Skocz do zawartości

fabryka cydru


Nilfheim

Rekomendowane odpowiedzi

witam, pierwszy raz wrzucam coś do działu 3d. Chętnie usłyszę jakieś opinie. Chcę wiedzieć co poprawiać przy kolejnych pracach.

SKETCHUP + VRAY

dużo postpro w PS

5 semestr, projekt na przedmiot Osadnictwo wiejskie :)

 

spokojnie zjezdzajcie ze np. liscie sie unosza, nudne ujecie itp. Wiecie jak to jest jak wizke sie robi w noc przed oddaniem :)

 

JW6S7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak dla mnie z liscmi to najbardziej rzuca sie w oczy ich skala. Popatrz na liscie na drzewach a potem na te lerzace na ziemi, jest "lekka" roznica w wielkosci. Wyciety pan i samochod wygladają bardzo wycięcie.

Co do swiatla, to niebo wyglada jak w anglii (mam wlasnie taki kolor za oknem :) ) a slonce ma cienie ostre jakby zadnej chmurki na niebie nie bylo.

I takie pytanie, czy to ze wizka przypomina palete kolorow jak z wspolczesnego FPSa (brązowe na brązowy brąz pogania) to tak specialnie, czy efekt pracy po nocach ? :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej od liści przeszkadza skala tych drzew po prawej. Taki gatunek drzewa, o takiej koronie, powinien być dwa razy większy. Teraz to wygląda na drzewo - miniaturkę. Powiększony drzewa odsłoniły by nieco elewacje budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do liści to zostały w PS zrobione :/

nie rób na nic przed oddaniem... tak to wychodzi jak ostatnia korekta w czwartek, a prowadzacy zmienia pol projektu (glownie rzeczy ktore sie wczesniej mu podobaly). No to od tego czwartku spalem po 4 h dziennie do oddania we wtorek - to nie tylko wizka, pozniej wszystko wrzuce - a ja nei lubie jak jest np wybajerzona wizka a reszta slabo zrobiona (rzut, elewacje itd.)

 

co do skali drzew - dzieki za uwage, bede na to zwracal uwage bardziej. Musze zbudowac sobie baze drzew w png do wstawiania bo jak widac to prawie wszystkie z tego samego pliku png. Uklad drzew i tak oszukany - na planie jest ich wiecej i tak mialo byc z zalozenia zeby ich bylo duzo... bo to osadnictwo wiejskie

 

edit... paleta kolorow to decyzja wlasna, tak zawsze robie w takiej kolorystyce, neibo jest biale aby lepiej do planszy pasowalo, dobra to po prostu plansze wrzuce, to bedziecie mieli wiecej do zjezdzania

 

i tu wyjasnienie: projekt z zalozenia byl robiony w kilkuosobowych grupach (ja akurat z jedna osoba) - kazdy wybieral jakis typ dzialalnosci na wsi (maly przemysl) i nalezalo zrobic zespol zabudowy. Tak wiec rzeczy na planszy takie jak sytuacja czy rendery okolicy byly robione z druga osoba.

 

http://www.behance.net/gallery/Cider-Factory/6594935 elementy planszy do zobaczenia tutaj.

 

3Ircx.jpg

 

AHbdX.jpg

Edytowane przez Nilfheim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne mankamenty zostały już wspomniane. Osobiście dodał bym do tego jeszcze:

-"krawężniki" (?) oddzielające miejsca parkingowe.

-Nie wiem czy mieliście limitowaną ilość plansz, ale ilość wizualizacji jeśli o mnie chodzi "nie sprzedaje" tego projektu. Dopiero render "makiety" cokolwiek mówi. Z resztą prezentując projekt pokaż go od najlepszej strony, tym bardziej jeśli to ma być jedna wizka. Poszukaj ciekawego kadru, jakiejs artystycznej kompozycji, która wogóle zaintryguje odbiorcę i sprawi że będzie miał ochotę przystanąć i zagłębić się w projekt. Nie jesteś inżynierem tylko architektem, tymczasem ta wizka wygląda jak przypadkowo zrobione zdjęcie dla przetestowania aparatu w nowym telefonie przejeżdżając akurat samochodem obok (kadr).

 

Co do prowadzących, jak sam zauważyłeś zdarzają się typy "jak wiatr zawieje", dlatego osobiście radzę nie trzymać się sztywno tego co mówią, jeśli dogłębnie przeanalizowałeś temat pod względem merytorycznym, i ich uwagi w tej materii uznasz za zasadne ustosunkuj się do nich w projekcie, jeśli dziś nie podoba im się daszek który podobał im się tydzień temu - olej to, nie rób pod publiczkę i ocenę. Będziesz szukał praktyk czy pracy nikt Ci do indeksu nie zajrzy, a jeśli zaprezentujesz spójne portfolio w którym będzie widać "twój" charakter projektowy to może to być bardzo na +. Tyle w tej materii.

 

Na plus:

-paleta kolorystyczna, aczkolwiek przydało by się tam nieco więcej "jaj" - kontrast i większe zróżnicowanie teraz to wygląda jak po 3 miesięcznej suszy :D, ale paleta ciepła i przyjemna w odbiorze

-elewacje i rozwinięcia ulicy smacznie podane

-rzuty spójne i czytelne

 

Co do części merytorycznej:

-nie chce mi się wgryzać, ale mógłbyś sobie darować "wikipediowe" objaśnianie procesu produkcyjnego - nikt tego w życiu nie przeczyta, np. na rzecz rozbudowania schematu powiązań funkcjonalnych który w tej chwili zapycha tylko dziurę.

-jeśli o mnie chodzi na zagospodarowaniu w tej skali masz za mało kot wysokościowych na rzucie, nie czepiał bym się 2 na cały "plac manewrowy" natomiast rzędna przy wrotach do sortowni sugeruje że masz tam 60cm platformę i żadnej rampy ? Jak chcesz to pokonywać w sytuacji kiedy trzeba cokolwiek wwieźć do środka co nie przyjeżdża na miejsce na pace samochodu? Ta sama sytuacja jeśli chodzi o garaże dla pojazdów ?

 

Ale to już czepialstwo :) Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO pozytywy

1.Bardzo dobre oprogramowanie do pokazania na szybko klientowi bryły obiektu projektowanego ani revit ani archicad nie zapewni tak szybkiego przedstawienia ogólnego kształtu konstrukcji

2.Atrakcyjna cena aktualnie coś koło 5500 z vrayem

Negatywy

1. Nawet z vrayem wizualizacje spod niego wychodzą takie sobie. Edycja shaderów mocno okrojona

2. Nie jest to kombajn do grafiki 3d ( oczywiście zależy do czego potrzebujesz softu 3d jeśli zamierzasz się tylko zatrzymać na arch wnętrz czy architekturze to najczęściej klientom starczy to co sketchup wypluwa z siebie, 95% ma gdzieś na czym zrobiłeś obrazek ważny jest obrazek ;)

3. Możliwości modelowe zasadniczo ubogie, mała ilość pluginów które rozwijają soft :(

 

Ogólnie podejrzewam że się podłoże co niektórym wykładowcą na uczelniach którzy pija z zachwytu na sketchupem i nie daje sobie wytłumaczyć że istnieje coś innego. jak dla mnie jest to soft raczej typu wspierającego (na początek kariery zawodowej kiedy się ma mało środków na koncie ) a nie do stałej pracy i lepiej jest zainwestować w porządny kombajn 3D niz w taki dodatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadzam sie w pełni, ale mimo wszystko nie radziłbym nikomu pozbywania się go.

Renderowanie w SU to faktycznie kiepski pomysł ale wg mnie świetnym rozwiązaniem jest przygotowanie w nim bazy do późniejszej obróbki np w maxie który od wersji 2012 bardzo ładnie współpracuje z plikami skp.

wiadomo że lepiej pracować w jednym programie w którym da się zrobić wszystko ale np dla mnie modelowanie architektury w maxie to straszna udręka a męczę go już jakiś czas. Wszystko to kwestia wprawy tylko po co się męczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności