Skocz do zawartości

Zestaw PC do 4000zł (photoshop/3dmax/zbrush)


Paweł Kaczmarczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Właściwie to tak jak w temacie, planuję zakup PC (bez monitora i peryferii) do max 4000zł, ale było by super gdyby udało się przyoszczędzić tak do 3500 zł.

Do użytku przede wszystkim w photoshopie (pliki do 4000px, praca na wielu warstwach i wielu plikach na raz) czasem 3d max, zbrush, od czasu do czasu też jakaś gra bardziej żeby być w temacie na bieżąco.

 

W sklepie zaproponowano mi taki zestaw:

 

 

  1. procesor - intel core i7 3770 - 1289 zł
  2. karta graficzna - GeForce CUDA GTX 550Ti 1GB - 469 zł
  3. płyta główna - Gigabyte GA-P67A-D3-B3 - 379zł
  4. dysk twardy - WD Caviar Green 2TB - 469 zł
  5. pamięć RAM - Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1600MHz XMP X2 CL9 Grey Edition (Sandy Bridge) - 200zł
  6. zasilacz - MODECOM Carbon MC620 620W ATX BOX - 319zł
  7. CoolerMaster Elite 330 Black-Silver - 190zł tutaj myślałem o Revoltec Sixty 4 - 200zł różnica cenowo nie wielka a zalezy mi na większej ilości wejść usb z przodu
  8. system - Microsoft Windows 7 Home Premium PL OEM 64Bit SP1 - 400zł

 

w sumie wychodzi 3725 zł

Jak sądzicie, uda się gdzieś przyoszczędzić? Jest sens? Może kosztem jednego warto podkręcić jakiś inny komponent? Z góry wielkie dzięki za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@Florian P nie jestem pewny, ale czy dysk 2TB Green nie będzie za wolny do PS?

i czy nie lepiej kupić SSD 64GB na system + HDD -> wyjdzie drożej ale może mieć znaczący wpływ na komfort pracy.

procesor brałbym 2600K jest tańszy, a wydajności nie odczujesz przy pracy w ps., płytę asrocka również taniej kupisz :)

brakuje mi w zestawie chłodzenia na procesor, bo to eliminuje możliwość podkręcania i trzeba się liczyć z hałasem przy obciążeniu(taki urok boksowego chłodzenia).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@floo Trochę odstrasza mnie wyższa cena układu ssd+hdd, a z tego co wiem to same ceny dysków są aktualnie mocno wywindowane w górę. Może zamiast tego 2tb green dać po prostu coś bardziej wydajnego? Bo w tym przypadku rozumiem, że wydajność spada przez to że jest "eko" - oszczędniejszy w energii. Zawsze jak ceny dysków spadną można dokupić coś lepszego i postawić zestaw SD+HDD. W ofercie też dostałem Seagate 1 TB Barracuda ATA III co nawet było by mi na rękę, oszczędność co najmniej 100zł, ale nie wiem jak u niego z wydajnością.

Z procesorem nie do końca jestem pewny, jeśli to by była różnca 100 zł to tak, ale tam gdzie składam jest między nimi 20 zł różnicy. wersji oznaczonej "k" też raczej mi nie potrzeba, nie planuję podkręcać.

ASRock P67 Pro3 będzie ok? W sklepie gdzie składam wyjdzie dychę drożej, więc praktycznie żadna różnica.

Tak jak wspomniałem odkręcać sam raczej nie planuję, po prostu się na tym nie znam a i nie bardzo mam czas żeby się w to bawić, hałas to nie problem. :)

Jeszcze zasięgnąłem trochę opinii i zamieniłbym zasilacz na OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI 120mm ma więcej przychylnych opinii, a jest o 50 zł tańszy.

 

Tak więc teraz wychodzi w ten sposób:

 

  1. procesor - intel core i7 2600 - 1269 zł
  2. karta graficzna - GeForce CUDA GTX 550Ti 1GB - 469 zł
  3. płyta główna - ASRock P67 Pro3 - 389zł
  4. dysk twardy - Seagate 1 TB Barracuda ATA III - 299 zł - (??) tutaj pytanie czy taki będzie ok
  5. pamięć RAM - Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1600MHz XMP X2 CL9 Grey Edition (Sandy Bridge) - 200 zł - co do tego ramu to też się zastanawiam, może proponujecie coś lepszego cenowo, lub pewniejszego?
  6. zasilacz - OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI 120mm - 269 zł
  7. obudowa - Revoltec Sixty 4 - 200zł
  8. system - Microsoft Windows 7 Home Premium PL OEM 64Bit SP1 - 400zł

 

Co ostatecznie dało by 3 495 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Florian P Segate kiedyś TAK, na dzień dzisiejszy dyski w których często pada mechanika i wracają na serwis, nie zawsze z dobrym skutkiem. Jak budżet masz mocno ograniczony to z czasem zmienisz dysk. :)

Sam stosuję metodę znacznie droższą, bo dyski max 1GB z racji tego że jak mi padnie to zawsze połowa danych z 2TB. Wiele zależy od tego na ile koszty, na ile bezpieczeństwo. ;)

Florian P nigdy nie masz pewności czy trafisz dobrze, jak wadliwa część padnie na twoją osobę, a czasami jedna sztuka działa lepiej od innej, takie uroki elektroniki. Przetestuj kompa po zakupie przez kilka godzin niech popracuje w programach testowych czy jest stabilny bo wtedy jest szansa na przyjęcie zwrotu bez zabawy w serwis.

 

Na morele jest przecena tej płyty i procesor też tam jest taniej, Łącznie o jakieś 100zł.

 

Jak nie masz czasu na kręcenie zegara to ustaw sobie na TURBO w biosie, to będziesz miał 3,9GHz szybko i bez zawiłości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wielkie. W takim razie chyba zdecyduję się na taki zestaw. Przy czym w przyszłości będzie trzeba pomyśleć o innym lub dodatkowym dysku.

 

Jeszcze zastanawiam się nad tą obudową takim przedziale cenowym można trafić coś lepszego. Strasznie podoba mi się Silentium Brutus 410, będzie trochę tańsza, ma z przodu 2x usb3.0, gumki antywibracyjne i podobno dobrze wentyluje. To wszystko na plus, nie jestem tylko pewny czy nie będzie problemu przy podłączeniu do niej tego zasilacza OCZ, bo ma krótki kabel, a w Brutusie miejsce na zasilacz jest na dole.

 

Co do morele to raczej się nie zdecyduję kupować komponentów oddzielnie, wszystko chce załatwić w jednym sklepie, może trochę przepłacę ale to za wygodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten link, co prawda nie pytałem bo ktoś miał podobny problem. W Brutusie potrzeba ok. 60 cm kabla, OCZ ma ok 43 cm jak dobrze wyczytałem, dodatkowo AsRock P67 PRO3 B3 ma bardzo wysoko gniazdo, ale jestem zdecydowany i na tą obudowę i na ten zasilacz, myślę, że najprościej kupić przedłużacz jeśli nie wystarczy. tutaj ktoś miał podobny problem http://forum.benchmark.pl/topic/33192-ocz-modxstream-dlugosc-kabli-a-obudowa/

Zobaczę jak to ostatecznie wyjdzie i dam znać, jakby ktoś planował podobny zestaw w przyszłości. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dongordon

Witam,

jak można by przekształcić ten zestaw jeżeli miałby być przeznaczony głównie do 3ds max? Progi cenowe identyczne - do 4000 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności