Skocz do zawartości

PD Pro Painter for $5


adek

Rekomendowane odpowiedzi

PD Pro Painter (Project Dogwaffle 5) to program dla systemów Windows do digital paintingu. Jeśli mam być szczery nie pamiętam, aby wcześniej zetknął się z tym programem. Dowiedziałem się o nim dzięki promocji - starszą wersję tego programu można kupić za 5$.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=2595

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To ja coś napiszę, bo próbowałem go już kilka razy i opinię mam.

Po pierwsze jest trochę niezrozumiały, niby wszystko wiadomo, ale potem się okazuje, że nie wiadomo. ma na przykład u góry takie inkonki, które po wciśnięciu zmieniają działanie drugiego przycisku. czyli trzeba założyć, że "być może teraz przy malowaniu będę używał maskowania, więc sobie przełącze, żeby potem łatwo użyć (pod warunkiem, że nie będę potrzebował czegoś innego najpierw)" Głupie rozwiązanie. Paleta warstw, to jakieś prostokąty, maski to też prostokąty na tej samej "palecie". Ciężko skumać o co chodzi.

Z resztą interface jest tak retro i tak głupio zrobiony, że trzeba być na prawdę hardkorem, żeby się jakoś twórczo w tym środowisko poczuć. Ale to jeszcze nic, bo można by się było przyzwyczaić, ale jest coś, co w zasadzie skreśla dla mnie ten soft: paskudny brush tracking, z aliasingiem i shodkowym powiększaniem pędzla przy nacisku. Nie da się czegoś ładnie czystko naszkicować, z gdy to spróbujemy zrobić, to będzie czuć ducha ms painta. Zaletą będą pędzle z dziwacznymi mechanizmami zostawiania śladu i spore ich bogactwo, na przykład takie, które symulują wzrost jakiejś rośliny w trakcie pociągnięcia pędzlem.

Ale w sumie, ani to nie ma uniwersalności photoshopa/gimpa, ani nie naśladuje dobrze "analogowych" technik jak artrage.

 

Nawet najprostszy mypaint (całkiem za darmo) wciąga ten soft noskiem i nawet nie kichnie. Miałem sporo życzliwości w testach, jak go sobie próbowałem, ale jakoś sie nie polubiliśmy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności