Skocz do zawartości

3ds max jako domyslny program otwierania plików max


superkb

Rekomendowane odpowiedzi

witam, cos sie mi pokombinowalo, mialem caly czas zainstalowana wersje 3dsa 2012 potem zainstalowalem 2013 i odinstalwoalem i nie moge otworzyc pliku normalnie z jego poziomu w przegladarce. otworz za pomoca nie dziala- klikam na exe maxa i jakby tego nie rozumial, po prostu nie ma ikonki maxa i trzeba otwierac z menu maxa "otwórz". gdzies czytalem w necie o tym problemie ale nie moge znalezc - cos bylo z rejestrem .jak to naprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sprawdź w rejestrze HKEY_CLASSES_ROOT poszukaj rozszerzenia max i zobacz co masz przypisane przy kluczu Zobacz czy w ogóle masz coś przypisane pod kolumna "Dane" jeśli nic tam niema to przez modyfikuj w linijce "Dane wartości" wpisz po prostu 3dsmax

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie da się. Maxa nie ma w sugerowanych programach, a jak wchodzę w c/program files/autodesk/3ds2013 i wybieram właściwy plik uruchamiający 3ds to nic nie daje - i tak system nie załapuje i nie otwiera plików za pomocą 3ds2013, po prostu nie rozpoznaje nadal plików .max

Wkurza to bo ikonki są takie nieładne i w ogóle - nie lubię jak coś nie działa jak trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak otworzysz okno "Otwórz za pomocą". otwiera się lista programów. I poniżej listy masz przycisk "Przeglądaj" i obok opcję "Zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików". Klikasz przycisk "Przeglądaj" i wybierasz plik 3dsmax.exe z dysku. Opcję obok zaptaszkowujesz, i system powinien utworzyć powiązanie, a Max pojawi się na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak otworzysz okno "Otwórz za pomocą". otwiera się lista programów. I poniżej listy masz przycisk "Przeglądaj" i obok opcję "Zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików". Klikasz przycisk "Przeglądaj" i wybierasz plik 3dsmax.exe z dysku. Opcję obok zaptaszkowujesz, i system powinien utworzyć powiązanie, a Max pojawi się na liście.

 

Odgrzebuje temat ponieważ nadal nie rozwiązałem problemu.

Nie miałem czasu ani nerwów z tym walczyć, a teraz znów mnie drażnią te ikonki.

Oczywiście nie da się zrobić tak jak wskazała kolega "Ajgor". Po otwarciu okna "otwórz za pomocą" i wybraniu jako domyślnego programu 3dsmax.exe program nadal nie pojawia się na liście w oknie - tak jakbym go w ogóle nie wybrał. Ciągle ikonki pozostają takie same i nie da się nic zrobić. Jako domyślny program jest ustawiony "command line renderer" i nie mogę w żaden sposób tego zmienić.

Czy wie ktoś jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności