Skocz do zawartości

[Weapon] Gewehr 43


mateogala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mają potencjał, ale nie jest dobrze. Wydaje sie, że nie robisz nawet speculara, przez co drewno i metal sie swica tak samo.

Do diffusa koniecznie dodawaj wypalony z hi-poly ambient occlusion i cavity wyciągnięte z normalki (tego również możesz użyć do robienia przetarć). No i troche brudu plam i przebarwień nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba dobrze by było poświęcić czas na nauczenie się porządnego modelowania HP i wypalania na LP. Chyba że czekasz na czasy gdy normal mapy będą zbędne bo będzie można bez problemu wrzucić HP do silnika... (obawiam się że to może jeszcze potrwać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1OOI5.jpg jesteś pewny, że tak to powinno wyglądać?

Anyway, dużo herezji tutaj widzę w wątku - pomijam kwestie turbosquida :D

ale brak speculara i normalmap (mówisz że są pól przepalane pół malowane etc. - ale w ogóle ich nie widać, not to say nie pokazałeś ich nawet, nie wiem czy specular jest, ale raczej też nie)

 

Dobrze Ci koledzy radzą, ambient + cavity z normalmap dużo dodają- teraz to wygląda jakbyś jechał "przetarcia" stricte po edgeach uvmapy, wygląda to bardzo sztucznie.

 

Chyba dobrze by było. Ale 3d dla mnie to hobby. Siedzę po 10 godzin w pracy nie związanej z 3d. wiec czasu mało, oj mało :)

Albo dobrze, albo wcale. Robiłeś już modele z normalami, to co tutaj postnałęś, to spory krok w tył. Ja spędzam w pracy i na dojazdach do niej ok 12h dziennie, i jakoś mam czas modelować hobbystycznie, mająć jeszcze trochę obowiązków.

Ogółem to słuchaj rad postujących w tym wątku, wyjdzie na dobre. Lepiej jeden dobry model w miesiąc przy którym będziesz miał progress, niż 10 modeli przy których stoisz w miejscu / cofasz się.

 

Moje HP nie są zbyt dobre więc szkoda na to czasu.

Victory needs no explanation, defeat allows none.

 

Na pocieszenie dodam, że magazynek mi się podoba, tylko te rysy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magazynek jest na osobnej teksturce. to z przyczyn technicznych, dlatego na p3d magazynek ma nie swoje tekstury bo nie ma tam multimateriału. :) Teraz powoli dłubię G36 w Hp. :) Może w końcu coś się uda. i Ewentualnie wrócę do starych modeli aby dokończyć je tak jak powinny być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności