Skocz do zawartości

3DS MAX 2009 a 2012


kuback

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam jedno pytanko. Czy u Was też jest różnica w szybkości działania maxa 2009 a 2012. Zainstalowałem 2012 i tą samą scene *.3ds zaimportowałem w 2012 i na próbę w 2009. W wersji 2009 śmiga aż miło. W 2012 muli , nawet przeskok pomiędzy viewportami potrzebuje 2-8 sekundy :/. Czy to normalne ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Normalne jest na pewno, że każdy kolejny nowy max działa wolniej.

 

Generalnie wersja 2009 to ostatnia wersja, która dobrze działała ;)

 

Jeżeli Ci tak muli to pewnie komputer nie wyrabia. Na workstacji nie mam takiego problemu, ale z tego co pamiętam, jak założyłem max'a 2012 na (teraz już dość starym) laptopie, to też tak wieszał viewport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Proszę o podpowiedź. Próbuję coś podziałać na max 2012 i vray na laptopie. i7 2670QM + 8 GB ram + GeForce GT 540M. No i problem w tym, że wogóle nie idzie na nim pracować. Działa tragicznie. Żeby coś wstawić to "lata świetlne". Czy dołożenie ramu coś zmieni? Jak Wy dajecie sobie rade na max 2012 ??

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuback, jeśli pierwszy raz masz styczność z 2012 to możesz próbować zmienić tryb wyświetlania na shaded zamiast domyślnego realistic. Możesz spróbować wyłączyć progressive display. Możesz też spróbować na innym sterowniku niż nitrous, ale przypuszczam że przy tej karcie graficznej nie wiele się zmieni.

Na forum Autodesku nawet posiadacze Quadro 6000 są zrozpaczeni. A najlepszą wersją była wersja 9 a nie 2009 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuback od czasu do czasu używam maxa na laptopie nie instalowałem żadnych upgrejdów z wyjątkiem sp2 i działa dobrze , chodzi na nitrousie, tylko nie włączam opcji realistic bo wtedy jak w banku że się zaczyna po jakimś czasie zatykać, a mam mniej pamięci od ciebie i nie jest tak tragicznie. Ściągnij ze strony aut odeska maxa 2013 30 dniowego i zobacz czy będzie się działo to samo tylko zmin ustawienia w wyświetlaniu tekstur, niedawano na forum było.

SansSerif najlepsza wersja maxa były te które nie należały do autodeska ;), przez kilka lat nie mogłem się zdecydować na przesiadkę z 6 na coś innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. Zmieniłem już tryb wyświetlania. Miałem Wireframe i też tragedia.

Poproszę o podpowiedź dla amatora, jak spróbować zminić sterownik nitrous (gdzie) oraz gdzie wyłączyć progressive display? :)

Dziękuję.

PS. Wstawienie modelu 3d samochodu to już wogóle tragedia dla 2012 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuback na moim o wiele gorszym lapku dobrze chodzi więc to nie sprzęt na pewno

ale tez nie włączam Realistic, bo wtedy muli

ustawienia sterownika zmienisz w

Customize/Preferences/ zakładka Viewports - i na dole jest wybieranie drivera, być może trzeba będzie zrestartować maxa,

progressive display:

Views/Viewport configuration/ zakładka Display Performance

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Skoro tak już Was drodzy forumowicze męcze, to ostatnie pytanie ale dotyczące 2009.

Otwieram scenę w 2009 w laptopie o podanych powyżej parametrach. Jak coś za szybko chcę wykonać (przesunąć , pomniejszyć powiększyć) automatycznie się sypie scena, max się wyłącza. Ta sama scena otworzona na mocniejszym 12 GB stacjonarnym komputerze jest niesłychanie stablina.

Czy w laptopie lub konfiguracji 2009 można coś zmienić , aby max nie był tak delikatny na wykonywane czynności?

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odpal sobie menadżer zadań w windowsie, potem odpal scenę i patrz co się z ramem dzieje. Ja mam takie sceny, że samo ich otwarcie zżera 10GB.

 

Jeżeli problem leży tutaj, to możesz spróbować zabijać po kolei wszystkie zbędne procesy aby zwolnić pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ciekawa porada:

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=27206&page=2&p=733731&viewfull=1#post733731

4 posty wyżej też wspomniana technika rozwiązuje podobno problem z backburnerem.

 

Jest też kilka dobrych artykułów w sieci -> google -> "optimize 3ds max performance"

 

Tutaj ciekawa dyskusja:

http://forums.cgsociety.org/showthread.php?t=973033

 

http://www.maxunderground.com/archives/16126_viewport_performance_boost_reported_with_cuda_4_1_driver_286_19.html

 

tutaj ciekawie:

http://www.scriptspot.com/3ds-max/scripts/powerpreview-high-quality-nitrous-previews

Edytowane przez sly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności