Jump to content

Mihboss

Members
 • Posts

  40
 • Joined

 • Last visited

City (optional)

 • Miasto
  Leszno

Mihboss's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

14

Reputation

 1. Zaniedbałem Maxa, ale już do niego wróciłem :) Spowodowane było to zmianą pracy, a także charakterem pracy. Zawodowo rysuje prawie codziennie w Solidzie, z czego jest taka frajda, że to co zaprojektuje, idzie na maszynę CNC, i widzę efekt swojej pracy. Dla przypomnienia sobie Maksia, prosty model w celu zabawy kredkami. Wspomagałem się książką Realistic Architectural Visualization 3D Max with Mental Ray. Ale nie po to, aby przeklepać przykład, tylko po to by świadomie korzystać z parametrów materiału. Po zabawach stwierdziłem że: - Max 2012 potrafi popsuć siatkę przy opcji Mirror - i nie wiem dlaczego... - kolory jednorodne stworzone w JPGu są o wiele ładniejsze w renderze, niż kolor dobrany bezpośrednio w Maxie (nie ważne czy dobieram kolor wizualnie czy wpisuje go jako dane RGB). Konstruktywna krytyka mile widziana........ PS. Na renderach jest trochę szumów, ale nie renderowałem tego z suwakami na maxa :)
 2. Witam Nie czepiam się samego kunsztu modelowania :) Ale przejrzałem kilkanaście podwozi Pzkpfw V Panther (zdjęcia historyczne, bo tylko takie uznaje) i w żadnej wersji nie znalazłem tak odstających dekli pomiędzy dużymi, zewnętrznymi kołami jednymi. W Twoim modelu, mam wrażenie że część kół wisi w powietrzu. Po za tym zamieniłeś kolejność kół zewn/wewn. Powinny być na odwrót.
 3. Skoro już potrafię w maxie znaleźć teapot, to czas na kredki... Poniżej poszukiwania odpowiedniego metalu i zabawy raytrace... Po post produkcji.. Podrasowany poprzedni obrazek z wątku... I kolejna praca po post produkcji.... Wiem, wiem, zawsze przecież można lepiej, i nie neguje tego, ale od razu Rzymu nie zbudowano...
 4. A ja pracuje na tym w pracy. To CapePack do paletyzowania. Butelki etc, rodzaj produktu definiowany jest w programie. Dlatego przedstawia w tym przypadku na palecie np: butelki, ale mogę być inne kształty (pudełka, inny predefiniowany asortyment). Od góry podaje w raporcie, nazwę, kod produktu, wagę, wykorzystanie powierzchni palety, wagę brutto i netto produktu, wagę towaru na palecie, wagę towaru z paletą plus graficzne przedstawienie (uproszczone) paletyzacji.
 5. Pan z Farmy grzecznie mi odpisał, że Max 2009 zainstalowany jest na kilku maszynach w ramach testów. Moje zadanie zostało przetrawione, gdy osoba obsługująca farmę, "ręcznie" zawęziła liczbę maszyn, mogących obsłużyć Max 2009. W takim razie czekam na pełną funkcjonalność farmy.
 6. Renderfarm nie radzi sobie obecnie z Max 2009 - File-> Archive. Wyrzuca błąd renderu. Obszedłem to w ten sposób, że wyrzuciłem z katalogu projektu, wszystkie zbędne pliki, spakowałem ręcznie zipem i dopiero wrzuciłem na farmę. Czasami render kończy sie niepowodzeniem, a kredyty zjada.
 7. Pierwsze zabawy kredkami, w dodatku przepuszczone przez nową farmę, co w efekcie dało obraz troszkę jaśniejszy niż na stacji roboczej. Bez postprodukcji. Mankamenty jakie posiada model to troszkę "kanciasta" obudowa, ale model jest przykładowy na szybko. Bardziej interesował mnie efekt wizualny.
 8. Nie wiem czy idę dobrym tropem, ale mi przychodzi do głowy użycie Ink'a. Linki poniżej: Using Ink 'n Paint to Create Tech Renders Tutorial: Creating a Toon Shader in 3D Studio Max PS. Odpowiadacie szybciej niż potrafię sam napisać posta :)
 9. Mihboss

  wentylator

  Witam Dla mnie, czym mniej modyfikatorów, tym lepsza kontrola nad modelem. Czasami modyfikatory są nieprzewidywalne. Ja to wykonałem ręcznie, w kilka minut, przykład poniżej: [ATTACH=CONFIG]88999[/ATTACH] 1. Stworzyłem cylinder, podzieliłem odpowiednio i oddzieliłem jeden segment, po czy, zrobiłem Extrude z poligonu. 2. W widoku Front, wymodelowałem łopatki pod wirnik w jednej płaszczyźnie. 3. Dodałem kolejne edge - prostopadle do osi wirnika, które później obracałem o stały kąt względem osi wirnika. 4. Zastosowałem szyk kołowy. 5. Dodałem attachem wszystkie elementy, wyrzuciłem środkowe poligony, weldowałem wertexy (z małą wartością). 6. Meshsmoth. Ważne jest, aby używać do modelowania tylko jednego pivotu. Ja przed pocięciem cylindra, zdefiniowałem Working Pivot, który zawsze był usytuowany w osi wirnika. To tak na szybko. EDIT: A to efekt końcowy po dodaniu jeszcze kilku edge w celu nadania odpowiednich kształtów krawędzi łopatek wirnika przy TS: [ATTACH=CONFIG]89001[/ATTACH]
 10. Witam Osobiście postanowiłem bardzo dobrze nauczyć się MR. Może dlatego, że lepiej dobrze poznać jeden silnik, niż każdy po trochu. W domu posiadam m.in. fajną książkę: http://books.google.pl/books/about/Realistic_Architectural_Visualization_wi.html?id=3obnTbik4T4C&redir_esc=y a początkującym z MR polecam: http://www.3dm3.com/tutorials/shaders/index.php Z VR się zapoznałem, dziękuje :)
 11. Szanowny shadowsexpe, przybliż temat, może jakiś tutek, abyśmy się dobrze zrozumieli. Czy masz na myśli definiowanie materiałów typu: blinn, metal, multi layer etc.. plus specular i glossiness, w celu zdefiniowania charakterystyki materiału. Jeżeli o tym mówisz, to gdzieś miałem zdefiniowane jakiego rodzaju materiały, do czego się używa, ale chętnie skorzystam z Twojego doświadczenia, jeżeli oczywiście pozwolisz.
 12. Witam Przydałoby się odświeżyć wątek. Kolejny skończony (jeżeli można tak powiedzieć) model. Tym razem padło na samochód BA20, myśli radzieckiej. Pojazd o tyle ciekawy, że wykorzystywany przez armie radziecką, niemiecką i fińską. Wzory malowań w necie są tak różnorodne, że nie ma reguły. Istniały wersje 2 i 3 osobowe, wersje z trzema rodzajami anten, z dwoma rodzajami wieży, uzbrojone w DT lub MG. Istniały też wersje kolejowych drezyn, ale to kolejny model (dodatkowo umiejscowienie kół jezdnych na pojeździe). Długa historia..... I siateczki poniżej: W kredki się nie bawię, bo mógłbym popsuć to, z czego jestem w miarę zadowolony. Natomiast kiedyś muszę się za nie zabrać. Myślę że dobrym materiałem będzie kompletne koło BA20 do zabawy z kredkami. Pewnie tutaj wrzucę z prośbą o ukamienowanie :)
 13. Sorki, tak z rozpędu. Przepraszam :)
 14. Nie wiem czy o to chodzi, ale zaznaczasz obiekt, i klikasz Alt+X i obiekt jest przezroczysty. [ATTACH=CONFIG]88804[/ATTACH] Oczywiście chodzi o Maxa :)
 15. Idziesz :) Także trzymam kciuki, tym bardziej że Forum to moja główna kopalnia wiedzy, odnośnie teksturowania. Sam zaczynam się bawić kredkami. Co do pojazdów radzieckich, to z tego co wiem, nie były one jakoś finezyjnie malowane. Co do oryginałów, to problem polega na tym, że oryginalne foto są czarno-białe, a w muzeach stoją mniej lub bardziej udane cuda. Sam na podstawie wozu BA20 widziałem (google) różne cuda mniej lub bardziej oryginalne. Co do malowania sovietów to zawsze staram się podglądać stronę: http://www.o5m6.de/kv1_1941_cast.html A tutaj troszkę inna stronka: http://www.weapon.df.ru/camouflage/index-e.html Powodzenia
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy