Jump to content

Kolorowanka z modelu


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Potrzebuje zamienić kilkanaście moich prostych, ale mających sporo poly modeli 3d na kolorowanki.

 

Próbowałem z wireframe (za dużo płaszczyzn i nie wiem jak wyłączyć te niewidoczne z tyłu) i cellshading nic nie przyniosło zadowalających rezultatów. Kombinowanie w GIMPie z tego wszystkiego też odpada.

 

Próbowałem w 3D Studio trial i Cinema 4D trial. Modele są zapisane w obj.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 19
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Przychodzi mi do głowy to, że modele są robione z kulek i mają za dużo płaszczyzn i chyba nie da rady trzeba by okrajać modele, ale szkoda czasu. Tak jak mówię modele są proste i głównie bazują na teksturach stąd też się nie nadają.

 

A jak bym kupił modele z ts np. taki:

turbosquid.com/3d-models/goose-animals-3d-model/574622

jak można by go przerobić na ładną kolorowankę?

 

Potrzebuje zrobić unikalne kolorowanki zwierząt dla dzieci.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za pomysły, ale z cell shaderem już próbowałem w dodatku konwertowałem potem na 2bity i poprawiałem, ale poszarpane takie wychodziło. Renderowanie left/right odpada z 2 przyczyn, za dużo płaszczyzn jest i wymaga to usuwania, a modele muszą być renderowane tak w 3D, w sensie pod kątem, by były unikalne i takie niestandardowe. Z photoshopem jutro spróbuje u znajomego, bo nie mam sił już instalować triali, ale i tak chyba nie da rady.

 

Przeszukuje ciągle neta w poszukiwaniu jakiegoś programu do konwertowania na kolorowanki, ale wszystko na marne, nawet już próbowałem porad z angielskich for z 3d na grafikę wektorową, potem do gimpa i nadal wszystko nie takie jak trzeba.

 

Teraz wysyłam zapytania do różnych osób związanych z pisaniem programów graficznych czy by się nie podjęli napisać takiego programu i jaka cena, ale boje się, że cena będzie z kosmosu jak na moje potrzeby i chyba lepiej będzie poświęcić kilka nocy w gimpie.

 

Taki mały off-topic: Czy ktoś na forum nie ma do sprzedania modeli zwierząt wiejskich "wartych tego 1$"? Myślałem nad tymi z TurboSquida, ale może tutaj znajdę jakieś packi taniej na jakiejś lepszej licencji, bo tej z TS za bardzo nie rozumiem, bo nie wiem czy można w przyszłości wykorzystywać komercyjnie. Fajnie jak by na tej stronie powstało takie coś jak TurboSquid.

Link to comment
Share on other sites

Hym, nie sadze zeby pisanie nowego programu bylo tego warte. Roznego rodzaju cell shadery + odpowiednie ustawianie materialow w Maxie pozwala na naprawde duzo zabawy i osiagniecie roznych efektow. Tu np przyklad moich testow z przed paru miesiecy:

 

iron_toon2.jpg

 

 

 

dodatku konwertowałem potem na 2bity i poprawiałem, ale poszarpane takie wychodziło

 

a tak z ciekawosci... po co konwersja na 2 bity ?

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Próbowałem na 2bity by wyczyścić pola po cellshaderze w sensie by były czyste same linie w czarnym kolorze, potem poprawiałem je i próbowałem troszkę je rozmazać by ładnie wyglądały.

 

mirach świetnie Ci to wyszło, tylko jeszcze usunąć te kropkowanie (w sensie nie kontury) i perfekt.

Konkretnie chodzi mi o kolorowanki do prostego programu dla dzieci, w którym można kolorować gotowe kolorowanki.

Program działa na zasadzie coś jak Paint tylko z opcją samego wypełniania.

 

Dokładnie muszę zrobić coś takiego:

coloringpageskids.org/online/animals-cat-and-bird,75

tylko jako program, na tej stronie są idealnie dla mnie pasujące kolorowanki, ale muszę zrobić swoje własne unikalne ze zwierzętami wiejskimi.

Link to comment
Share on other sites

usunąć te kropkowanie (w sensie nie kontury) i perfekt.

 

w zasadzie czysty vray toon (bo tym to bylo wlasnie uzyskane) daje same kontury, wypelnianie to juz byla dodatkowa zabawa z mojej strony. Jesli dobrze pamietam to w czystym maxie jest Ink and Paint, na upartego mozna na samych mapach Falloff probowac to uzyskac. W innych programach sa podobne "ficzury", tak jak np KMiklas pisze o Blenderze.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki shadowsexpe o to mi właśnie chodziło, w blenderze za dużo czasu mi wszystko zajmuje i nie umiem się połapać z kamerą perspektywy, a w maxie jest to faktycznie banalnie proste.

 

Teraz pozostaje mi jedynie szukać zwierzątek dla dzieci (w wersji cartoon). Jakby ktoś miał takie pod kolorowanki to chętnie kupię lowpoly najlepiej taniej w jakimś paku, bo te z TS faktycznie są drogie.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy idę dobrym tropem, ale mi przychodzi do głowy użycie Ink'a.

 

Linki poniżej:

Using Ink 'n Paint to Create Tech Renders

 

Tutorial: Creating a Toon Shader in 3D Studio Max

 

PS. Odpowiadacie szybciej niż potrafię sam napisać posta :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Mihboss, też się przyda.

 

Te modele są super, a nawet zbyt "pro". Cena myślę, że jest wysoka, bo chyba nie ma 100 różnych modeli (sprawdziłem w content overview), prawie każdy się powtarza i nie są to tylko zwierzątka wiejskie, troszkę brakuje :(

Mi by się przydało tak 15-20 modeli zwierząt wiejskich (kreskówkowych, lowpoly, mile widziane śmieszne, miłe dla oka dziecka) cena do 100-150zł (licencja do wykorzystania w programie jako kolorowanki i w przyszłości np. do loga czy gry z możliwością modyfikacji własnej).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy