Jump to content

edycja białego obramowania bryły


Pierdyl
 Share

Recommended Posts

Witam! mam problem ze śmigłem samolotu. Chodzi o to że ma ono 3 łopaty, pivot ustawiony w samym centrum śmigła i kiedy eksportuje obiekt do formatu obj. i chcę odtworzyć w innym programie (Element 3D w after effects) to podczas rotacji pojawia się taki problem, że śmigło obraca się jakby punkt pivot nie był w centrum tylko gdzieś z boku... Podejrzewam, że Element 3D sam zmienił jego położenie centrując go wg obramowania bryły którą widać w 3DS max ( jako, że śmigło ma tylko 3 łopaty, bryła nie jest kwadratem tylko prostokątem, więc rotacja nie może być poprawna jako, że centum śmigła nie leży w centrum tego prostokąta). Próbowałem zmienić jakieś ustawienia w Element 3D ale nie dało rady, więc trzeba to zrobić w 3DS maxie, tylko pytanie jak?

Link to comment
Share on other sites

Niestety to nie działa... Czy da się animować tylko to obramowanie modelu bez interwencji w sam model? Albo, czy da się ustawić model idealnie po środku tego obramowania? PIvot mam idealnie na środku modelu śmigła, jednak śmigło nie jest na środku obramowania modelu i nie mam pojęcia jak sprawić żeby tam było. Może idzie dodać jakąś przeżroczystą warstwę i połączyć ją ze śmigłęm ? wtedy obramowanie także powinno ulec zmianie, skoro zmieni się model i będę mógł pomału sobie je edytować do oczekiwanego stanu?

 

http://imageshack.us/f/59/beztytuuwsg.jpg/ wstawiam zdjęcie wiadomo bedzie o co chodzi

Edited by Pierdyl
Link to comment
Share on other sites

Jak pokazales na obrazku teraz masz pivota w samym srodku modelu.Ale nie masz go wyrownowanego do układu wspolrzednych. Na samej gorze maxa znajdz ikonke Select and Move, wciśnij na nia prawym przyciskiem(przy zaznaczonym obiekcie), wyskoczy ci okienko Move Transform Type-in i tam w sekcji Absolute World kliknij prawym przyciskiem na strzałki obok pol X Y Z, wyrównasz swój obiekt do osi xyz. Potem Reset Xform i export do obj.

Jak pisalem wcześniej nie pracowałem z pluginem element3d, ale ta procedura powinna dzialac.

Edited by MariushO
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy