Jump to content

zielone zabarwienie monitora


KLIK
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

Jako monitor zamienny w ramach gwarancji dostałem z Della model 2209wa (gdzies znalezli w magazynie - najprawdopodobniej ostatni). Problem polega na tym, że widać na nim po prawej stronie zielone zabarwienie w momencie wyświetlania szarości - taka brzydka zgniła zieleń, ale problem dotyczy tylko szarości. Zastanawiam się - czy tak ma być i poprostu przesadzam, czy zgłaszać kolejną wadę.

 

?1?1index.php?get=1&f=1

 

sterowniki są aktualne.

Edited by KLIK
Link to comment
Share on other sites

zdjęcie dobrze oddaje wyswietlanie monitora - oglądałem go już w różnych warunkach, na 2 kablach. Ten zielony jest tak jak mówisz - na pół ekranu.

Problem polega na tym, że to jest monitor jaki dostałem w ramach gwarancji - w sumie 2 egzemplarz, wcześniej był dell 2311 - każdy narożnik świecił w innym kolorze no i parametry o wiele gorsze. Po kilku telefonach, rozmowach dostałem ten.

Jutro musze coś odesłac, albo swój stary albo ten. Trzecie wyjście jest takie że zgłoszę, że ten też ma wadę (tylko czy nie przesadzam).

 

Dla porównania stary monitor - widoczna smuga w prawym narożniku

index.php?get=1&f=1

Link to comment
Share on other sites

czytałem sobie ogólnie o monitorach dell i wielu ludzi ma takie problemy - dotyczy to również droższych modeli.

Dell niby uznaje to za norme a jako rozwiązanie proponują zmiane na custom rgb i obniżenie nasycenia zieleni i czerwonego. Choć nie mam wielkiego pojęcia o monitorach to wydaje mi się to złym rozwiązaniem.

Link to comment
Share on other sites

dell otwarcie mówi, że jest to refturbished, maja to zastrzezone w gwarancji. Gdyby zielony był na całej powierzchni to ustawiłbym custom rgb i byłbym zadowolony.

W rozmowie stwierdzono, że jest to ostatni 2209 jaki maja. Ja nie chcę si zgodzić na popsutego 2209wa ani na 2311 o gorszej matrycy(6bit) a kasa nie wchodzi w gre - trudna sytuacja, czy jak powiedziano w Dellu - jesteśmy w kropce.

Chybaże uznaja że takie coś to standard - wtedy będe miał zgniły monitor

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy