Jump to content
  • 0

Question

Mam problem z automatycznym spawaniem werteksów, kiedy przesuwam jeden nad drugi program nie pyta mnie czy je złączyć a to by znacznie przyspieszyło pracę. Czy tę funkcję mogłem gdzieś przez przypadek wyłączyć? Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź albo odesłanie do miejsca, gdzie taką znajdę, bo nie mogę się doszukać.

Link to post
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Cześć. Z automatu program nie będzie Ci spawać wierzchołków. Jeśli są naprawdę bliziutko, zaznacz wszystkie wierzchołki i kliknij na weld. Dystans łączenia ustaw na malusieńki, 0,0 połączy tylko te wierzchołki które są dokładnie w tym samym miejscu, ale Ty najprawdopodobniej będziesz musiał ustawić trochę większy. Przede wszystkim szukaj przycisku "weld".

Powodzenia!

Link to post
Share on other sites
  • 0

No właśnie niedawno natknąłem się na podobny wątek, gdzie ktoś pytał o łączenie werteksów i ktoś mu radził, że po przesunięciu jednego nad drugi program powinien zapytać, czy chce je łączyć, tak jak pyta przy zbliżeniu ostatniego punktu splajna do pierwszego, czy go zamknąć. Myślałem, że można to gdzieś włączyć, żeby zaoszczędzić nieco życia ;) Jednak nie ma to jak robienie wszystkiego ręcznie ;) W każdym razie dzięki :)

Link to post
Share on other sites
  • 0

To nie tyle przesuwanie jeden na drugi, tylko funkcja "target weld". Nie pomyślałem wcześniej że o to może Ci chodzić. :) Podczas edycji vetexów wciśnij przycisk target weld, kliknij na wierzchołek A, który chcesz połączyć z innym. Po kliknięciu kliknij na drugi (B), do którego chcesz przyspawać wierzchołek A. Jeżeli logicznie jest to możliwe to po takiej 'akcji' wszystko powinno być gotowe :)

Link to post
Share on other sites
  • 0

A ja odświeżę temat. Na początek witam wszystkich, jako świeżak na forum. Kiedyś dawno temu troche dłubałam w maxie, ale po kilkuletniej przerwie w zasadzie naukę trzeba zacząć od początku :( Na rozgrzewkę chcę zrobić samolot wg tutka:

wszystko ładnie, pięknie ale niestety pojawił się problem ze spawaniem vertexów. W 20 minucie tutorialu, widać jak autor je spawa i fajnie się ta siatka łączy u mnie niestety nie chce się połączyć i nie mam pojęcia co robię źle, może ktoś bardziej rozgarnięty w temacie będzie w stanie mi pomóc. :)

Filmik z mojego pliku: http://www.sendspace.pl/file/b9b854de3c800066c29b1f9

Link to post
Share on other sites
  • 0

Zobacz czy nie masz odwróconych FACES.

Skorzystaj z Xview/Faces Orientation.

 

Albo włącz Backface Cool.

 

I za pomocą FLIP poodwracaj je na właściwą stronę.

 

Następnie ATTACH i WELD

Link to post
Share on other sites
  • 0

Działa :D minimalnie trzeba było poprawić ustawienie obiektów względem siebie, dlatego nie zadziałało za drugim razem :D Nie widać tego na screenach. Jeszcze raz wielkie dzięki :)

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy