w "Aktualnościach" na podstawie, której będzie można to wyjąć na główną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dodatku blender ma sph, rendering volumetryczny.. co wg mnie jest podstawa pakietu..a lw nie dorobil sie tych podstaw do dzis..

Pamietam, ze 10 alt temu to lw mial 'hupervoxel' czy cos takiego.. co bylo strasznym posmiewiskiem.. domyslam sie, ze nic sie nie zmienilo w tym temacie.

 

Wg mnie ten soft umarl a wydawanie nowej wersji jest poprostu bezsensowne.. to tak samo jak by wiezyc, ze modo stanie sie pelnym pakietem :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek - w dziale LW nic zmieniać nie trzeba i mało wspólnego ma z trupem :) ... Kray 2,4 - czekamy na trojkę tam troszkę posneli :(

 

tmdag - nie widzę nic co jest zawarte w galeriach blendera, czy lux render co jest niewykonalne, nieośągalne w LW, MODO, czy C4D.

Podczas takowych bezsensownych dywagacji która zabawka jest lepsza zapomina się o jednym i tak o efekcie finalnym decyduje człowiek i jego percepcja. Nie pomoże tu nawet podstawa-rendering volmetryczny. Każde narzędzie ma zalety i wady tego się nie zmieni. Ty o tym wiesz tu najlepiej. Nikt kto zajmuję się tym profesjonalnie nie opiera się o jeden jedyny i najlepszy soft.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ten soft umarl a wydawanie nowej wersji jest poprostu bezsensowne.. to tak samo jak by wiezyc, ze modo stanie sie pelnym pakietem :) ...

Ale przecież modo stanie się pełnym pakietem ;)

Zresztą za niebawem prezentacja 601...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo zabaw nekro znalazlem idealny przyklad:

http://www.youtube.com/watch?v=PKao6wZklec&list=UUSlgR0ghcssvjZLI05hEWfA&index=10&feature=plcpprac

prace stargate studio http://www.stargatestudios.net

 

firmy która ściśle współpracowała z NT przy 11.

A teraz pracują nad przebudową modelera pod 12.

 

G.P. - obawiam się że jestes mało zorientowany ale historia MODO

na tym forum juz została przewidziana...

Edytowane przez erykowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności