Napisano 12 Czerwiec 201212 l Hej Wszystkim! Wstawiam pod krytykę model Jak coś nie tak z siatką to piszcie. PZDR. Edytowane 26 Czerwiec 201212 l przez sylwex1982
Napisano 15 Czerwiec 201212 l topologia nie jest taka zła ale można by trochę poprawić, tu masz fajne przykłady miłych siatek: http://wiki.polycount.com/FaceTopology?highlight=%28\bCategoryTopology\b%29 Dawaj dalej te mordki :) salut.
Napisano 17 Czerwiec 201212 l Jak chodzi o dobre siaty to tu na forum jest jeden leciwy wątek: http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=34695 często niedoceniany;) Ogólnie to przypomniałeś stare czasy, kiedy tak się modelowało twarze;) Teraz to najczęściej oczywiście wychodzą ze sculptera. Ale chociażby do dobrego retopo warto umieć zrobić dobrą topologię.
Napisano 17 Czerwiec 201212 l Autor Ten wątek przeglądałem kilkukrotnie, wiesz co Lucek moim celem w tym momencie jest dobra baza, umiejętność modelowania ryjka jeszcze na poziomie np.maxa, a potem coś dalej-jakiś detal w np.zbrushu. Retopologia zostaje na czas gdy będę mógł sprawnie i szybko base mesha w maxie walnąć, dopiero wtedy zajmę się zgłębianiem retopo, projekcji, itp. Narazie cisnę pierwsze modele i z czasem popracuję nad szybkością modelowania- bo to moja bolączka ;/ . PZDR.
Napisano 18 Czerwiec 201212 l Autor Hejka ! Kolejna głowa, zbyt długo się użerałem z tym modelem by zauważyć błędy-wytykajcie :) Model jest robiony z plajna według refki. Referencje stąd http://free-textures.got3d.com/natural/free-character-references/index.html PZDR. Edytowane 18 Czerwiec 201212 l przez sylwex1982
Napisano 18 Czerwiec 201212 l ok dzięki, staraj się unikać zagęszczania tak mocno siatki przy oczach ustach i nosie, jak chcesz żeby było trochę ostrzej to zrób to na kolejnym zagęszczeniu siatki... salut.
Napisano 18 Czerwiec 201212 l Autor Dzięki Indian za rady. A powiedzcie mi jak według Was lepiej robić w przypadku ucha-lecieć całą bryłę czaszki( bez ucha) i dorabiać ucho jako osobny element, czy robić ucho na modelu? PZDR.
Napisano 18 Czerwiec 201212 l W organice lepiej zeby wszystko trzymalo sie kupy. Mozesz ucho wymodelowac odzielnie ale na koniec połącz z głową. Co do topologii głowy to staraj się unikac takich zawijasów jak masz pod brodą potem idzie za ucho i na szyję. jeden z lepszych tutoriali na temat topologii
Napisano 18 Czerwiec 201212 l Co du ucha, to możesz sobie zależnie od metody czy robisz z boxa czy plane'ami lecisz, najpierw zrobić sam zarys, prostą bryłę z loopami uszy, którą potem na kolejnych subdivsach poprawisz, albo od razu całe ucho z detalami i takimi tam a na końcu podczepiasz je pod model główki... Fajnie jest zawsze na początku zrobić sobie na modelu główki loopa na uszy nie ważnie czy będziesz je potem odczepiał i modelował oddzielnie czy będziesz od razu modelował całą główkę z detalami, potem zawsze masz już miejsce gdzie wstawić ucho i nie musisz się pierdzielić z przerabianiem siatki. salut. Edytowane 18 Czerwiec 201212 l przez indian
Napisano 18 Czerwiec 201212 l Autor Rice rep poszedł w Twoją strone. B. fajny tutek.(trochę zbyt szczegółowy jak na tą chwilę ale dobry jest ) Edytowane 18 Czerwiec 201212 l przez sylwex1982
Napisano 25 Czerwiec 201212 l Autor [ATTACH=CONFIG]86618[/ATTACH]Hejka ! Kolejna głowa pod krytykę PZDR.
Napisano 25 Czerwiec 201212 l a nie szkoda Ci czasu na dziabanie tych poligonów? Może lepiej leć z konceptem w Sculptrisie, a później retopo i do ZBrusha. Moim zdaniem, jeśli chciałbyś dorobić mu teraz świński ryjek, zamęczysz się przestawianiem vertexów. W sculptrisie raz dwa to zrobisz, a siatkę poprawisz w retopo i w ZBrushu. Tak tylko głośno myślę.
Napisano 26 Czerwiec 201212 l Autor Chrupek3D ja tego nie umiem dobrze w Maxie robić-chcę się nauczyć modelować a potem wskoczę do Zetki. Ja teraz nie modeluję żeby sculptować,- modeluję żeby podnieść swój skill i podkręcam swoje czasy modelowania. Ale bardzo dobrze mówisz żeby dłubać w jakimś programie typu Zbrush- myślę że w swoim czasie.Póki co nieśmiałe próby robię. PZDR.
Napisano 26 Czerwiec 201212 l W mudboxie mozesz sie pobawic jest intuicyjny. Ja Z sie boje i nie mam czasu od kiedy zaczalem pracowac...
Napisano 27 Czerwiec 201212 l niewiem poco sie tak spinac z tą siatką ... ja wszystkie głowy zrobilem z jednej bazy w zbrushu ..niewazne dziecko,staruch,babcia czy facet..
Napisano 27 Czerwiec 201212 l Autor Sebazx6r- ja mudboxa to nie znam kompletnie, bladego pojęcia nie mam co jest 5 w Mudboxie. Na chwilę obecną zostaję przy zbrushu- cos tam kojarzę. lee666- Ja zamierzam wskoczyć do Z , tylko mówię zrobię trochę głów w Maxie i przeskok. PZDR.
Napisano 27 Czerwiec 201212 l lee666 mam podobnie, nie mam w pojęcia po co ludzie męczą się i modelują wszystko zamiast z jednej prostej bazy wyrzeźbić to w zbrushu, samochody czy cuś, przecież to strata czasu . sylwex1982 coraz lepiej CI to idzie, ucho tylko do poprawy, za ostre krawędzie masz tam miejscami... Tu masz b.fajnego tutka, powinien Ci trochę pomóc, tam jest trochę inny sposób modelowania główek, może Ci przypadnie do gustu... http://anghelescu.net/tutorials/Russell_Crowe_3d/Russell_Crowe_Tutorial.html salut. Edytowane 27 Czerwiec 201212 l przez indian
Napisano 27 Czerwiec 201212 l Autor Dlaczego nie mogę dać Ci repa Indian?- nie wiem ;/ Bardzo dziękuję za dobre słowo i za tutka. PZDR.
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto