Skocz do zawartości

Digital Painting Outdoor. Tablety.Laptopy.Sprzęt. Opinie .Porady.


Sidre

Rekomendowane odpowiedzi

jakkas, nie wiem czemu ale wyczuwam lekki uraz do koreanskiego giganta :) co do note 10.1 to jest tam dokladnie ta sama technologia co w wacomie pl900, roznej masci tabletach pc od lenovo przez samsunga toshibe fujitsu asusa czy konczac w modbooku, prowadzenie linii jest bardzo naturalne, fakt faktem rysik dolaczony do zestawu nie jest moze klasy intuosa czy nawet bamboo no ale czego spodziewac sie po takim urzadzeniu. Przypominam ze to urzadzenie jak nazwa wskazuje sluzy do sporzadzania notatek a nie rysowania. Dlatego uwazam ze porownywanie tego urzadzenia z intuosem cintiq etc jest glupie ale i tu nie przesadze moze spokojnie konkurowac z bamboo. Idac dalej ipad o ktorym pare osob wspomnialo wg mnie nie powinien znalezc sie w tym watku.

mariuszek, na drugiej czy trzeciej stronie wrzucilem linka do jakiegos koreanca ktory na moje oko wyglada na profesjonaliste, w jego odczuciu note 2 czy note 10.1 to swietne urzadzenia

moniu, masz prawde, apple nie da rysika bo to sie gryzie z ich filozofia ze trzeba wszystko robic paluchem

grass, nie wiem skad to info o wacomie i samsungu, ale jest calkiem sporo firm ktore kozystaja z tych technologii

zdrowko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

http://www.dailytech.com/Samsung+Buys+5+Percent+of+Stylus+Maker+Wacom/article29801.htm

 

Grass pisze o tym. Niecałe 60 miljionów dolców. ;) Tylko na plus dla nas grafików bo to oznacza stabilniejsze działanie i lepszy feeling działania. Oczywiście inni producenci też będą korzystali z wacomowskich technologii ale to nie będzie taka skala supportu jak w przypadku koreańców. Sprzętów z rysikiem o poziomach nacisku było do tej pory masa ale jednak Note 1 było tą kulą śniegową która to spopularyzowała poza środowiskami specjalistycznymi tak jak nasze. Tak jak nintendo DS* spowodowało globalnego pie***lca na punkcie ekranów dotykowych mimo że były znane od dawna i tak jak apple odkryło na nowo tablety za pomocą iPada. Dlatego ja tylko się ciesze z tych działań samsunga bo im jak widać to się zajebiście opłaca a my graficy za tym skorzystamy. Jak nie teraz bo jeszcze nie te technologie to za rok czy półtora dostaniemy sprzęt który zadowoli profesjonalnych grafików i podziała na baterii więcej niż te 3 godziny. ;)

 

*Wiem że marka nintendo w polsce nie istnieje i zaraz ktoś mi z iphonem wyjedzie ale po prostu sobie sprawdzcie kiedy co się pojawiło i jak się sprzedawało. Do dziś nintendo sprzedało o połowę mniej DSów (jedna konsolka) niż apple wszystkich swoich produktów na iOS łącznie (tablety, telefony i ipody). Google it. ;) To nintendo wprowadziło dotykowe ekrany do maistreamu.

Edytowane przez Monio
aktualniejsze dane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung plus wacom za jakiś czas może zaowocować czymś naprawdę fajnym.

 

Co już w moim osobistym odczuciu - warto poczekać ten rok na nową generację która zapewne nadejdzie.

 

Rice - Note 2 nie porównałbym nawet ze swoim pierwszym tabletem sprzed 10 lat czyli graphire4, oczywiście może to być wina tego gównianego piórka które dają do zestawu ale nie po to wydaje się te 2k żeby dostać produkt niepełnowartościowy zostawia to jednak pewien niesmak. Na 10.1 nie miałem przyjemności działać ale on ma chyba słabszy procek od note 2 ?

Edytowane przez grass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że popuściliście wodze wyobraźni i piszecie do mnie choć zupełnie nie wiem dlaczego. Ja nie oceniam żadnego z tych urządzeń. Wypowiedziałem się jedynie na temat tych piórek z rzekomym czuciem nacisku. I tyle. Nie jestem fanem jednego czy drugiego urządzenia bo trudno żebym był, skoro żadnego z nich nie posiadam. :) Poza tym nie porównywałem tych urządzeń z "Cyntykiem". Po tym co zaprezentował EC wiem że można, jeśli się potrafi, zrobić na nich tyle ile sam bym chciał robić. Ot szkice i jakieś studium kolorów itp. Jeśli udałoby mi się wydusić tyle z nich co zrobił EC to będę zadowolony. Swoją drogą wątek powstał, po to żeby się dzielić doświadczeniami (swoimi czy też innych ludzi) więc po co ta dyskusja. Wrzucie link albo się odnieście do jakiegoś. Ja chętnie posłucham/obejrzę jak najwięcej opinii. Póki co, skłaniam się do kupna iPada, ale bardzo chętnie kupię coś innego jeśli się przekonam że warto. Dla mnie wydać te 2-3 tyś to nie byle co. Więc zamiast mnie tu atakować rzućcie konkretami a będę wam bardzo wdzięczny za pomoc w dokonaniu wyboru. Póki co wiem jedno, nie interesuje mnie żadne piórko z poziomami nacisku. I dlatego Samsung nie jest na szycie listy must have! I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie potrzebujesz nacisku to iPad2 + Procreate. Tylko nie kupuj iPada3 z retiną bo ma beznadziejne bebechy które nie potrafią obsłużyć jego bezsensownej rozdzielczości. Samo Apple cichaczem wycofało się z tego modelu. Lepiej jakbyś poczekał kilka miechów na 5 generacje bo iPad4 z retiną również ma dosyć gówniane podzespoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monio - no w sumie o tej 4ce myślałem. Bo wszyscy właśnie za ten wyraźny obraz chwalą. Z drugiej strony, ponoć w marcu już mieli wydać/zapowiedzieć 5tke. Ale cholera ich tam wie. Ale z córą już się napaliliśmy, że sobie jakiś tablet do grania i rysowania kupimy więc nie wiem czy nam starczy cierpliwości na czekanie dłużej niż do marca. Ale póki co właśnie taki był plan żeby 4ke kupić. A soft na pewno popróbuje i się podzielę wrażeniami. No nie kosztuje tyle co nowy Szop, więc można eksperymentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaxy note 10.1 zakupiony, jakoś coś skrobne niedługo.

pierwsze spostrzeżenia:

+++ rysik jest spoko - mozliwość tweakowania tą śrubką pod guzikiem duzo zmienia.

+++ sam tablet, jako urządzenie tez spoko nie wiesza sie, szybko działa.

 

--- Soft !!! tu jest bieda - poza Sketchbookiem lipa. Ipad ma kilka konkretnych appsów. Android w tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sidre - liczę na Ciebie. Galaxy w sumie jest u mnie na 2 miejscu. Tak że chętnie posłucham i zobaczę co tam wyciśniesz :)

 

A co do "Surfejsa" to właśnie wolne miejsce i bateria odrzuciły mnie od tego produktu.

Edytowane przez JakkaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sidre - liczę na Ciebie. Galaxy w sumie jest u mnie na 2 miejscu. Tak że chętnie posłucham i zobaczę co tam wyciśniesz :)

Postaram sie :D

skrobne za tydzien jakoś, bo bede miał pozyczonego ipada 3 i bede mogl porównać oba sprzęty.

tymczasem taki wczorajszy obrazek zrobiony na note 10.1 sketchbook

 

(jak ktoś ma UPC telewizje to na kanale 779 znajduje sie MyZen.tv - ładne widoczki, ładnie skadrowane w HD, szumi strumyk ,wodospad itp . Wciskam pauze i jestem w plenerze- polecam :D )

 

note.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłbym się tym. Bez nacisku i z taką ilością opcji to pierdółka ale może być spoko. Zsferki/metabale w zabaweczce na iPada a w profesjonalnym mudboxie nadal żadnej możliwości modelowania sobie basemeshy. :D

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaxy note 10.1 zakupion juz jakis czas temu.

Mozna by podzielić sie z Wami spostrzeżeniami.

 

Unboxing i tasowanie sie nad folijkami pominiemy.

Test tabletu jako urządzenia na androidzie - tez- jest tego duzo w sieci.

 

Pracuje na Cintiq 24 i na intuosie 4 L - nie to ze lans tylko, pisze z jakiej perspektywy patrze na galax'a.

 

generalnie jestem zadowolony, piorko dziala sprawnie i po krotkiej wprawie mozna sie poczuc swobodnie.

Ciezko napicać reckę i przekazac jak to urzadzenie dziala podczas rysowania wiec nagralem taki filmik:

 

(wiem ze do góry nogami i wogle jakieś bohomazy ale widac jak dziala)

http://www.youtube.com/watch?v=v7Yq03e_xZ0

 

- Czasem rysik sie zagubi ale to da sie zcierpieć.

- Rekawiczka z obcietymi palcami obowiazkowa ( polecam zreszta do wszystkich wacomów)

- polecam ten filmik

i inne tego goscia.

- duzy problem z softem - ja nie znalazlem niczego poza sketchbookiem.

- podobno samsung kupil kawalek wacoma wiec mam nadzieje ze to dopiero poczatek.

- piorko jest grubosci slomki, za to mozna sobie fajnie tweakowac pressure sens. srubką pod guziczkiem na rysiku

- tablet zdazyl mi spasc ze stolika i sie zarysowac ale dziala, kupilem pokrowiec i juz nie spada.

- export ze sketchbooka na kompa to jakis freestyle w wykonaniu autodesków. jpegi spoko ale psd gorzej.

- bateria trzyma dluzej niz moj tel -okolo 3 dni, ale konczy sie zawsze w polowie roboty

 

Co do porownania do ipada to probowalem rysowac palcem na ipadze i dla mnie to jest niemozliwe, kupilem taki rysik w supersamie :) za 9 zl. i bylo lepiej ale to nie to samo co tu.

Softu pewnie wiecej i obraz super ostry ale wole precyzje wacom.

 

Wrzuce kilka ostatnich produktów - czysto z galaxa bez resizu i obrobki.

mouse.jpg

coca+cola.jpg

 

i dzisiaj udawalem ze jestem Frank Frzetta... i nie jestem.

Sketch262223622.jpg

 

jak mi sie co przypomni to napisze albo jak ktos ma konkretne pytanie to zapraszam

DAJE 8.5 na 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sidre za poświęcony czas. Dużo taki podsumowanie mówi o sprzęcie. Oczywiście inna spraw to soft. Ja mam jeszcze takie pytanko. Ile czasu Ci zeszło na te prace? Oczywiście tak mniej więcej.

 

Ale widać że kolejny tablet o jakim na tym forum czytam nadaje się jako "szkicownik".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EC - zapominasz że Frank musiał zmielić kawę żeby ją zaparzyć i jeszcze farbki zmieszać, pewnie papierosa ukręcić zanim się zabrał za robotę. Proces tworzenia się wydłuża :D

 

rice - no news jaki powinien sie pojawić juz z rok temu jak nie jeszcze szybciej. Ja się boję że zamiast czegoś lekkiego i mobilnego walną jakąś ciężką i wydajną kobyłę a cena będzie kosmiczna. Ale w pierwszym odruchu pomyślałem że zamiast kupować coś teraz, można już ciułać i do wakacji uzbierać jakąś kasę. Tylko czy to ma sens. Żeby choć jakąś ogólną specyfikację zapodali. Ehh te cholerne tajemnice biznesowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik zapowiada się obiecująco. Teraz chodzi tylko o kompatybilność z obecnymi urządzeniami mobilnymi. Nie przecze, ze kombinacja gimpa z urządzeniami np. galaxy note bylaby niezla alternatywa do dotychczasowych androidowskich aplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gimp to pikus, pomysl o blenderze cz 3d coatcie :) steamie na linuxa o half life o portalach czy nawet wine ^_^ Juz teraz jest mozliwe uruchomienie gimpa na androidowych tabletach al nie natywnie, niestety nie dziala to plynnie. Jest sznsa nawet spora ze dzieki natywnie zainstalowanemu ubuntu, z wydajnoscia bedzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się ceny i tego że bateria będzie starczała na krótko. Szczerze wolałbym mariaż z applem i te mobilne appki to szkicowania niż CS6 na pokładzie. Wiadomo że i tak przy stacjonarnym kompie wszystko będzie śmigać szybciej i wygodniej będzie się pracować. IMO mobilność to klucz do sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem tabletu Modecom FreeTAB 8014 IPS X4. Pasuje mi bardzo u niego przekątna (8 cali). Do tego 4 rdzeniowy procesor, 2GB pamięci RAM.

http://www.modecom.pl/freetab_8014_ips_x4/tablety/portal/

Kosztuje około 850zł.

Dostanę coś lepszego w tej cenie?

W ogóle jakie macie zdanie na temat produktów tej firmy?

[h=1][/h]

Edytowane przez mirass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedaje swojego note 10.1 ... niestety ja nie związałem sie z nim .moze komus innemu sie uda - nie zrobilem na nim nic wiecej niz to co w tym wątku, i po chyba 3 miesiącach sprzedaje. jak ktos chetny to mrosze pisac na priv. za kilka dni wystawie na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności