Skocz do zawartości

WIZ: Prezentacje produktów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Ostatnimi czasy miałem chwilę wolnego czasu i postanowiłem zrealizować parę artystycznych wizji, które siedziały mi od dłuższego czasu w głowie. Poza tym chciałem odpocząć od komercyjnych zleceń wizualizacji architektonicznych, wnętrz i stoisk wystawienniczych. Poniżej efekty mojej pracy.

 

Wszystkie modele 3d są robione przeze mnie.

 

Krytyka, uwagi, sugestie oraz wskazówki mile widziane.

 

final1a.th.jpg

 

gotowelampa.th.jpg

 

gotowelista.th.jpg

 

perfumy.th.jpg

 

ulotkameble.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

1. Rozwijam myśl lukasjogabonito, wygląda trochę jak grafika z 2000r albo nawet 90`

2.Ładne

3.Za bardzo sprawia wrażenie lewitacji, ciężko zorientować się gdzie jest kieliszek, sprawia wrażenie jakby był na wysokści pierwszej butelki

ale dof mówi mi, że jest przy albo nawet za ostatnią

4.Fakt zdecydowanie wygląda najciekawiej i najładniej

5. To są krzesła przy stoliku? Ciekawy design aczkolwiek, nie urywa niczego ;]

 

Pzodrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ogólnie bardzo słabe.

- mały realizm

- mało ciekawe kadry i sposób prezentacji

 

Jedyne co ciekawie wygląda to projekt "4", ale cały efekt robi woda, która wygląda na grafikę z istockphoto.

 

pozdrawiam i życzę wytrwałości ;)

 

pozdrawiam

MarcinP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najbardziej nasyconą i wychodzącą do przodu rzeczą jest żółtawe drewno. Przedmiot (kawka) się chowa. Po drugie wyselekcjonuj sobie sam przedmiot z tła i zobacz na histogram (ctrl+L w PSie). Sam przedmiot (najważniejsza część w obrazku) zajmuje jakieś 20%-10% histogramu, nie przeznaczasz na niego wystarczająco dużo "odcieni szarości". Więc jest płaski. Jeśli spojrzysz na stolik - zajmuje kupę miejsca na histogramie. Po części dlatego ze masz te przerwy między deskami. Wg mnie to troszkę nietrafiona texturka - ja bym użył drewnianej "płyty" żeby tex drewna mniej walczyła o uwagę. Co do kompozycji - zupełnie nietrafiona - co jest najważniejsze - chusteczka, filiżanka? Zupełnie bez pomysłu chyba to zrobiłeś. I przy okazji brak DOFa - co przy takim przdmiocie jest sporym błędem chyba (popatrz na zdjęcia tego typu

2. Spoko, nie rozumiem tylko czemu ta sama pozycja powtarza się 2 razy (mirrorowana). Prosiłoby się to o pokazanie reflektorka z boku np.

3. Czemu te butelki lewitują? Po druge - masz przepalone etykiety. Chyba dałbyś radę w większości tych obrazków ze słabszym światłem/ekspozycją. Kieliszek trochę z boku, prawie dotyka brzegu obrazka - troszkę nieteges pod względem kompozycyjnym.

4 W miarę ok

5. Tu jest problem - przegadany obrazek. Sam przedmiot fajny,nieźle pokazany, czemu jednak pół obrazka to Przegadane dezajnerskie napisy? Bez sensu. Wygląda jak plakat wystawy wzornictwa. Masz pokazać przedmiot a nie czcionkę. Wywalić prawą część, pokazać przedmiot, ew. napisy dać dyskretniej.

 

Jak dla mnie to głównymi wadami tutaj są braki kompozycyjne i przepalone światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Można nawet filiżankę ładnie pokazać: http://robertokoci.com/advanced-vray-materials/

2. Daj może jakieś ciemny podświetlony background - trochę odetnie te świeczki - strasznie płasko.

3. Daje się patent z podświetlonym od dołu szkłem o ile szkło w 3d wygląda jak szkło, a tu zero odbić i dużo lewitujących przedmiotów na co wskazuje cień. Dobrze opisane w książce Scotta Kelby Digital Photography vol3

4. Fotka wody normalna, ale połączenie fajne

5. 1990

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie twoje prace są niezwykle inspirujące. Mam na myśli te na twojej stronce. Udowadniają one, że nie trzeba być guru w wizualkach a i tak ma się sporo zleceń. Jak ty to robisz?

 

ps Widzę, że też robiłeś stolik dla gościa, który wysyłał tekstury drewna od Arrow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo wszystkim za konstruktywną krytykę.

Cały czas się uczę, a nic tak nie pcha do przodu jak własne błędy.

Co do zleceń nie każdy potrzebuje i nie każdego stać na ferrari, ludzie spokojnie zaspokajają się jazdą mniej wyrafinowanymi i kosztownymi samochodami. Tak samo jest ze zleceniami - trafiają się różni klienci o różnych potrzebach - kwestią jest idealne trafienie w potrzeby.

Moim targetem docelowym jest projektowanie stoisk wystawienniczych, chociaż jak widać próbuje poszerzyć horyzonty. Uważam, że lepiej robić stopniowy progres niż mierzyć od razu bardzo wysoko, a później spać i zablokować postęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności