Skocz do zawartości

[model 3d] Tor wyścigowy Poznań


Kedzior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kilka miesięcy temu pokazywałem tutaj swój pierwszy tor na platformę rFactor 2, po drodze popełniłem jeszcze dwa, i tym ostatnim, chciałem się tutaj pochwalić.

 

Tym razem wybór padł na polski tor Poznań. Tor budowany z pomocą chłopaków z Simracing.pl , którzy dostarczyli mnóstwo potrzebnych materiałów, tysiące zdjęć, mapy, czy nawet rysunki z CADa, wszystko w celu najwierniejszego odwzorowania toru.

 

W porównaniu do poprzedniego toru udało mi się poprawić lepsze zastosowanie shaderów, mocno podskoczyła różnorodność tekstur oraz dla niektórych obiektów wypiekałem AO,(teksturq lub vertex paint, zależnie od tego co obsługiwał shader dla danego obiektu).

 

Sam layout jest bardzo interesujący, w szczególności dla aut klasy GT, jak ktoś miał okazję jeździć po prawdziwym to myślę na tym szybko się odnajdzie.

 

Jeśli ktoś posiada rFactor 2, to tor gotowy do pobrania i zainstalowania jest tutaj:

 

 

link

 

 

oraz pozostała galeria:

 

shot1

 

shot2

 

shot3

 

shot4

 

shot5

 

shot6

 

shot7

 

shot8

 

shot9

 

shot10

 

shot11

 

shot12

 

shot13

 

 

mx1.jpg

 

 

mx14.jpg

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Super! Jak jeszcze jakis czas temu mialem rajdowke i wybieralem sie na ten tor zostaly mi w glowie obrazy tego obiektu i moge szczerze potwierdzic, ze Twoje starania nie poszly na marne. Fajnie zrobiles syf kolo tarki od zbyt mocnych ciec zakretow. Jest tam jeden taki zakret gdzie na mokrym bardzo czesto kreci, ale to najlepiej sprawdzic na biezaco na jakims track day i obadac trawe :) Tor polecam bo jest dosc szybki i dynamiczny. Ma tez swoje takie pulapki, ale raczej na kazdym torze tak jest :) Tak poza tym widze, ze RF2 sie rozwija konkretnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poza tym widze, ze RF2 sie rozwija konkretnie :D

 

Rozwija się prawdę mówiąc powoli, już rok czasu trwają beta testy ;). Postęp powolny, shadery pamiętają epokę kamienia łupanego, cała scena jest dość słabo oświetlona, mały kontrast, złe kolory przy HDR(wszystko jak widać zachodzi różowym)

 

Ostatni build trochę poprawił sprawę, link1, link2 ale to wciąż mało, czekam na nowe shadery :)

 

Tor fajny, tylko gdzie dostać środowisko pod którym go uruchomić? Pod pojęciem rFactor 2 pojawiła się zapowiedź gry datowana na 2014 rok.

 

Kupić można tutaj: http://rfactor.net/web/rf2/

 

Jak Ci się jednak nie pali, to poczekałbym z zakupem aż wszystko będzie działać.

Edytowane przez Kedzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RF2 nie musi byc z super hiper extra tip top grafika.. Wazne zeby byl lepszym symulatorem od poprzednika - to sie liczy w tym prdukcie. Grafika jest OK wg mnie. Moze to trwac nawet z 5 lat jeszcze, ale ja poczekam. Docenial symulator. Jezeli jest zrobiony poprawnie to grafika nie ma az takiego znaczenia :) Pare lat temu i tak byl to szczyt - takze tutaj tylko kwestia odpowiedniego nastawienia do tego engine :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość fanów simracingu by się z Tobą tak myślę zgodziła, ale czasem jak się patrzy na niektóre tytuły arcade, napędzane przez nowoczesne enginy to trochę szkoda że nie można mieć i tego i tego.

Nie wiem na ile siedzisz w temacie, ale w tej chwili wyszło Asetto Corsa, testowa wersja póki co, ale będzie dobry sim z tego, no i dobrze wygląda :)

 

Co do samej fizyki rf2...jest nieźle, ale największy postęp jest w czuciu auta. Force feedback jest naprawdę świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności