Skocz do zawartości

Spawanie werteksów


LaCrimosa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z automatycznym spawaniem werteksów, kiedy przesuwam jeden nad drugi program nie pyta mnie czy je złączyć a to by znacznie przyspieszyło pracę. Czy tę funkcję mogłem gdzieś przez przypadek wyłączyć? Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź albo odesłanie do miejsca, gdzie taką znajdę, bo nie mogę się doszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Cześć. Z automatu program nie będzie Ci spawać wierzchołków. Jeśli są naprawdę bliziutko, zaznacz wszystkie wierzchołki i kliknij na weld. Dystans łączenia ustaw na malusieńki, 0,0 połączy tylko te wierzchołki które są dokładnie w tym samym miejscu, ale Ty najprawdopodobniej będziesz musiał ustawić trochę większy. Przede wszystkim szukaj przycisku "weld".

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niedawno natknąłem się na podobny wątek, gdzie ktoś pytał o łączenie werteksów i ktoś mu radził, że po przesunięciu jednego nad drugi program powinien zapytać, czy chce je łączyć, tak jak pyta przy zbliżeniu ostatniego punktu splajna do pierwszego, czy go zamknąć. Myślałem, że można to gdzieś włączyć, żeby zaoszczędzić nieco życia ;) Jednak nie ma to jak robienie wszystkiego ręcznie ;) W każdym razie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tyle przesuwanie jeden na drugi, tylko funkcja "target weld". Nie pomyślałem wcześniej że o to może Ci chodzić. :) Podczas edycji vetexów wciśnij przycisk target weld, kliknij na wierzchołek A, który chcesz połączyć z innym. Po kliknięciu kliknij na drugi (B), do którego chcesz przyspawać wierzchołek A. Jeżeli logicznie jest to możliwe to po takiej 'akcji' wszystko powinno być gotowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odświeżę temat. Na początek witam wszystkich, jako świeżak na forum. Kiedyś dawno temu troche dłubałam w maxie, ale po kilkuletniej przerwie w zasadzie naukę trzeba zacząć od początku :( Na rozgrzewkę chcę zrobić samolot wg tutka:

wszystko ładnie, pięknie ale niestety pojawił się problem ze spawaniem vertexów. W 20 minucie tutorialu, widać jak autor je spawa i fajnie się ta siatka łączy u mnie niestety nie chce się połączyć i nie mam pojęcia co robię źle, może ktoś bardziej rozgarnięty w temacie będzie w stanie mi pomóc. :)

Filmik z mojego pliku: http://www.sendspace.pl/file/b9b854de3c800066c29b1f9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności