Jump to content

Featured Replies

Posted

Czy w V-ray sun można sterować twardością/zmiękczaniem konturów cienia? Jeżeli tak, to który parametr za to odpowiada? Zauważyłem, że Size multiplier powoduje rozbicie krawędzi cienia ale za to potworny wzrost ziarna w tym miejscu, co niestety dyskwalifikuje ten pomysł.

  • Replies 3
  • Views 805
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dokładnie tak jak sam napisałeś. Im większe źródło światła tym cienie będą bardziej miękkie. Do "odszumienia" cienia zwiększ po prostu liczbę sampli dla swojego słonka, chyba parametr nazywa się "shadow subdivs", w tym momencie Ci nie powiem.

Sun w standardowych ustawieniach ma subdividy strzelone na 3 i osoby zaczynające zabawę najczęściej tak to zostawiają stad wychodzi ziarnistość cieni spokojnie można ustawić ten parametr na 24. Tu masz przykład jak to wygląda http://img407.imageshack.us/img407/6916/96509650.jpg

Oczywiście musisz pamietac że na ziarnistość mają wpływ także parametry samego renderu, jak także subdividy w materiałach

Edited by shadowsexpe

Create an account or sign in to comment

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy