Jump to content

Polacco

Members
 • Content Count

  107
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

51 Excellent

About Polacco

 • Rank
  Member
 1. Ok, nowe wydanie gry prosto ze sklepu, oczywiście wymaga Steama, i od razu po instalacji ściąga jakieś 10 GB aktualizacji. Tak wygląda granie w XXI wieku.
 2. Kupiłem dzisiaj Rage w Biedronce :) Czy warto wrócić się po Alan Wake?
 3. To, że Autodesk doświadcza problemów korporacji to jedno. Ale nie zestawiałbym tego z open source. Nie wierzę w open source (a raczej freeware) tak jak nie wierze w komunizm i "gratisy". Nawet gdy mam wybrać darmową dystrybucję Linuxa to staram się szukać takiej, która należy do komercyjnej firmy. Ludzie, którzy kierują się zyskiem budzą moje zaufanie. Ludzie, którzy nie kierują się zyskiem są albo niezrównoważeni i nieprzewidywalni, albo na końcu wychodzi, że i tak kierują się korzyściami osobistymi, a nie wspólnym dobrem proletariatu. To ciągłe gadanie o Blenderze to moim zdaniem tylko dowód na żałosną kondycje rynku. Byłoby dobrze gdyby na rynku było kilkanaście pakietów, w cenie od kilkudziesięciu do kilku tysięcy $. Może ktoś kiedyś będzie umiał udowodnić, że Blender jest jedną z przyczyn tego, że nie powstanie nigdy te kilka nowych pakietów w dolnym segmencie rynku, nie zwiększy się konkurencja i nie wyszkoli się developerów - ja przynajmniej dopuszczam myśl, że tak może być. No i wypadałoby wspomnieć, że Blender przyjmuje dotacje państwowe, a więc nie jest do końca taki darmowy.
 4. Tools > Channel Info klik prawym przyciskiem myszy na wybrany channel i wybierasz akcje
 5. To zaiste intrygujące, że np. tej rudej z pierwszej strony nie wrzuciłeś sobie do portofolio. Możesz napisać jak ona jest oświetlona i jaki shader?
 6. Polacco

  Linuch pod blendera?

  Prawda jest taka, że dystrybucje ciągle się zmieniają, na gorsze i na lepsze. http://distrowatch.com/index.php?dataspan=52 prowadzi statystykę popularności dystrybucji, co jest wskazówką bo trudno żeby słabe dystrybucje były na topie. Przypuszczam, że nie będzie to dla ciebie zaletą, że dystrybucja domyślnie instaluje tylko wolne oprogramowanie więc powinieneś wybrać np. Mint, a nie Ubuntu. 1. Chyba każda popularna dystrybucja ma bogaty UI. 3. Od dawna linuksy wspierają windowsowy system plików.
 7. To przelewem czy kartą kredytową? Kartę "kredytową" (jest debetowa, ale zrobisz nią zakupy wszędzie) możesz sobie kupić bez zakładania konta w banku. Np. tutaj: http://bank-zachodni-wbk.na.allegro.pl/ Są też walutowe, ale ja bez problemu płaciłem złotową w sklepach USA.
 8. Na renderze od frontu nie widać gigantycznej brody która jest znakiem rozpoznawczym Wacha za granicą.
 9. Będę potrzebował niedługo trochę zdjęć. Przeglądanie blogów i dogadywanie się z ludźmi to za dużo roboty (bym musiał zapewne sporządzać umowy na piśmie). Ktoś ma jakieś doświadczenia w temacie sklepów z takimi zdjęciami czy klikać do pierwszego lepszego sklepu wyplutego przez google?
 10. Kilka mniej znanych filmów wojennych, przy których mi szczena opadła: Talvisota (Wojna Zimowa) - atak ZSRR na Finlandię Taegukgi hwinalrimyeo (Braterstwo bronii) - wojna koreańska The Lost Battalion (Zaginiony batalion) - epizod amerykański z frontu zachodniego I WŚ When Trumpets Fade (Kiedy ucichną działa) - bitwa w lesie Hurtgen, front zachodni 1944 Max Manus - ruch oporu w okupowanej Norwegii Tmavomodrý svět (Ciemnoniebieski świat) - czeski epizod bitwy o Anglię Ride with the Devil (Przejażdżka z diabłem) - partyzantka konfederacka w czasie wojny secesyjnej Das Boot (Okręt) - losy niemieckiej łodzi podwodnej Beneath Hill 60 - australijscy górnicy na froncie I WŚ
 11. Falling Skies - serial o inwazji kosmitów. Obejrzałem kilka odcinków. Scenariusz jest bardzo naciągany, zarówno główny wątek jak i mniejsze wątki. Poza tym można go określić jako amerykańsko-familijny. Już pomijam takie kwiatki, że w jednym ujęciu dwaj faceci z bronią na ramieniu rzucają się na siebie, a spadają na ziemię już bez karabinów, które gdzieś z boku leżą. 5/10 Blue Mountain State - obejrzałem pierwszy sezon. Niby lubię chamski humor w stylu American Pie, ale tutaj jest to po prostu słabsze, bardziej toporne. 6/10 Drive - jeden z lepszych filmów ostatnich lat. 5/10 Przestaje wierzyć, że w ciągu 2 godzin da się przedstawić przekonujący portret głównych bohaterów, taki żeby widz naprawdę zaczął się przejmować ich losami.
 12. Na przedmiotach z zarządzania niczego nie uczą. Niczego co miałoby jakiekolwiek znaczenie, albo czego średnio inteligentny człowiek nie wie. To jest głównie posunięta do granic możliwości formalizacja banałów. Przynajmniej tak było parę lat temu na dosyć prestiżowej uczelni ekonomicznej. Natomiast pozostałe przedmioty, które student kierunku "zarządzanie" musi zaliczyć są o wiele bardziej przydatne: mikro i makro ekonomia, finanse przedsiębiorstw, statystyka, badania operacyjne, rachunkowość zarządcza, prognozowanie, podstawy marketingu itd. Oczywiście pod warunkiem, że student jest rozgarnięty i ucząc się naprawdę myśli nad zastosowaniem tej wiedzy w praktyce, w bardziej nieoczywistych scenariuszach niż te z książek. Z doświadczenia wiem, że bardzo mało jest takich studentów. Myślę, że w VFX może się sprawdzić podejście żeby wysyłać doświadczonych pracowników na studia MBA, a nie zatrudniać z zewnątrz "specjalistów od zarządzania", którzy wcześniej zajmowali się zupełnie inną branżą. Co oczywiście nie znaczy, że nawet po tych studiach pracownik z doświadczeniem w branży będzie dobrym menedżerem :)
 13. Może nie jestem znawcą, ale nie wygląda mi na Semitkę :) Przy czym referencje trzeba by pewnie brać z młodych Palestynek, które są zapewne bardziej semickie niż askenazyjskie Izraelki :)
 14. Już parę lat temu pewien Włoch prosił mnie żebym mu załatwił zlecenia z Polski :) Teraz sytuacja jest jeszcze gorsza, zwłaszcza w Grecji i Hiszpanii :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy