Skocz do zawartości

Nowości w Element 3D V1.5 - AE plugin


jefim

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam, używam i ... - pytanie co chcesz wiedzieć. Moim zdaniem dodatek bardzo przydatny dla każdego kto pracuje z 3D i robi post w AE. Dzięki temu dodatkowi można sobie bardzo przyspieszyć pracę w motion designie. Nie można jednak zapominać że dodatek nie jest doskonały - brak cieni, brak odbić między obiektami, ale z drugiej przed wydaniem tego dodatku wydawało się że coś takiego jak Element 3D jest niemożliwe w AE - okazało się że jednak jest możliwe, więc tylko czekać co jeszcze uda im się wsadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widze ze potencjal ma wielki. Swoja droga znam strone vidocopilot już kawalek czasu i zadziwiające jak się rozwija. Na początku same tutki do aftera a teraz kilka fajnych pluginow i element 3d, który mysle przyciągnie do siebie rzesze grafikow 3d. Tak trzymać Kramer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Powiem szczerze,że w tej chwili nie obejrzałem filmiku.

@ splasz fajnie ,że ktoś podzieli się tym jak to działa w praktyce:)

Jeżeli chodzi o to co mnie najbardziej ciekawi.

1. Jak radzi sobie after z dużymi scenami? Wiele obiektów duże tekstury? W sumie proces render jest trochę "rozmyty" w tym wypadku.To co mamy w view port jest identyczne na renderze?

2. Czy są jakieś tryby odnośnie zmniejszania jakości w view port samych elemntów3d?I ogólnie wszystkie podstawowe tryby clay, wire?

3. Czy tekstury mogą być double sided? Chociaż to jest raczej mało istotne.

4. Jak jest z animacją. Wcześniej pisali o imporcie plików c4d ale bez animacji.

Dzięki za odpowiedź. prawdopodobnie na część mógłbym znaleźć odpowiedź w filmie. Pół godziny to jednak trochę za dużo w założeniu,że muszę się uczyć na jutrzejszy egzamin. A film na pewno obejrzę jak będę mieć tylko chwilkę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexx600,

Element wysypuje się całkowicie przy obróbce 4k. Chociaż nie wiem jak jest teraz, po updacie. Poza tym pracuje bardzo równo, o czym świadczy fakt, że obiekty 3D możemy emitować niemal jak particle w czasie rzeczywistym.

To co jest widoczne w view port jest również widoczne w renderze.

2. Są, ale różnica między nimi jest znikoma.

3. Mogą.

4. Każdy obiekt możesz animować na "sztywno", tzn. importujesz do elementu i musi Ci wystarczyć prosta animacja x,y,z. Oczywiście możesz jeden model podzielić na kilka części i kilka razy wrzucić do elementu i każdą z nich inaczej animować, ale to trzeba kombinować, riggowania tradycyjnego ni ma.

 

Potwierdzam to, co było napisane wcześniej. Program bardzo przydatny, przyśpiesza prace niesamowicie. Idealny do tego, gdy oprócz motion graphic, chce się wkomponować obiekt 3D w scene. Niestety nigdy nie zastąpi prawidziwego renderera 3D. Element potrafi jedynie ułożyć na obiekcie refleksy z map HDR i jakoś to oświetlić. Niestety brak mu GI i kilku innych rzeczy które są tak niesamowicie istotne w tworzeniu dużych scen 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro już się tutaj rozpoczął wątek i widze w nim również dość czołobitny stosunek do tego co robi Kramer - napisze to co napisałem w innym wątku na temat Element 3D.

Nie ma co gloryfikować tego co zrobił Kramer. Tzn. oczywiście plugin jest ciekawy i efektowny, ale nie jest idealny i tak naprawdę jest tylko namiastką 3D w AE i to co zrobił to nic nowego i odkrywczego. Od wielu lat do AE są pluginy które w lepszy czy gorszy sposób dodają 3D do AE. Wśród nich: Invigirator pro, Proanimator, Shape Shifter, Panopticum AnimaText, FreeForm Pro, Boris Continuum Complete czy chociażby Ray Tracing który został zaimplementowany do AE w wersji CS6. Każdy z nich ma swoje plusy i swoje spore minusy ale żaden z nich nie rozwiązuje wszystkich problemów.

Dlatego też polecam zainteresowanie się innymi dodatkami tego typu do AE (szczególnie dodatkami od Zaxwerks) zanim zdecydujecie co będzie najlepsze do tego co chcecie uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gloryfikacja Kramera jest tu jak najbardziej słuszna i uzasadniona. Facet nie dość, że dzieli się niesamowitą wiedzą za darmo, przedstawia ją w bardzo przyjemny sopsób, to jeszcze wypuszcza świetne rzeczy za przystępną cenę. Wspomniane przez Ciebie produkty Zaxwerks to min. 199$. Nie dość, że Element jest tańszy to jeszcze stale rozbudowywany a same upgrady dostajesz za darmo.

 

videocopilot ftw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tu rozdzielił dwie rzeczy. Kramer compositor i Kramer biznesmen. Kramera można podziwiać za to, jak konsekwentny był przez lata tworzenia swojego małego afterowego państewka. Osobiście nie uważam, żeby wiedza jaką przekazywał w tutkach była jakoś szczególnie wartościowa, ale zauważyłem, że osoby które nie przeczytały manuala, a wiedzę czerpały z tutoriali Kramera, mają w nim swojego guru -- szczególnie osoby słabiej znające AE. Niemniej bardzo fajnie, że oferuje tę wiedzę "za darmo" (chociaż nie ma nic za darmo, to jest jak darmowe ulotki mediamarkt). Jeśli zaś chodzi o Kramera biznesmena, to jest wyjątkowo konsekwentny w budowaniu swojego sklepiku i oferuje naprawdę niezłe produkty znane i używane przez kompozytorów na całym świecie. Za tę działalność ma mój szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pixelosis

tylko I wylacznie do motion grafiki ... cieni na solidach nie generuje nadal trzeba fake'owac... nie wiem jak wersja 1.5.. ale dzialania Kramera swietnie przemyslane.. Jednak inne program do compositingu potrafily juz dawno importowac modele..Jednak Nuke to Nuke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@splasz

 

" Tzn. oczywiście plugin jest ciekawy i efektowny, ale nie jest idealny i tak naprawdę jest tylko namiastką 3D w AE i to co zrobił to nic nowego i odkrywczego. Od wielu lat do AE są pluginy które w lepszy czy gorszy sposób dodają 3D do AE"

 

Nic nowego i odkrywczego? Porownajmy mozliwosci Element, a Shapeshifter. Shapeshifter przegrywa i na dodatek nie to tak zaawansowane 3D jak w Element. Nie ma co porównywac wg mnie.

 

Zaxwerks - juz dawno na emeryturze, ktos tego jeszcze używa? Jakosc jaka daje jest daleko w tyle od produktu Copilot.

 

Jest ogromny skok w mozliwosciach, jakosci 3D w AE i w ogóle. Ogromny time saver, rewolucja.

Nawet na swojej stronie ma przyklad jak zrobił zmianę jednego kształtu w drugi, co wczesniej widzialem wielokrotnie np w C4D przy uzyciu standardowych toolsow, jak i produktu Transform od Greyscalegorilla.

 

Wiec możesz mówić, że nic nowego ale pamietaj... Nie musisz odpalac softu 3D niekiedy aby osiagnac dobre efekty i szybko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności