Skocz do zawartości

Jak zmajstrować siatkę w maya - taką ogrodzeniową


pszczelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w tytule.

Buduję sobie jakąś tam mapę i intryguje mnie pytanie jak zrobić siatkę w maya. Jedynie co mi przychodzi do głowy to narysować ją przy pomocy krzywych a potem robić extrude koła na nich, ale... to jest chyba zły pomysł bo trzeba by było robić to na każdej krzywej osobno .... porażka. Jest jakiś szybszy sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Robiłem nawet kiedyś coś takiego z nudów rysujesz sobie krzywe w jedną stronę i na to lub na grupę utworzoną dajesz deformer bodajże wave. Dajesz na to grupę i zaczynasz duplicować potem duplikujesz to jeszcze raz i robisz odbicie lustrzane w osi Y dla wszystkiego. Dajesz na extude nurbsowe w trybie poly i gotowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrodzenie to fajny temat na twórczość techniczną :) szczerze mówiąc to bym chyba nawet nie wpadł na metodę legomira - bardzo fajny i prosty pomysł :) Ja bym na 100% ogarnął to skryptem - jestem maniakiem kontroli :) Mógłbyś też manualnie zrobić nurbs circle, przesunąć w osi X o połowę szerokości jednego pnącza, freeze transform i wykonał duplicate special z rotate Y na 180stopni i translate Y na +szerokość pnącza, oraz z 40 kopi zrobił, potem zaznaczasz wszystkie i robisz loft. A potem już duplikate mesha tego pnącza po osi X z rotatem o 180 stopni. Możnaby też to machnąć animation snapshotem i na graph edytorze wtedy kontrolować kształt siatki ... sporo fajnych na to metod można przetestować. Fajnym zadaniem by było zrobić coś takiego na Nodach z ekspresją i niezły tool mógłby powstać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beny a widać, że chyba Ci chyba za mało node duplicate z hudego utkwiło w głowie :P Ten node zmienił moje życie, od chwili gdy go ujrzałem zdałem sobie sprawę, że wszystko jest tak naprawdę duplikacją xD

 

@Miłosz a wiesz ja chyba zrobię to sobie proceduralnie albo oskryptować spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności