Jump to content

Max czy Maya do animacji?


Patris

Recommended Posts

Jaki z tych programów byłby lepszy do animacji medycznych. Chodzi mi o animacje jakby to powiedzieć icon_e_smile.gif wewnątrzkomórkowe , gdzie mamy do czynienia z jakimiś bąbelkami, płynami, rzęskami itd. Podaję link do przykładu http://www.youtube.com/watch?v=yiuvOr4JRGI

 

Bardzo proszę o odpowiedź doświadczone osoby, pracujące na tych programach i nie odpowiadanie w stylu, spróbuj na trial i tyle, bo wiem że 30dni trial'a może wcale nie odpowiedzieć na moje pytania. Chodzi mi o fachową pomoc, bo wiem, że mając doświadczenie i umiejętności można wszystko pewnie zrobić w jednym programie, ale chciałabym zaoszczędzić sobie lat pracy, gdyby okazało się że można to zrobić w innym programie 100razy szybciej icon_lol.gif , bo ma lepsze narzędzia i możliwości.

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Przemekd- na razie spróbuje chyba z Maya. Dzięki. Obiło mi sie dwa razy o uszy, że maya, jest lepsza do takich efektów o które mi chodzi, wiec cchiałam sie upewnic w szerszym gronie.

 

Traitor, no właśnie, szukając podpowiedzi w necie natknęłam się na kilka, gdzie poleca się Maye do animacji postaci , jak i płynów. Przykład http://www.mepi.pl/blog/item/427-3d-studio-max-vs-maya-co-wybra%C4%87?.html

Mi właśnie chodzi raczej, tak jak napisałam na początku o takie efekty związane z płynami, dynamics...

Czy ktoś pracował na tych efektach w Max'ie i May'i i ma porównanie?

Link to comment
Share on other sites

Płynów? Znaczy sie fluidów? Jeśli chodzi o fluidy may'a bije maxa, na głowe z tego powodu, ze w maxie chyba nawet nie w sofcie wbudowanych fluidów ;) Aczkolwiek max ma FumeFX całkiem ciekawy plugin, ogólnie dynamika jest lepsza w may'i ale np. z rigib body dynamics fajerwerków nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko co było na tym filmie zrobisz w czystym Maxsie i to raczej kwestia gustu w czym lepiej będzie ci się pracowało.

@legomir - w Maxsie są metaballsy, a jak chcesz coś trochę cięższego to masz np. plugin glue3D (i pod maxa i pod mayę).

Link to comment
Share on other sites

Znam 3dmax'a, ale kwestie animacji są dla mnie nowe, dlatego słysząc o przewadze May'i do interesujących mnie tematów chciałam się upewnić czy dobrze słyszałam. Skończy się pewnie tak, że i tak ściągnę trial'a i sama spróbuje, aczkolwiek nie mając doświadczenia w animacji w max'ie dużo mi to nie powie, he,he,he.

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Wszystkie wezmę pod uwagę.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy