Skocz do zawartości

Problem z V-Ray depth of field


ailambert

Rekomendowane odpowiedzi

Mam znowu pewien problem z V-ray'em, a mianowicie próbowałem się trochę pobawić w wolnym czasie, nowymi dla mnie, i nie używanymi dotąd, funkcjami programu, czyli właśnie dof'em. Niestety po dłuższej zabawie z ustawieniami, na renderach brak jakichkolwiek oznak wyżej wymienionego efektu, bez względu na zastosowane ustawienia. Na pewno coś robię źle, jednak dokładna wiedza na ten temat jest dla mnie nie przenikniona;)

Scena oświetlana standardowo vray sun, kamerka vray'owa, czyli physcial camera.

[ATTACH=CONFIG]87280[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]87281[/ATTACH]

Edytowane przez ailambert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wyłącz parametr DOF z render setup jeśli robisz kamera vray to renderer ignoruje te parametry, wystarczy tylko zaznaczona opcja w ustawieniach kamery , korzystasz z nich tylko jeśli chcesz uzyskać efekt przy kamerze standardowej albo robiąc render spod widoku perspektywicznego ;) Jeśli używasz kamery vray to pamiętaj ze przesuwanie targetu kamery będzie miało wpływ na rozmycie i zasięg efektu DOF, zresztą przy tej kamerze należy także popracować nastawkami f-number shuter speed i iso aby dostać odpowiedni efekt

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko, a mianowicie czy efekt depth of field nie lepiej uzyskać poprzez postprocesing w photoshopie przy użyciu np. zdeptha, niżeli męczyć się z ustawieniami V-Ray'a, która metoda jest prostsza i właściwsza dla uzyskania takiego efektu rozmycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelkos Ten plugin sam robi dofa czy tez trzeba do niego zapchać z vraya zdepth?

A w jaki sposób miałby robić DOF bez zdepth?

 

Pytanie co to znaczy "lepiej". DOF nałożony na gotową bitmapę nigdy nie będzie fizycznie poprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelkos (...) ale czasami są pluginy w które po prostu warto zainwestować a są takie które są tylko marnotrawstwem (...)

 

shadowsexpe heh jakiej ty wlasciwie odpowiedzi oczekujesz ?. W pierwszym moim poscie w tym watku napisalem ze warto sie nim zainteresowac. Dla mnie warto dla kogos innego moze nie byc juz wart. Dlatego w kolejnych postach napisalem ze nikt ci nie napisze zebys kupil ten plugi bo jest super cool i w ogole. Kazdy musi to ocenic wg wlasnego uznania. Jest wersja demo do pobrania. Sciagnij sobie wyprobuj i bedziesz wiedzial czy warto czy nie, bo teraz ciezko zrozumiec o co w ogole pytasz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności