Skocz do zawartości

Teczka animacji 3D - Juzwa


Juzwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

 

Dobra, nie ma co się cackać. Zakładam teczkę animacji. Juz od jakiegos czasu sie zbierałem zeby założyć bloga, ale jak to bywa z planami - nigdy nie wychodzą.

 

 

Ciekawa rzecz sie zdarzyla. Dwa dni temu otwieram swój wspaniały katalog z własnymi prackami, chciałem reanimować po raz n-ty robota którego modelowałem sobie powoli juz troszke ponad 2 lata. Okazało się, że katalog jest pusty i wszystkie moje prace jakie kiedykolwiek wykonałem znikły. Ta straszna rzecz musiala sie zdarzyc gdy robilem backup kilka tygodni temu, bo nowy komputer przyszedl.

 

 

Wczoraj natomiast dostałem propozycje pracy przy projekcie jako animator, tylko pracodawca chcialby zobaczyc jakies moje nowsze prace niz zeszloroczny reel. Odpowiedzialem z usmiechem na ustach - oczywiscie ze mam, przyniose :D

 

 

Wiec szybko do domu i nocka zarwana, trza coś wyanimować! Zeby bylo tego malo, moja myszka szwankuje ostatnio i nadaje sie tylko do grania w fpsy, robi kilka klikow naraz :D Wiec szybki kurs animowania za pomoca intuosa i jazda.

 

 

To co ponizej przedstawiam to taki speed 6-8h. Z majką ostatnie miałem spotkanie poł roku temu i było to takie bardziej kręcenie pivotem niz prawdziwe spotkanie. Przez pierwsze 2h mialem problemy jak prawdziwy noob - az wstyd przyznac jakie. Na codzien nie pracuje jako animator i naprawde ostatnio animowalem we wrzesniu jakiegos walkcycle pająka do gry na unity (o zgrozo!)

 

 

Kolo 5 rano juz nie widzialem wlasciwie co sie dzieje z postacia, wiec chwycilem wszystkie kontrolki i wrzucilem curvy, kilka kluczy podostawialem zeby tylko nogi za bardzo nie plywaly i polozylem sie spac.

 

 

Dobra, tyle w ramach historii i tłumaczeń się przed samym sobą :)

 

 

Oto finał:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=a2dpyp7Gl3g

 

 

A to blocking:

 

[video=youtube;I-ihh_8xGmI]http://www.youtube.com/watch?v=I-ihh_8xGmI

 

 

Prawdopodobnie nie bede tego dalej szlifować. I dzis/jutro zaczne nowa

 

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Juzwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hej.

Współczuję utraty danych :) Ostro.

 

Jeśli chodzi o animację.. to blocking nawet spoko, chociaż jeszcze nad timingiem można by było popracować.

A finał...nooo raczej początek bym powiedział :) strasznie widać że masz zaciągnięte ik wszędzie - łapki w ogóle nie współgrają z ciałem. Na końcu animacji masz wygładzone krzywe więc boli to zwolnienie. Postać też wstaje bez użycia siły. Brakuje dynamiki. Tak więc zamiast przechodzić do następnej animacji to posiedział bym nad tym. Pracodawca myślę że by wolał zobaczyć mniej animacji ale dopracowanych, niż więcej takiej jakości.

 

Ale trzymam kciuki i przyj dalej.

Pozdrawiam.

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecalem sobie ze skoncze to dzis, bo juz patrzec nie moge, chce zaczac kolejna.

 

Ta czarna maz miala byc woda, ale zaraz po symulacji skapnalem sie ze jest przesunieta o 5 klatek, zbytnio nie wiedzialem jak zrobic offseta, wiec poszedl playblast.

 

Kolana strzelaja jak... Przesadzilem ze wszystkimi rollami w stopach i sie ponakladaly bezsensownie.

 

Staram sie to trzymac jako "speed" ale i tak przedobrzylem (z racji tych kolan) i wlozylem w to az ok 16h!! Duzo za duzo na taki efekt.

 

Tym razem - naprawde - jutro biore sie za kolejna i w piatek wrzucam, albo niech mnie korniki zjedza!

 

http://www.youtube.com/watch?v=nF5Y8ApCS_s&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej symulacje wody bo to zdaje sie osobny temat i skup sie na animacji bohatera. A ten strasznie anemicznie podskakuje, jakby chcial a nie mogl. Wiecej ekspresji, dynamiki - przyjrzyj sie jak wygladaja porzadne skoki z trampoliny. Nie trzymaj tych rak na dole tylko wyrzuc je nad glowe zeby nabrac momentu przed skokiem, pierwszy naskok na trampoline moze byc maly ale juz odbicie sie z niej jest wysokie.. Chyba ze miala to byc animacja jakiegos przygnebionego emo co nie umie skakac do wody to ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo leci jakoś strasznie do przodu zamiast w dół, zupełnie niepotrzebnie. :) Też jestem zdania, żeby olać temat symulacji wody. Bierz się albo za postać, albo za wodę!

 

Co do skoku, tutaj masz dobrą refkę:

 

0s

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności