Skocz do zawartości

Dostawca dzwonków


pici

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy mogę prosić Was o pomoc przy tym rysunku? Najbardziej chodzi mi o kompozycję (wykorzystanie punktów skupienia, inne kadrowanie, ciężar lub kierunki?) ale będę wdzięczna za wszystkie komentarze.

Scena ma przedstawiać uliczkę na kocim targowisku :)

 

dostawcadzwonkow.jpg

 

Chciałabym, żeby dobrze się go oglądało (zakładając, że komuś podchodzi ten styl) - ma to być prezent, dlatego zależy mi na czyjejś opinii.

Pozdrawiam,

Ewa.

Edytowane przez pici
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jest potencjal, tylko w tym ujęciu to w zasadzie nie wiadomo o co chodzi. Niby jest dziewczyna na kocie, niby jest kot ale nie widać czy biegna czy stoja. Po mordce kota i twarzy dziewczyny wygląda na to, ze uciekają przed czyms, ale nie ma dynamiki. Ja obnizylbym trochę kadr, bardziej uwydatnil kota i dziewke, bo u góry jest dużo miejsca na obrazku, gdzie w zasadzie nic się nie dzieje. Kot niech biegnie do przodu, sama poza dziewczyny niech zostanie jak teraz. Obnizona "kamera kadru" doda dynamiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manga wytrzyma wszystko, ja bym miał ochotę na więcej kotów, czyli tak gdzie pusto o czym wyżej, mogły by zaistnieć różniaste koty, a właściwie cała masa kotów i gwar kociego targu. Oni chyba nie uciekają ale sennie zauważyli, że ich obserwujemy,więc może dynamika w tle za sprawą futszaków.

Trzeba przyznać, że klimat jest iście koci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagi. Podoba mi się pomysł z kocim gwarem, jest piękny:) Rzeczywiście sytuacja głównego kota może być nieczytelna, musze sprobowac zastosowac to o czym napisał MariushO, bardzo konkretny komentarz.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się concept postaci i sposób renderu dzwonków

Teraz zrobiło się trochę ciasno.

W życiu widziałem mało mangi, ale zdaje mi się, że na ogół kolory są bardziej nasycone. Na razie tło wygląda jakby była na nie nałożona warstwa z białym kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniejszy koncept znacznie czytelniejszy,w ostatnim już wogole nie wiadomo o co chodzi. Moje zdanie jest takie:

-jest kot i jest panna, przemysl sobie dokładnie co oni razem maja przedstawić. Jaka historia ich spotyka? dlaczego ona siedzi na kocie? czy ucieka czy tylko przechadza się po drodze?

-po odpowiedzi na powyższe pytania na pewno do glowy przyjdzie Ci otoczenie w jakim masz umiescic te postaci. Calosc statycznego obrazka powinna przedstawiać jakas historie, nie bez powodu kot z dziewka znajduje się na ulicy, cos musza robic wlasnie tam gdzie sa umieszczone

-koncepty z Twojego posta nr 5 sa swietne, szczególnie ten drugi. Namaluj kota całego, niech będzie go widać, do tego dodaj koty na ulicy i przy stoiskach, które ustepuja drogi.

-nie wiem dlaczego ale pierwsze moje skojarzenie co do Twojego obrazka to była ucieczka i dlatego doradzam Ci isc tym tropem

-oczywiście wybor należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Bardzo dziękuję MariushO za ten komentarz :) Nie próbowałam wcześniej tak tego postrzegać, a dobrze by było osiągnąć taki spójny obrazek. Oto moja mała próba:

Dziewczynka jest obnośnym sprzedawcą/dostawcą dzwonków i właśnie sprzedała ich trochę jakiemuś kupcowi, z perspektywy którego możemy oglądać scenę. Macha do niego na pożegnanie, zadowolona z transakcji.

dostawcadzwonkwprzerobk.jpg

W górnej części chciałabym namalować rząd klimatycznych lampionów, a na ulicy gromadkę kotów (na razie kilka plam - czy skala kotków ok, czy lepiej aby były większe?)

Próbowałam się też zastanowić nad ucieczką, ale póki co jeszcze spróbuję przedstawić to, co na początku miałam na myśli.

Co o tym sądzisz?

Edytowane przez pici
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam. Teraz fajnie to wyszlo. Poprawilbym troszkę swiatlo, być może za ostre troszkę na drugim planie i dlatego z glebia wydaje się być cos nie tak. Co do reki machającej to może wyprostuj dłoń, tak żeby szla w linii z ramieniem, ale gdybys o niej nie wspominala to pewnie bym tego nie zauwazyl. No i gratulacje, calkiem gustownie to wszystko wychodzi teraz.

Pozdrawiam.

Edytowane przez MariushO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam. Teraz fajnie to wyszlo. Poprawilbym troszkę swiatlo, być może za ostre troszkę na drugim planie i dlatego z glebia wydaje się być cos nie tak. Co do reki machającej to może wyprostuj dłoń, tak żeby szla w linii z ramieniem, ale gdybys o niej nie wspominala to pewnie bym tego nie zauwazyl. No i gratulacje, calkiem gustownie to wszystko wychodzi teraz.

Pozdrawiam.

Edytowane przez MariushO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jest to wielce fajne, tylko teraz niestety wszystko jest trochę na jednym planie. Za bardzo wszystko jest rozbite, rozczłonkowane światłem i rozmaitymi kolorami, co tworzy trochę wrażenie chaosu. Dążyłbym na twoim miejscu do syntezy brył i ujednolicenia światłocienia, zwłaszcza na kocie i lasce. Poza tym też natłok dość agresywnych detali też rozprasza - na przykład napisy na koszulkach, które w tej chwili są zdecydowanie zbyt ważne. Zdecydowałbym się też na jednolity styl pracy, bo w tej chwili mangowy rysunek konkuruje z bardziej malarskim stylem. Najbardziej podoba mi się ta paczka z kulkami na grzbiecie kota i myślę, że na tym fragmencie pracy udała się najbardziej synteza tych dwóch styli.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pysk Kota namalowany byl swietnie od samego poczatku, nie chce tutaj nikogo nawracac z anime/mangi, ale masz wielki potencjal na zrobienie czegos wiecej. Wszak nawet sam Omen zaczynal od tej tematyki.

 

Co kolwiek zdecydujesz zycze, powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzi się naprawdę dobry rysunek. Podoba mi się jak operujesz kolorami i kreską, że panujesz na tym pozornym chaosem. Pysk kota jest rozkoszny i plastyczny. Nie mam uwag poza jedną: twarz bohaterki jest inaczej oświetlona niż reszta jej ciała i otoczenie. Nie wiem skąd pochodzi źródło światła padającego na buzię, ale cokolwiek to jest spłaszcza jej rysy i głowa wygląda na doklejoną.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzi się naprawdę dobry rysunek. Podoba mi się jak operujesz kolorami i kreską, że panujesz na tym pozornym chaosem. Pysk kota jest rozkoszny i plastyczny. Nie mam uwag poza jedną: twarz bohaterki jest inaczej oświetlona niż reszta jej ciała i otoczenie. Nie wiem skąd pochodzi źródło światła padającego na buzię, ale cokolwiek to jest spłaszcza jej rysy i głowa wygląda na doklejoną.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej z tym swiatlem nie o to chodzilo. Po gornej części obrazka, wydaje się, ze jest silne kierunkowe swiatlo z góry, czyli słoneczny dzień około poludnia. Jednak w srodkowej części drugiego planu, wydaje się, ze swiatlo dobiega mocno od przodu. I tutaj wlasnie widać ta niekonsekwencje oświetlenia. Taki efekt "zamglenia" na drugim planie bylby fajny przy księżycu w pełni i przy nocnej scenie. U ciebie jednak pierwszy plan sugeruje słoneczne południe, wiec mniej "mgły" z tylu i bardziej uwydatnione cienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej z tym swiatlem nie o to chodzilo. Po gornej części obrazka, wydaje się, ze jest silne kierunkowe swiatlo z góry, czyli słoneczny dzień około poludnia. Jednak w srodkowej części drugiego planu, wydaje się, ze swiatlo dobiega mocno od przodu. I tutaj wlasnie widać ta niekonsekwencje oświetlenia. Taki efekt "zamglenia" na drugim planie bylby fajny przy księżycu w pełni i przy nocnej scenie. U ciebie jednak pierwszy plan sugeruje słoneczne południe, wiec mniej "mgły" z tylu i bardziej uwydatnione cienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest słodziutkie ale nie mdli, pysio kotka całuśny na maksa. Dla mnie to jest bliskie ukończenia i lepiej zacznij coś nowego.

Wykańczał bym te elementy, które się odklejają od reszty. Mgła jest super w tej scenie,Najbardziej kłębuszki na 1 planie mi nie siedzą, spróbowałbym je przyciemnić tak jak anus kotka jest ciemny na 1 planie. Gratuluję wytrwałości, że bez zniechęcenia walczysz z tym kocim klimatem już chyba dość długo.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest słodziutkie ale nie mdli, pysio kotka całuśny na maksa. Dla mnie to jest bliskie ukończenia i lepiej zacznij coś nowego.

Wykańczał bym te elementy, które się odklejają od reszty. Mgła jest super w tej scenie,Najbardziej kłębuszki na 1 planie mi nie siedzą, spróbowałbym je przyciemnić tak jak anus kotka jest ciemny na 1 planie. Gratuluję wytrwałości, że bez zniechęcenia walczysz z tym kocim klimatem już chyba dość długo.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KaliditusZaliditey: Dzięki za trafną poradę:)

 

Spróbowałam na pierwszym planie zmienić światło na tylne, ale zastanawiam się czy iść dalej czy jednak zrobić na odwrót.

Co sądzisz, MariushO?

dostawcadzwonkow12b.jpg

Edytowane przez pici
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że zostanę przy takiej wersji (nadal trochę chaotyczne oświetlenie):

dostawcadzwonkow13.jpg

Skończył się czas, idę właśnie drukować i wręczać ten mały prezent, a dzięki Wam pewnie się spodoba :D

Jesteście wspaniałymi ludźmi. Nie dość, że zdolni to jeszcze pomocni :>

MariushO, dzięki za pomoc w trakcie całego procesu!

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co @pici, do usług. Jest troszkę lepiej ze swiatlem i line art to jedna z zalet tego obrazka. Skoro skończone wiec no more critic. Jest dobrze a nawet swietnie. gratulacje zakończenia dobrej pozycji do swojego portfolio. Dzialaj dalej.

Pozdrowienia.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności