Skocz do zawartości

Vray displace


Ponciusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poniżej przedstawiam screeny które pokazują mój problem:

 

Tak wygląda mój box w zBrushu

 

[ATTACH=CONFIG]88220[/ATTACH]

 

A tak wychodzi w maxie (mapa displace zmniejszona na forum)

 

[ATTACH=CONFIG]88221[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]88222[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]88223[/ATTACH]

 

Pewnie rozwiązanie jest proste ale nie mogę do tego dojść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Masz rację nawet w zBrushu jest to pod zakładką normal map tylko dziwi mnie to że właśnie tego używają w wszystkich tutkach.

 

W takim razie gdzie mam dodać normal mape?? jeśli nie w displace?? jak wygenerowałem displace z zbrusha to wygląda tragicznie w maxie. Dodawałem w slota bumpa VRayNormalMap i tam wczytywałem mape ale to wpływa tylko na światło a nie na kształt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się co chcesz osiągnąć. W pieszym poście nie ma konkretnego pytania.

 

Jeżeli zależy Ci na displacemencie i chcesz zniekształcić siatkę przy pomocy mapy to wyeksportuj z zbrusha heightmape w skali szarości najlepiej w 16bitach i wrzucasz do slotu displacement materiału lub do modyfikatora vraydisplacementmod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pozwolę sobie wysunąć kilka wniosków i przedstawić przykłady do których doszedłem.

 

1. BUMP nie wpływa na geometrie tylko na zachowanie sie światła na obiekcie dla przykładu poniżej przedstawiony render oraz jak wygląda w viewpoincie.

 

[ATTACH=CONFIG]88231[/ATTACH]

 

Widać ze bump tutaj nie zniekształcił mi obiektu.

 

2. mapa displace wpływa na geometrie. (z zbrusha wypusciłem mape (3) "normal map" i wsadziłem do VRayDisplacementMod (ustawienia na screenie). Nie wiem jak wypuscic mape displace z zbrusha. Jest tam taka opcja ale ona wypuszcza jakąs dziwną mapę (4) ktora nie działa.

podgląd z zBrusha (1), podgląd z renderu maxa (2)

 

[ATTACH=CONFIG]88232[/ATTACH]

 

Efekt tej normal mapy która w rzeczywistości jest do displacementa jest słaby nie wiem jak poprawić ta jakość. Czy to ze box ma tylko 8 poly ma znaczenie czy nie powinien być bardziej złożony to tego rodzaju displacementa??

 

 

Pytanie 1. Jak mam osiągnąc poprawny efekt jeśli chce zniekształcić poligony

Pytanie 2. Czy da się wypusśic poprawna mape do bumpa w skali szarosci a nie taka niebieską???

Pytanie 3. czy ten normal map z zbrusha moze byc normalem bumpem i displacem??? bo chyba na to wychodzi (oczywiscie nie wszystkiej jednoczesnie)

Pytanie 4. Jeśli nie mam racji z powyższych przykładach lub wiecie dla czego efekt wychodzi tak słabo to proszę o porady.

Edytowane przez Ponciusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to masz zinvertowany displace do efektu musisz działać na minusach. Wydaje mi się, że jakoś będzie poprawiać edge lengh i max subdiv.

 

U chyba jednocześnie nie masz załączonego normala i diplace, prawda? ;) Jeśli tak odłącz normalkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności