Skocz do zawartości

V-Ray dla Nuke'a - rzut okiem


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Firma Chaos Group podczas konferencji w Moskwie zaprezentowała nowości związane ze sztandarowym produktem tej firmy czyli silnikiem renderującym V-Ray. Zachęcam do obejrzenia wideo w którym dowiecie się nieco więcej o rozwoju V-Ray'a dla Maya oraz zobaczycie sneak preview V-Ray'a dla programu Nuke.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=2753

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ten program staje się chyba czymś pośrednim między softem 3D a softem do compositingu..

 

Za taką kasę to jeszcze loda powinien robić. Albo chociaż kawę.

 

Może to i ma sens, żeby nie zostać zadeptanym przez Arnolda. Przy fuzji Foundry z Luxology podpięcie się pod nich to może być dobry ruch. Do Katany też niby piszą, ale znów dwa kroki za Arnoldem i prmanem. Oj ciężkie czasy się szykują dla Chaos Group.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ 20% VAT dla nievatowców, czyli mniej więcej tyle co tutaj:

http://sklep.creativetools.pl/pl/searchquery/nuke/1/full/5?url=nuke

A z Oculą to już w ogóle całkiem niezły samochód.

 

Ale są dystrybutorzy, którzy sprzedają starsze wersje, np. 6.4 za cenę zmniejszoną o roczny serwis, czyli -1500$+VAT. I jest to całkiem korzystne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego cięzkie czasy dla chaos group? co roku słysze te same bzdury że vray upadnie bo na rynku mnóstwo rewolucyjnych rendererów. Pamiętam jak to wszyscy się maxwellem podniecali, że już nikt nie będzie vraya używał. Jednak vray profesjonalnie używany jest prawie wszędzie, Maxwellem to tylko ktoś się gdzieś tam bawi, nic na poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę to jeszcze loda powinien robić. Albo chociaż kawę.

 

Może to i ma sens, żeby nie zostać zadeptanym przez Arnolda. Przy fuzji Foundry z Luxology podpięcie się pod nich to może być dobry ruch. Do Katany też niby piszą, ale znów dwa kroki za Arnoldem i prmanem. Oj ciężkie czasy się szykują dla Chaos Group.

 

Archwiz i produktwiz w arnoldzie/prmanie? Hell yea:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... nie wiem w jaki sposób VRay miałby wpaść w kłopoty, rozszerza popularność na nowe rynki i jest w tym bardzo skuteczny. Arnold, celujący właściwie tylko w jeden segment rynku (tak zwane produkcje filmowe), najwyraźniej nie przejawia w ogóle takich ambicji, żeby z VRayem konkurować.

 

VRay dla Nuke'a wynika z obserwacji oczywistych potrzeb w branży. Chaos wykazał się tutaj dużą czujnością. Nuke ma fatalny renderer scanline. Zauważyło tu już Juppiter Jazz robiąc plugin na 3delightcie dla Nuke'a. Aż się prosiło o taką wtyczkę, i dziwne że jest ich tak mało, bo API Nuke'a jest przygotowane na tę okoliczność od wielu lat. (Kilka studiów ma oczywiście własne rozwiązania na różnych rdzeniach renderujących, tylko nie było czegoś takiego w sklepach z zabawkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, że vray umrze, szczególnie w archvizach i innych takich Chodziło mi o ciężką przeprawę w tym właśnie segmencie, który wykorzystuje Nuke'a.

Nie wydaje mi się, żeby ruch chaos group wynikał z jakiejś czujności odnośnie crappy scanline'a. To raczej nieco spóźniona próba podpięcia się pod Foundry, które wyrasta na dostawcę kompleksowych rozwiązań dla produkcji filmowej. Znacznie mądrzejszym posunięciem jest pisanie vraya dla Katany. Zresztą chaos ogłosił oba te produkty razem, tylko świat zareagował bardziej na Nuke'a, bo Katana, chociaż dostanie zaraz scitech oscara, jest wciąż produktem mało znanym i rozumianym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Oddajcie mi moje buckety! ;)

W końcu jakieś obrazki z tego, co zapowiadali już jakiś czas temu. Muszę przyznać, że wygląda to bardzo ciekawie. Cieszę się, że już w tej wersji mają zaimplementowane sporo opcji i właściwie pokrywają się z tym, co jest w Mayce.

Ma już ktoś dostęp do tej alphy? Wiecie może, czy można testować, czy dopiero beta zostanie wypuszczona na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne to jest, oczywiscie troche nie praktyczne bo i tak zajmuje to kupe czasu na rendering. Wiec narazie renderowanie i comping jednoczesnie nie ma sensu. Ale baaaardzo mi sie to podoba. A render elementy w nuku?!?! - zwyczajnie mnie powalily na łopatki. No i załadowanie 15mil poli do nuka to tez nie lada wycznyn. Podoba mi sie ze duzo rzeczy optymalizuja. No i jest spojnosc ze standardowym silnikiem w 3d.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie z kolegą Temporal, począwszy od ILM aż do MPC, wszędzie korzystają z Vray, jest bardzo chwalony za szybkość i przede wszystkim - Vray Dome Light jest najlepszym rozwiązaniem IBL na "dziś dzień".

 

hm, nie przypominam sobie zadnego filmu z ILMu gdzie uzywali V-Raya jako glowny renderer (albo jeden z wazniejszych). Owszem, uzywaja nawet i Maxa, ale do matte paintingow i set extensions, jak chociazby w Revenge of the Sith, ale nigdy nie uzywali V-Raya ani Maxa jako glowny soft. Z tego co pamietam DD korzystalo duzo z V-raya przy Real Steel. Teraz ILM odkad kupil Katane i testowal Arnolda przy Mission Impossible, jest on teraz wykorzystywany jako podstawa w 'Pacific Rim'.

 

Back to topic. Ciekawe to! Klienci na takie malzenstwo na pewno sie znajda. Dobry wybor dla mnogosci studiow, ktore wybraly V-Raya. I Owszem, nie - nie umiera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności