Skocz do zawartości

WebArtFolio: Dobrotek


Dobrotek

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda, forum jest nastawione pod 2D i 3D, niemniej powrzucam część swoich prac tutaj, zgodnie z założeniem, że człowiek najwięcej się uczy zbierając informacje od wszystkich, nie tylko od ekspertów (chociaż nie wątpię, że są tutaj ludzie związani z tym tematem bardzo blisko), liczę, że z Waszą opinią uda mi się stopniowo podnosić sobie poprzeczkę w tej dziedzinie :)

 

Chronologicznie

 

1. OSRaster

osraster_layout___xcf_by_dobrotek-d4zq43v.png

 

2. Redesign strony głównej gimpuj.info

redesign_pfug___layout_by_dobrotek-d52van3.png

 

3. Norse, jako nowa wersja niedokończonego i całkowicie skopanego Norse - W.I.P

norse_layout_by_dobrotek-d56cuwq.png

 

Co do Norse, planuję porobić dodatkowe podstrony jak Panteon z drzewkiem genealogicznym, podgląd encyklopedii i krótkie info związane z redakcją (jeżeli się uda ;))

 

Na razie tylko tyle, z czasem dojdą nowe prace, bo już mam parę szkiców, Ostatnio sporo czasu mi taka zabawa zabiera, kombinuję i staram się eksperymentować z różnymi elementami i mam nadzieję, że nie wygląda to tak źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wyszło trochę na zeszłą dekadę.. oprócz wilka na norse masz w zasadzie same gradienty, łączysz też zaokrąglenia z prostokątami, co nie wypada najlepiej... portale są ok jeśli chodzi o przejrzystość i czytelność... ale graficznie wypadają średnio... norse wyszedł najlepiej bo zachowałeś spójną konwencję... (wszędzie zaokrąglenia i ten sam styl) ale mimo wszystko jest to raczej przeszłość niż przyszłość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torm, dzięki :) Jeżeli dobrze wnioskuję, to trzeba przycisnąć bardziej graficzną stronę, bo usability już w miarę dojrzało (niemniej na innych forach zdobyłem kolejne uwagi). Zatem to + Twoje spojrzenie też się przyda. Rozumiem, że przyszłością jest responsive design, ale niestety, na chwilę obecną będę siedział w przeszłości, by je zrozumieć, a jak wyjdzie w pracach, że temat ogarnięty, będę starał się brnąć w przyszłość ;)

 

Dziadek3D - cóż, często kucharze zaczynają od jajecznicy. Poprzednie projekty to były całkiem nieudane próby takiego pichcenia, ale z powyższych jajecznic już widać coś, co odważyłbym się tutaj wrzucić i zaczerpnąć porad od kolejnych webdesignowych kucharzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrotek nie chodzi o responsive, to rzeczywiście przyszłość, ale z punktu widzenia technicznego działania strony... ja mówię o samej grafice... gradientów w takim wydaniu już dawno się nie stosuje... popatrz sobie na stronki na templatemonster.com, głównie dominują w tej chwili duże nagłówki, wolne przestrzenie, wręcz "gołe" obiekty bez żadnych cieni i styli z PS... wiem, że podążanie za modą to głupota... no ale jak nie chcesz podążać to musisz ją przebić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wypada w połowie projektu, ale... no właśnie.

Ostatnio kombinuję sobie pomału ze stroną związaną z planetami. Na razie mam małą planszę do tego i pod responsive to się kompletnie nie nadaje.

Generalnie planuję zrobić coś takiego, że strona byłaby zbiorem informacji o planetach z możliwością ustawienia własnych kombinacji układu planet (z zachowaniem oryginału), obliczeń co do lat etc. Taka mała zabawka dla gimnazjalnych fizyków i astronomów (o ile jest sens tworzenia takiej strony :P) Na razie wrzucam z Dropboxa, jak skończę to będzie link z dA, a tamto zostanie usunięte (ewentualnie podmienione).

 

star%20project.png

 

Nie wiecie może jak łatwo animować ruch planet? Nie chodzi mi o te wokół własnej osi, ale generalnie wokół słońca. Trzeba robić klatka po klatce, czy jest jakiś fajny myk w webdevie, by ominąć produkowania się GIFami, a jednocześnie to ładnie animować wzdłuż ścieżki? Wszelkie wynalazki typu Flash etc odpadają, bo robię na Linuxie i darmowych "zabawkach", więc jak ktoś ma jakiś pomysł do tego i się podzieli to będę kontent :)

 

PS. Zapomniałem Ziemię zrobić, ale to potem dorzucę.

PS. 2: Jak ktoś jest masochistą, to na dA znajdzie XCFy do OSRaster, Redesign PFUG to może sobie poćwiczyć kodowanie, tylko do użytku prywatnego. Ale nic poza tym.

Edytowane przez Dobrotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt jest w porządku - czysty, przejrzysty, nie przeładowany bajerami... jedyne czego mi brakuje to jakiejś ilustracji na stronie głównej, no i czcionki mógłbyś dać jakieś lepsze, przynajmniej do nagłówków, teraz to chyba verdana, albo tahoma... trochę słabo się prezentują i nic nie wnoszą. Ja bym nawet zaryzykował czcionkę ręczną, coś co by nadało bardziej osobistego charakteru (przynajmniej do strony głównej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torm, pojęcia nie masz jak bardzo pomagają takie komentarze :) Tahoma pewnie pójdzie w odstawkę, ale Arial w przyciskach raczej zostanie. Na głównej popróbuję z czcionką Robotopo, i zobaczę jak to będzie na Androidzie wyglądać :)

 

Obecnie macham w Inkscape projekt kolejnej strony, a dokładniej portalu graficznego, który jest ściśle związany z programami OpenSource do grafiki komputerowej, trochę w klimatach Tronu z LEDami i tymi podobnymi zabawkami. Na chwilę obecną jest zamysł by oprzeć to na SMFie, a w przyszłości może jakiś autorski silnik forum pójdzie i powiążemy to jakoś ze stroną główną i całym systemem użytkownika. Generalnie ma być trendy, na Responsive też da się to przekuć. I zastosowałem tutaj to co pisałeś torm - nie bawić się tak z gradientami :)

 

Część dla niezalogowanych:

niezalogowany.png

 

Część bazowa po zalogowaniu

base.png

 

Od razu wszystkie hovery na stronie

hovery.png

 

Kawałka forum nie wrzucę, bo nie skończyłem.

 

I tu pytanie przy okazji - jak doradzilibyście z serwerem na taki serwis? Zwykły może nie uciągnąć, a dedytka i VSP trochę ciągną hajsu, a sam serwis nie byłby czymś pewnym. Oczywiście jeżeli to ma sens przy obecnym poziomie for/serwisów graficznych i tym podobnych. Jak nie wypali to pójdzie do folio, albo zostanie na przyszłość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwer za 500pln rocznie da rade spokojnie. takie za 300 też. musisz znalexc firme hostujaca na maszynach z jakiegos parku technologicznego albo centrum danych. Jezeli bedzie dobre cache'owanie zapytań to da rade nawet mały serwer.

 

uwzgledniłbym miniatury do newsów - przy wiekszej ilosci user zaczyna filtrowac po miniaturach inaczej sie meczy

 

a planety to zwykły setInterval w javascripcie + troche trygonometrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazki poprawione, nie wiem czemu te rozmycia mi wywaliło, teraz jest git.

 

Ola-f, rozumiem, że mówisz o dedykowanych? Co do miniatur, wprowadzę je, nie pomyślałem, że można się męczyć.

Z planetami jest kicha, bo sam nie wiem co dorobić pod spodem, a jako zwykły web-app do przesuwania i ustawiania planet to chyba byłby bez sensu, bo są już potężniejsze rozwiązania (tak myślę).

 

Dziękuję za odpowiedź! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie dedykowanych. sa male firmy, ktore wynajmuja klaster w centrum danych i sprzedają usługi hostingowe. Ogolnie tanich firm jest sporo ale dobrze wybrac taka, ktora ma tak rozwiazana infrastrukture - sa zwykle bardziej elastyczni w negocjacjach dot. przepustowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest minimalizm... ale ja bym nie ryzykował czarnego tła...(wygląda trochę jak nieskończony projekt) raczej jakaś tekstura lekka... techniczna w ciemnej szarości - projekt nabierze głębi... kształty na tych skosach masz bardzo przypadkowe - to widać i robi się chaos... nie wiem też czy chmura tagów jest tak istotna, żeby stanowiła główny element - zwykle jest raczej dodatkiem... samo logo jest dość słabe ... no i jednak z lewej, bo przez dłuższy czas zastanawiałem się czy to podpis... czy coś innego...

 

... zawsze na filmach, jak ktoś pisze list do ukochanej... to wywala kartkę za kartką do kosza i zaczyna od nowa... :) podejdź tak do tego.. aż nie spojrzysz i nie stwierdzisz.... "no:D" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola-f - chyba znalazłem jak to wygląda i przyznam, że faktycznie fajna sprawa, trzeba będzie bliżej zainteresować się tym tematem :)

 

Torm - spróbuję jeszcze raz z tym pomysłem. Chciałem być do przodu, ale za bardzo się rozpędziłem i wyszło... no właśnie :P Z logiem OSCG nie miałem pomysłu, więc wstawiłem jako zamiennik, a na dole to nie chmura tagów, tylko moja kolejna próba zapchania przestrzeni i nadania stronie trochę dynamiki. Nie udało się.

 

Będę próbować ze szkicami i być może bezpośrednio będę wrzucać szkice z pomysłami, nim dojdzie do takiej zabawy. Pewnie wieczorem wrzucę kilka pomysłów do tej strony i spróbuję wybrać optymalną wersję + poprawka z czcionkami do HasiaIlustracje. Obrazek w tle na razie odpada, ale może coś tam uda mi się w tym kierunku zrobić, może teksturę jakąś ładną znajdę i wykorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robiłem pierwszą stronę na tym forum... to mi ją kazali robić od nowa... zrobiłem chyba 10 wersji i 10-ta była już na prawdę spoko.. :) to jest dobry patent, bo w każdym kolejnym projekcie pozbywasz się wcześniej popełnionych błędów

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torm, popróbowałem tak i ze wszystkich na razie jedno podpasowało. Na razie takie przedstawienie ogólnego szkieletu i rozłożenia co, gdzie i jak (w miarę możliwości). Na chwilę obecną mam problem, co można porobić z miejscem na newsy, jak już użytkownik się wybierze np powiadomienia i wiadomości. W większej rozdzielczości, pod grid 13xx to po prostu newsy można przesunąć, ale w tym przypadku? Nie będzie rozpraszało uwagi, że skrzynka odbiorcza i system powiadomień oraz ustawień będzie w centrum a newsy na boku? Zmniejszyć domyślnie pole na newsy?

 

1opil.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest na smartfony taka appka, gdzie rozwija sie papier toaletowy przewijajac ekran. Jak chcesz zachowac takie przestrzenie to Twoj projekt tez to czeka. Wyznacz sobie pewne ramy - projektuj na siatce. Na chwile obecna tekst jest za mały by go przeczytać, a przestrzen za duza by zobaczyc kolejny news.

I zobacz, ze strona, gdzie logoty jest w sumie najwazniejszy (dla tego co płaci) ma mniej przestrzeni niż nagłówek jakiegoś newsa. I pozbadz sie ostatniego hexa w dolnym rzedzie - psuje Ci symetrie i kompozycje. Druga sprawa ze element oderwany od reszty - czyli te hexy jezeli nie maja kontynuacji są raczej śmieciami. Co innego, gdy nawiazuja np. do logotypu inaczej wprowadzasz kolejnego aktora, ktory nie nawiazuje dialogu z resztą sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaf-f

Sęk w tym, że okta, penta i pozostałe gony są głównymi aktorami, bo do niego własnie odnosi się panel użytkownika :D Wyznaczyłem więcej miejsca na logo, skróciłem box na newsy i poprawiłem to co wspomniałeś, wywaliłem jednego gona w wyróżnieniach. teraz jest symetrycznie.

Projektowanie na siatce - robię to, ustawiłem grid 978, wg którego działam. Teraz jest chyba lepiej. Ofc, to wciąż szkielet, detale będę dłubać potem ;)

 

oZN9o.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletny szkielet. Starałem się wprowadzić tyle poprawek ile wyłapałem + podpowiedzi Ola-fa. Logo jeszcze nie zrobione, prawdopodobnie pójdzie na sam koniec

Po raz kolejny ciut zmieniony, poprzednie jednak do kosza wywaliłem, Torm - tak jak podpowiedziałeś ;)

 

6Eo9s.png

 

Tak patrzę, to pewnie przydałoby się zrobić większą interlinię w stopce.

Jeżeli sam szkielet jest git, to siądę do detali i pociągnę to dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i już widać, że jest lepiej... o wiele ciekawiej zagospodarowałeś przestrzeń, ale co do loga to najlepiej właśnie od niego zacząć, bo jak masz już logo, to później lecisz z całym projektem w/g niego... masz już określone kształty i kolorystykę. Co do samego projektu, to jest bardzo surowy, wygląda raczej na makietę... niż gotową stronę... chyba, że ma to być aplikacja, ale i tak masz za mało grafiki... po wejściu na stronę, na pierwszy rzut oka, nie wiadomo o co chodzi... w tej chwili to w ogóle nie wiadomo o co chodzi.. :) zastanów się do kogo kierujesz ten portal i postaraj się ich przekonać, że to właśnie tutaj chcieli wejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torm - bo to jest taka makieta, nie gotowa strona :) Z logiem - jak będzie ustalone, to resztę będzie można łatwo poprawić, wektory dają własnie tę swobodę ;)

 

Co do założeń, o czym ma być strona - jest to generalnie miejsce skupiające się wokół programów graficznych OpenSource, ich newsów oraz hmm... szczególne miejsce gdzie można podzielić się swoją twórczością na konkretnym poziomie przy użyciu tych programów. Gdzie będzie można być na bieżąco informowanym o komentarzach do swoich prac przez powiadomienia, ulepszona galeria. Stąd właśnie ten skrót - OpenSourceCG - OSCG.

 

Nie wiem jak to zorganizować, żeby na wstępie zachęcić właściwych ludzi do zbierania się na tej stronie. Jeszcze będę musiał nad tym posiedzieć.

 

Co do grafiki, to pójdą przykładowe obrazki na newsy, wyróżnienia i hmm... pewnie jakieś ikonki do poszczególnych działów.

Edytowane przez Dobrotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności