Skocz do zawartości

Teczka 3d - Modele, wizki


ereb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako iż jest to mój pierwszy post chciałbym się przywitać. Od jakiegoś czasu śledzę forum i jestem pod dużym wrażeniem prac. 3D to dla mnie hobby, oderwanie od codzienności. Mając teraz więcej czasu: noga w gipsie, żona w pracy, syn w złobku :) postanowiłem poważniej podejść do teamtu i wziąć się za siebie. Chciałbym poprawić modelowanie i teksturowanie, a następnie zabrać za wizualizacje wnętrz.

 

Na początek będę wrzucał proste rzeczy, dodatki jak: wazony, świece, stoliki, krzesła a co będzie dalej zobaczymy.

 

Poniżej tylko kilka modeli zrobionych w ciągu ostatnich paru dni.

 

Program 3d max, Vray

 

Pozdrawiam

 

 

1

20idis7.jpg

 

15wire.jpg

 

2.

12133843.jpg

 

14wire.jpg

 

3.

30033363.jpg

 

3wirep.jpg

 

4.

33452342.jpg

 

2wire.jpg

 

5.

3awire.jpg

 

45833049.jpg

 

6.

1wire.jpg

 

 

 

 

83991885.jpg83991885.jpg

 

83991885.jpg

Edytowane przez ereb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Za dlugo przed monitorem siedze, przeczytalem "syn w gipsie, zona w zlobku" :)

 

Witam na forum, modele proste, ale poprawne i niezle prezentujace sie. Co do samej prezentacji, pomyslal bym o zlamaniu tego zoltego oswietlenia jakims niebieskawym swiatlem dla kontrastu. Powodzenia i zdrowienia zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

 

Mirach dobrze że tylko źle przeczytałeś, inaczej nie było by wesoło :) a z nogą nie jest tak źle :)

W następnych renderach dodam trochę niebieskiego światła.

 

ikkiz - ten termofor mnie rozbawił :) jakoś nie przyszło mi to do głowy :) po prostu wazon jaki przypadkiem znalazłem na necie i postanowiłem go wymodelować.

 

Co by nie zanudzać wrzucam kolejny wazon, wiem że to mało wymagające modele ale postanowiłem sobie z każdego rodzaju tzw. zapychaczy scen wymodelować po minimum kilkanaście modeli.

 

2mhv2hc.jpg

 

[2d6jsqf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aniu, następne siatki będą juz bez MS/TS.

Następne wazoniki.

 

i4h37m.jpg

 

21jvi10.jpg

 

o7iyqr.jpg

 

2usd382.jpg

 

 

 

oraz pytanie jak najlepiej/poprawnie/najszybciej zmapować tą krawędź aby słoje biegły wzdłuż??

j9rhad.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne lampki

Paper Chandelier Moooi

image.jpg

2_wire.jpg

 

Paper Chandelier XL Moooi

1xl.jpg

1xl_wire.jpg

 

Eurolantern Moooi

1_euro.jpg

 

oraz render lampek w scenie tak na szybko, jest dużo niedociągnięć, przypadkowo dałem glossa na materiał oraz przy imporcie coś się siatka posypała, sorki za ziarno ale dla mojego lapka to i tak duże ustawienia :)

 

render.jpg

 

Pozdrawiam i Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie chciałbym pokazać parę renderów zrobionych w wolnej chwili.

Modele oprócz lampki i stolika z znalezione na necie.

Materiały głównie z vray-materials.de oraz ich przeróbki :)

 

Ustawienia Vraya średnie bym powiedział a i tak mój laptop prawie płonął ze szczęścia. Mała ilość ramu powodowała ciągłe wyłączanie się maxa przez co praca była strasznie utrudniona :)

 

Powiedzcie co poprawić aby wyglądało to jeszcze lepiej i czy ktoś może polecić coś przydatnego do postprodukcji.

 

Max + Vray i tyci tyci PS gdyż nie mam o tym pojęcia :)

 

Pozdrawiam

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierzę ci, foty porobiłeś i bierzesz nas pod ***

Siatki pokaż!

 

a tak poważnie, to świetnie wygląda, nie psuj za bardzo photoshopem. Często widzę, jak wizkowcy dodają ,byle dodać, wieśniackie winiety i obleśną "wolumetrykę" i obowiązkowe "ziarno" (dla ptaków) - taki zestaw "must-have-pro".

 

A! i podłoga, (parkiet) wygląda jak skutek pękniętej rury i zalania parkietu niewykrytego przez tydzień.

Edytowane przez ikkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ikkiz. Do zdjęcia chyba jeszcze troszkę brakuje :) PS dużo nie było dodane AO i zabawy z krzywymi, nasycenie kolorów. Co do podłogi to chciałem aby wyglądała na starą.

W wolnej chwili poprawie AO.

 

A tu czysty render

Pozdrawiam

3_resize.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba render nr 1

 

W tym z zielonymi ścianami krzesła nie dają żadnego cienia od ziemi. wyglądają trochę jakby lewitowały.

 

Dywan i podłoga wyglądają jak "po przeżyciach i wiele widziały" xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Po dłuższej walce z 3d maxem i jego ciągłym wyłaczaniu się :) wrzucam render inspirowany zdjęciem znalezionym na necie.

Nie patrzcie na dywan bo coś bump nie wyszedł jak najlepiej.

Polecam skrypt Fill my bookshelves script użytkownika Tamyl91, fajna sprawa do rozrzucania książek.

 

 

Pozdrawiam

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotel bardzo mnie gusta :) rzeczywiście bump na dywanie nie jest najszczęśliwszy oraz wydaje mi się że bump na panelach jest ciut ciut za duży. Pojawiły się jakieś plamy na suficie, chyba przydałoby się zrobić bardziej dokładną irradiance map albo włączyć detail enchancement.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Igi. Fotel to darmowy model od VizPeople. Dywan na pewno do poprawy i bump na podłodze rzeczywiście troszkę za duży.

Mam nadzieję że niedługo uda zmienić mi się kompa bo na razie renderuje za pomocą darmowych punktów na http://www.renderfarm.pl gdyż dla mojego lapka przy takiej scenie i większej rozdziałce jest to nie wykonalne :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności