Skocz do zawartości

Roślinność w wizualizacjach architektonicznych


morten

Rekomendowane odpowiedzi

Zabieram się powoli za wizualizacje zewnętrzne. Nie za bardzo jednak wiem, od czego zacząć jeśli chodzi o tworzenie drzew, krzewów, trawy.. Może ktoś doradzić? Czy do wizualizacji ktoś w ogóle modeluje sobie swoje własne drzewa, czy raczej wykorzystuje gotowe modele lub jakieś dodatkowe pluginy?

 

Zainstalowałem sobie program ATREE3D, ale w moim odczuciu jest do bani. Ktoś kiedyś wspomniał mi o Vue oraz Onyx, ale do jednego i drugiego nie mam za bardzo dostępu. Poza tym przeszukuję darmowe biblioteki 3D i ciągle natykam się na jakieś beznadziejne modele.

 

Wiem, że w dalszych planach można dawać plane'a z teksturą i mapować z kanałem alpha, jednak chodzi mi o pierwszy plan.

 

z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pluginów żadnych nie znam, jednak możesz poszukać programu "Arbaro". Importowanie nie powinno stanowić problemu. Tworzy całkiem przyzwoite modele roślinności, jednak jest dość stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy obecnie jest chyba growfx, ale niestety trochę kosztuje.

 

Itrees ma bardo przyzwoite modele w sprzedaży i co najważniejsze - można pobrać darmowe próbki. To samo się tyczy nowych kolekcji evermotion.

 

Co do ręcznego modelowania drzewa - zdecydowanie nie chciałoby mi się. ilość czasu jaka jest do tego potrzebna dalego przekracza cenę gotowych modeli, które można często tanio kupić i są czasem naprawdę świetnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat i zapytam: moze ktos wie dlaczego roslinnosc (drzewa trawa itp.) na moim renderze exterior wychodzi bardzo ciemno, jakby byla niedoswietlona? Cala reszta jest idealnie oswietlona i nie wiem jak to zbalansowac( za pomoca jakich parametrów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na nie nie nakladalem, to gotowe profesionalne modele. Jestem poczatkujacy i nie spotkałem sie jeszcze z AO. Co to jest i gdzie sie to sie to ustawia?:}

 

Co do tych roslin to kiedy oswietle je dodatkowo vrayowskim lightem to wygladaja dobrze ale to przeciez nie moze byc rozwiazanie. Moze to kwestia jakiejs gammy albo dokladniejszego GI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wania AO ambient occlusion metoda cieniowania, oparta na naturalnej sprawie ze każdy przedmiot zawsze ma własny cień powstający na styku z inna powierzchnia najlepiej obrazuje to styk dwóch ścian w pomieszczeniu zobaczysz ze powstaje tam naturalne cieniowanie niezależne od źródła światła w tym pomieszczeniu. Metodę tą stosujesz do wyciągnięcia naturalnych cieni na stykach powierzchni ale nie jako jedyny rodzaj cieniowania tylko jako dodatkowy efekt który nadaje wizualizacji naturalności . A tu znajdziesz gdzie się ustawia jego parametry http://www.spot3d.com/vray/help/200R1/render_params_gi.htm . Masz także możliwość wyrenderowania oddzielnie passa z AO który potem możesz złożyć z renderem w postprodukcji

 

Ja się też podepnę pod ten temat czy ktoś z was wie jak poprawić jakość obiektów pochodzących z plugina RPC, vray mi je lekko rozmazuje szczególnie krawędzie i wiem że tu nic nie daje zastosowanie ostrzącego aa, odnosi się to do roślinności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shadowsexpe

Nie korzystam z RPC ale to są chyba po prostu mapowane plane'y. Możesz podwyższyć rozdzielczość tekstur i wyostrzyć je trochę w PS. W maksie dodatkowo możesz zmienić filtrowanie tekstury z Pyramidal na Summed Area.

 

Nic na nie nie nakladalem, to gotowe profesionalne modele. Jestem poczatkujacy i nie spotkałem sie jeszcze z AO. Co to jest i gdzie sie to sie to ustawia?:}

 

Wyłącz Ambien Occlusion tak jak poniżej na obrazku

gi.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności