Jump to content
  • 0

Prędkość Renderowania


Question

Mam pytanie:

 

Dlaczego w grach renderowanie fotorealistycznej klatki trwa ułamek sekundy, a w programach takich jak 3dsMax podobnie złożone sceny renderują się nawet paręnaście minut?

 

W obydwóch przypadkach cienie i odblaski są generowane na żywo. Do tego tekstury i światła. Wg. mnie jest to bardzo podobne. A więc czemu renderowanie sceny w programie do grafiki 3d zajmuje wiele więcej czasu?

 

Ja tego nie ogarniam.... Pomoże ktoś?

Link to post
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Algorytmy graficzne w grach opierają się na ogromnych uproszczeniach, pre-renderwanych teksturach etc. Jeśli uważasz, że grafika w grach nie różni się od tej renderowanej specjalnymi programami do renderingu to naprawdę mało widziałeś ;)

Link to post
Share on other sites
  • 0

Zobacz sobie jak złożone są siatki modeli np samochodów używane do animacji i reklam czy nawet pojedynczych renderów a jak są to uproszczone obiekty stosowane do gier gdzie w głównej mierze sprawę wyglądu autka załatwia odpowiednie teksturowanie. Dzisiejsze silniki gier nie pociągnęłyby modeli mających miliony poly( zresztą nie wiadomo po co miały by to ciągnąc ) Ogólnie i zasadniczo do gier się wszystko upraszcza . Nie masz co ogólnie porównywać efektów powstających z pod profesjonalnego softy 3D do efektów silników renderujących gry

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy