Skocz do zawartości

Muminki


panRebonka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po długiej nieobecności na forum.

Po długim czasie robienia różnych dziwnych rzeczy postanowiłem wziąć się za ilustrację - i wziąć się tym razem na poważnie, tak, by zrobić z tego swój zawód i zacząć zarabiać na tym pieniądze.

Będę pewnie celował w pozycję matte painetra albo concept artisty (w kierunku tego drugiego raczej). W związku z tym chcę wyprodukować trochę ciekawych prac, gdzie mógłbym się nie tylko twórczo powyżywać, ale i także zaprezentować jakieś umiejętności i ciekawe myślenie (jak z tym stoję, to już nie mnie oceniać :/ ).

 

Na pierwszy ogień Muminki, jako że temat wdzięczny i odpowiednio mroczny.

Pierwszy obrazek to Buka, którą zaraz załączam. Czas pracy to na oko 16-20h. To, co na pierwszy rzut oka mi nie pasuje to postać włóczykija na pierwszym planie - jest to zbyt papierowe. Starałem się go ładnie zmiksować z tłem, żeby zarówno postać i gałęzie łapały światło od otoczenia, ale coś nadal jest z nim nie halo.

 

 

buka-small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kompozycja przechyla się na prawo. Masz na środku masywną bryłę Buki, a na prawej Włóczykija.

Po lewej te świerki zupełnie nie równoważą kompozycji.

To wygląda jakbyś zdecydował się na centralna kompozycję z Buką, a później dodał Włóczykija. To wrażenie wzmaga konar który na obrazku pojawia się znikąd, nie sygnalizujesz żadnego drzewa które tam rośnie.

Co jest twoim focus pointem - W czy B? Jeśli chcesz mieś 2 focus pointy - daj jeden ważniejszy od drugiego.

Nie wiem czy to brushe czy zdjęcia - ale masz kupę niepotrzebnego detalu i noisu w miejscach które powinny być mniej ważne.

Trawa na pierwszym planie, świerki, góry w tle - za dużo tam tekstur.

Po drugie - masz w tle ciepłe kolorki, Buka jest najnudniejszym elementem obrazka, niby powinna być ważna a oko zwyczajnie nie chce na nią patrzeć - bo ma wiele innych przyciągających elementów na obrazku.

Włóczykij nie siedzi w perspektywie - wygląda jak wycięty z innego obrazka. Dodaj do niego trochę perspektywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności