Skocz do zawartości

Uszkodzony plik po wywaleniu prądu.


The Watcher

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Niestety straciłeś wszystko - a co najgorsze, teraz już wszystkie pliki będą się zapisywały z tym błędem :/

Żartuję oczywiście :) sprawdź: Dokumenty->3dsMax->Autoback i otwórz najświeższy pliczek. Max automatycznie zapisuje Twoją prace, nie pamiętam jak to jest domyślnie, ale chyba zapisuje w sumie na trzech plikach, co piętnaście minut. Czyli w sumie jeżeli nie pracowałeś nad niczym później, to powinieneś mieć backup tego pliku, powiedzmy np. z godziny 21:30, 21:45 i 22:00. Chyba że max starszy niż (chyba) 2010 wersja, to sama lokalizacja "Autoback" jest inna, chyba w folderze z zainstalowanym Maxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć autosave'y zapisane domyślnie, kwestia tego z jakim interwałem czasowym i ile od tego czasu straciłeś. Sprawdź jaką masz ścieżkę autozapisu (Customize/Configure User Paths/Autoback/Modify) i tam otwórz ostatni

 

- - - Połączono posty - - -

 

Za to ja mam inną zagwostkę - w isolation mode miałem zwiechę, musiałem zresetować program i po odpaleniu backupu odpala mi się dalej w trybie isolation mode tylko nie wyświetla tego okienka z przyciskiem, żeby wrócić do głównej sceny. Ma ktoś pojęcie, gdzie w jakimś menu się można przełączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie miałeś pustego maxa odpalonego i się pusty autosave zapisał. Możesz jeszcze merge spróbować, czasem się udaje. Na przyszłość pamiętaj zapisywać pracę w oddzielnych plikach! Przy save as taki mały plusik. Jeżeli dużo miejsca zabiera - użyj winrara, bardzo elegancko wszystko się pakuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Watcher

 

Miałem kiedyś podobną sytuację i nawet pliki AutoBackup się nie otwierały. Jest na to jednak sposób ;) Znajdź w folderze autoback plik MaxBack.bak i zmień tylko jego rozszerzenie na MaxBack.max po czym spróbuj go w maxie otworzyć. O ile dobrze pamiętam powinno pomóc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności