Jump to content

pojazd3D: miningtruck CAT 797


Recommended Posts

Witam

 

Po dłuższej przerwie postanowiłem wrzucić coś na forum. Z racji tego iż architekturą walczę na co dzień, postanowiłem wrzucić na warsztat coś na kółkach, dużego, ogromniastego itd... Padło na sprzęt CAT'a i jego miningtrucki. Pojazd ze wszech miar przaśny nooo.. i odpowiada powyższym kryteriom:)

 

A tak na poważnie to postaram się model doprowadzić do końca. Może to potrwać, ale mam nadzieję iż dotrwam wspierany waszym dobrym słowem.

 

Na początek referka. Tak naprawdę referek jest dosyć mało. Dlatego model końcowy będzie hybrydą kilku modeli+ własna inwencja twórcza.

caterpillar797fr1.jpg

Shot at 2012-03-01

caterpillar797fr12.jpg

Shot at 2012-03-01

 

..no i modelik, a raczej jego początek. Jak już wspomniałem, nie mam jakiejś dużej ilości referek, a model oryginalny różni się gdzieniegdzie detalem. Zaczynam od frontu z komorą silnika, podestem i budką sternika:)

cat789010312m1.jpg Shot at 2012-03-01[/img]

cat789010312m12.jpg

Shot at 2012-03-01

ok, na razie tyle. Robota pomiędzy koncepcjami i wizkami znacznie urozmaica monotonię biurowego życia :D

Link to comment
Share on other sites

zabawne... miałem referki na kompie przez rok bo myślałem o wymodelowaniu tego i dwa tygodnie temu wywaliłem. Jest na necie PDF z opisem tego pojazdu, wiem bo miałem tylko trzeba się naszukać. I napiszę to samo co KoMic czyli zrób sobie atrapy większych obiektów to wiele pomaga.

 

Powodzenia będę zaglądał

Link to comment
Share on other sites

hehe..jakaś plaga:) pdf'y z CAT'a też mam, wymiary są ok...jedynie brakuje mi detalu...kabina, osie silnik pod klapą itd...no ale jak pisałem najwyżej zrobię z maluch a:), mam nadzieję że przez weekend sieknę co nieco jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Witam po dłuuuugiej przerwie.... jak już pisałem chciałbym skończyć model, ale w tym tempie to chyba uda mi się na święta 2015:). Niemniej jednak reaktywuję wątek i mam nadzieję ( i ciśnienie) na kontynuację modelowania po godzinach. Jest lato , ciepło, w nocy nie ma co robić...wszyscy śpią albo piją piwo ;)...to dobry czas aby posiedzieć i popracować.

Wrzucam kilka ujęć tego co udało mi się zrobić w ostatnim czasie. Plan jest taki aby zakończyć elementy konstrukcyjne cat'a , uszczegółowić i przejść to elementów...wywrotki:) Większść elementów bazuje na pdf'ie z linka powyżej oraz intuicji kierowcy osobówki.

 

cat789170312m12.th.jpg

Edited by biszkopte
trochę za duży obrazek mi się wkleił:)
Link to comment
Share on other sites

hehe...wróciłem z wakacji i naładowany energią prosto z naszego słonecznego wybrzeża postanowiłem sobie coś pomodelować. Długo nie trwało jak sobie przypomniałem o nieskończonym Catelpilarze który stał się wrzodem na mojej d#$%^. Dzisiaj inaczej zabrałbym sie do pracy ,ale co tam :) postanowiłem zamknąć z twarzą temat i posiedzialem nieco przy modelu..o dziwo poszło całkiem nieźle, przynajmniej z ilością nowych modeli :).

Refki nadal słabe mam a pdf servisowy także nie wystarcza na dokładne modelowanie, ale jakoś daję radę ze zdjęć.

 

Przedstawiam mały updejt po ostatnim działaniu pomiędzy pracą, rodzinką a innymi rzeczami :)

 

zdw2.jpg

0f64.jpg

44x1.jpg

5nzf.jpg

as89.jpg

kuxn.jpg

e1gz.jpg

 

:):D:8D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy