Skocz do zawartości

animacja 3D: "STEFANIA" UPDATE: (wersja ostateczna polska)


dziadek3D

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 248
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@Thx.... no i właśnie tak to wygląda... i ciągle się nie zmienia... powolutku stopień za stopniem budowana jest rzeczywistość... szybko to tylko można się pośliznąć....:)))... właśnie wróciłem z rowerka 54 km wiało ze wschodu solidnie.... oj ciężko jak po schodach... a na końcu jeszcze schody na 4 piętro....:)))))))))

 

@slowmotion... stary pies głupi nie jest, bo nie musi się uczyć żeby trafić na plantacje....:)))...

...a Ty znasz wszystkie sztuczki..???.... no to pokaż nawet tą starszą....!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D
mueheh. zawsze to samo. nie nauczysz starego psa nowych sztuczek.

 

heh... podejrzewam, ze ten stary pies mógłby Ci nieźle wyjechać w jałopę z półobrotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziadek3D - nie zawiodłeś, zatem obustronnie jest happy end :). Muzyka się podoba, obraz też. Dobrze że nie pisałem ile ją robiłem bo też by zaraz skróty podawali :)

@Chrupek3D - SolidRocks - popieram, ale myślałem że Dziadek3D robi w Mentalu, hmm jak nie to racja... Tam gdzie jest GI to szczególnie SolidRocks może pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziadek3D - nie zawiodłeś, zatem obustronnie jest happy end :). Muzyka się podoba, obraz też. Dobrze że nie pisałem ile ją robiłem bo też by zaraz skróty podawali :)

Na muzyce się nie znam i rad w tym temacie nie daje. Pochwal się nia na forum muzycznym, może usłyszysz podobne sugestie! Ja swoja dalem odnośnie obrazu w dobrej wierze! Bez ironii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariushO - nie bierz do siebie tego o skrótach, po prostu zrobił się temat jak wyrenderować szybko i ładnie :)

 

Ja rozumiem, nawet pisałem, żeby nie smiecic tutaj w watku. Wlasciciel wyrazil zgode, wiec rozmawiamy. Nie pouczam, daje tylko inne alternatywy. Moja ostatnia wypowiedz do Ciebie, była tylko dlatego, ze wyczulem lekka ironie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imago10 nie ma za co, po to jest forum. Uczymy się nawzajem.

@michalz00 był, był!! Swoja droga "stary pies" to określenie raczej powinno pochlebiać dziadkowi, w jakimkolwiek znaczeniu napisał to @slowmotion! Nawet jak chciał dogryźć, to pewnie nie zdaje sobie sprawy, ze pochwalil!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

skoro lubicie sie nazywać psami to ja w takim razie przepraszam cytujacego Slowmotion... nie zrozumiałem przekazu :-)

Dla mnie nazwanie kogoś psem... hmm... nie ważne...

 

Mnie sie bardzo przydał psd manager jak liczyłem swoja animkę. Wypuszcza "wycinki" obrazów i nagrywa w layerach PSD, zresztą widać na tutorialu.

Można to później fajnie w After Effect obrabiać takim np. Colorista ;)

 

http://www.cebas.com/index.php?pid=product&prd_id=151&feature=1325

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

Potwierdza się powiedzenie, ze słowa mają moc... teraz to jest, można powiedzieć zapięte na ostatni guzik.

Brawa dla muzyka... zbudował klimat. Głos ładny, ale w kwestii technicznej zdjął bym ten łazienkowy pogłos :-)

 

Jeśli można coś dodać w kwestii technicznej to:

http://www.ikmultimedia.com/products/trgrand/

ma niezły preset. Wyrzuca głos do przodu, taki mały radiowiec z niego.

 

W kwestii artystycznej, wzruszająca opowieść o przyjaźni i samotności... daje te chwile zastanowienia nad sobą. Bez narracji, nie chwytałem sensu. Fakt faktem, ze jest ciut za długie, ale reżyserowi nie mówi sie taki rzeczy, albo sie podoba albo nie... mnie sie historia podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem dopiero teraz gdyz nie lubie ogladac filmow przed ich ukonczeniem. Wrazenia jak najbardziej pozytywne, widac ogromny progres techniczny w stosunku do poprzednich produkcji. Kamery znacznie bardziej przemyslane, postprodukcja, animacja. Fajnie, bardzo pozytywnie. Sam film daje do myslenia.

 

Bylo kilka rzeczy ktore rozpraszaly moja uwage. Pierwsza rzecz to ptaki. Same w sobie daja bardzo fajny smaczek, jednak mysle, ze nie powinny byc eksploatowane kadr po kadrze, gdyz po pewnym czasie staje sie to dosyc natarczywe. Druga sprawa to spasowanie poziomu glosu w stosunku do muzyki. Pierwsze odczucie mialem takie, ze musze przedzierac sie przez warstwe muzyczna, by uslyszec glos lektorki. Cos tutaj nie do konca zadzialalo.

No i ostatnia rzecza jest fakt, ze 30min to moim skromnym zdaniem zdecydowanie za duzo. Skrocenie filmu do dlugosci 15 min byloby lux;)

 

Tak czy inaczej, gratuluje filmu, i zycze skcesow na festiwalach. Napewno warto go porozsylac, tym bardziej, ze rozpoczal sie nowy rok festiwalowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to się mówi... dziękuję ślicznie po Łódzku....!!!!...:)))

z głosem jeszcze do końca podjąłem decyzję.... mogę go jeszcze podbić.... ale to też mi nie leży... wolałbym żeby siedział w tle ale był czytelny.... poczekam, posłucham opinii.... a w tym czasie dodam napisy....:)))

 

@Traitor bo jesteś obcykany w festiwalach... masz jakieś namiary... czy to wystarczy

http://www.animation-festivals.com/festivals-list/

najlepsze terminy minęły niestety... ale pomału gdzieś powysyła... strasznie rtego nie lubię, tych płytek, kwitów kopert itp. ale mus to mus....:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z głosem jeszcze do końca podjąłem decyzję.... mogę go jeszcze podbić.... ale to też mi nie leży... wolałbym żeby siedział w tle ale był czytelny....

 

Podbij. Ja momentami miałem trudności ze zrozumieniem co tam jest mówione, szczególnie na początku. Więcej uwag nie mam.

 

Udał Ci się ten film :) Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki...!!!

na początku głos zaskakuje... mnie też, Pani Patrycja ma specyficzne brzmienie.... trzeba się przyzwyczaić.... przy napisach problem zmaleje.... a na początku to co mówi nie jest takie ważne....:)))... musiałem to jakoś opanować... straszna ilość zmiennych, a ja nie wiem jak to brzmi na referencyjnym odsłuchu.... u mnie na Creativie 2.1 jest dobrze.....:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenie jest takie, że czasami głos się za bardzo zlewa z tłem. Wiem, że ciężko jest wyciszyć dźwięk i muzę nad którą się cholernie długo pracowało... ale narracja powinna być czytelna ;) Spróbuj się tym jeszcze pobawić. Film zyskał na tej narracji. Zyska jeszcze bardziej na trochę lepszym mixie dźwięku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sprawdzilby sie ptent z lekkim obnizaniem natezenia glosu muzyki podczas mowy lektorki? Glos ma ladny, ale no wlasnie, troszke nachodza na siebie te dwie fale.

 

Co do festiwalow to bardzo fajna stronke znalazles. Ja prawde mowiac od 3 lat jestem poza festiwalowym obiegiem, wiec nie znam aktualnych serwisow. Swego czasu posilkowalem sie informacjami ze stron ktore opisalem w jednym z wywiadow, a takze zaproszeniami bezposrednimi od organizatorow. Jezeli chodzi o polskie festiwale to napewno powinienes wyslac zgloszenie na Animator, Krakowski festiwal filmowy, Nowe Horyzonty, Kameralne Lato, Grandd Off,Polish Film in Los Angeles, a takze na Mlodzi i Film by pokazac, ze mimo wielu lat na karku nadal masz pare mlodego ducha:) Zreszta, podesle Ci zaraz mailem spis festiwali na ktore ja wysylalem swoje filmy, to moze cos wygrzebiesz z listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

tak jak mówi Traitor z ta muzyka, ale to sie robi wycinając odpowiednie pasma, bardzo rzadko sie podbija... Lepiej obciąć muzyce, niz podbić lektorowi, ale to już magik Imago10 będzie wiedział :-)

 

jak bym zastosował Tube-tech ;)

 

pod koniec jest vocal.

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już padł temat to nic nie przebije rodzimej produkcji PSP VintageWarmer :)

http://www.pspaudioware.com/plugins/dynamic_processors/psp_vintagewarmer2/

 

tak jak mówi Traitor z ta muzyka, ale to sie robi wycinając odpowiednie pasma, bardzo rzadko sie podbija... Lepiej obciąć muzyce, niz podbić lektorowi, ale to już magik Imago10 będzie wiedział :-)

 

jak bym zastosował Tube-tech ;)

 

pod koniec jest vocal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale zgadzam się z @Thx. Jakos bardziej pasowala mi wersja bez narracji! Ten, bez watpienia piękny glos narratorki, jakos brzmi dla mnie metalicznie i tlumi barwe glosu przez schowanie za kurtyna zbyt dużego "reverbu". Nie jest on skomponowany w harmonii z filmem, tylko gdzies obok niego. Być może sugestie kolegow wcześniej, co do przeniesienia glosu troszkę do przodu, moglyby pomodz. A tak, to może to przeszkadzać trochę odbiorowi. Jeśli chodzi o tekst narracji, to w pewnych momentach za dużo tłumaczy odbiorcy i mogles zachować pewne wyjaśnienia dla "umysłu" widza.

o reszcie Twojego filmu pisałem wcześniej. Ale nawet pomimo tych lekkich potkniec narracji(oczywiście według mojego zdania), calosc jest imponujaca. I jeśli dobrze znasz lektorkę, to podziękuj Jej za wspanialy glos!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz ma popracować nad poziomami dźwięków... ale ja jestem Zosia samosia i musiałem najpierw zrobić po swojemu... traz mam odniesienie i poczekam na propozycję fachowca...:)).

Ja jestem za wersją z narracją bo bardziej naświetla założenia scenariusza.... no i niech będzie trochę pop....:)))

Patrycji Wiśniewskiej nie znam osobiście, bo w HUC praca to tylko czysta partyzantka... ale mailowo przekażę podziękowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w domu z synem oglądamy tylko z popkornem. Kimo do dziś jest dla mnie tylko rozrywką, sto lat kinematografii nie przekonało mnie, że mam do czynienia z czystą sztuką. Dlaczego? Ano dlatego , że ono ciągle w swoim nakładzie kosztuje. A to zobowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narracja, moim zdaniem, odziera film z magii. To co niedopowiedziane, było wartością. Miało klimat. Rozprawa o starości, samotności i przemijaniu. A teraz, bez urazy, ale jakieś to licealno-infantylne. Sposób narracji, głos, intonacja, nie wiem dlaczego, kojarzy mi się z nagraniami relaksacyjno-afirmacyjnymi, typu: "twoje powieki stają się coraz cięższe" ;) Momentami brzmi, jakbyś tekst wkleił do syntezatora mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda kategoria działania ma swoją sztukę albo sztuczność.... każde czasy wpływają na ich wzajemne proporcje... w każdych czasach powinno i jest więcej sztuczności niż sztuki....:))))... tylko w święta można tak bredzić.....:)))

 

@faun.... mnie się podoba...!!... jak bym to robił dla Ciebie, to nie miało by sensu zaczynanie... a jak się robi dla siebie... to się kończy.... i się jest zadowolonym... poprzednim i następnym razem też będę robił dla siebie bo mi się należy... dlatego, że coś robię.... dogadzać wszystkim to muszą produkujący etiudy jęczmienno-chmielowe.... :))))... Alleluja...!!!

Edytowane przez dziadek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności