Jump to content
dziadek3D

animacja 3D: "STEFANIA" UPDATE: (wersja ostateczna polska)

Recommended Posts

update 31.03.2013 - wersja ostateczna

------------------------------------------------------

HUC przedstawia tylko i wyłącznie dla prześwietnego grona "max3D" wersję "STEFANII" nie w pełni ukończoną.... bez narracji i co za tym idzie nie pełnego dopracowania dźwięku.

Czekamy na nagranie narracji, może to jeszcze trochę potrwać... ale tutaj na forum najważniejszy jest obraz.... i przekaz... :)))....... i jestem ciekawy co szanowne grono profesjonalistów od obrazów szarpanych na to powie....???...:)))

Edited by dziadek3D
UPDATE: (wersja ostateczna polska)

No to będę pierwszy ;) Wczoraj obejrzałem Tristanę a dzisiaj Stefanię :P I chciałbym powiedzieć że oba filmy zrozumiałem ale niestety, chyba nie do końca ;)

Na pewno jest to mój ulubiony z twoich filmów :) Nie wiem czy będziesz jeszcze coś przemontowywał (pewnie nie :) ), ja spojrzałem na czas tak około 8 minuty. Ten początek się trochę dłużył. Segment zimowy jest zdecydowanie najlepszy, i pod względem opowiadania i graficznym. Niektóre ujęcia naprawdę bardzo ładne. Muzyka też fajna tylko czasami za bardzo mi się gryzła z dźwiękiem. Może bym ją odrobinkę ściszył, bardziej wpasował w tło.

Na koniec oczywiście gratulacje, prawie, ukończonego projektu. Wyobrażam sobie ile by mnie kosztowało załamań nerwowych zrobienie czegoś tak długiego :P Ogromny szacunek.

Dziękuję za miłe słowa, trochę jestem zaskoczony bo spodziewałem się łomotu i walcowania....:)))

bo niestety wiem co by można lepiej.... wszystko...!!!... ale ogarnięcie takiego bałaganu samemu jest niemożliwe...:))))

Myślę że przy takich filmach nie do końca ważne jest zrozumienie dokładne treści...cień niejasności chyba dobrze robi w takich wypadkach... to nie reklama....:)) Uparłem się jednak na narracje, czeka na nagranie (może się uda), sam nie wiem jak to wyjdzie nie mam doświadczenia... może dla tego warto spróbować... z powodu braku głosu dźwięk nie jest poustawiany... bo szkoda roboty żeby to potem ustawiać ponownie z głosem.... zobaczymy.... po to wstawiłem jak jest żeby jeszcze zebrać opinie... jednak do obrazu już nie wrócę... mam już dość... za długo przy min siedziałem.... i albo wszystko od początku albo musi zostać jak jest.

W połowie pracy miałem spore załamanie wiary w siebie bo nie dawałem rady z animacją postaci... i sądziłem, że nie skończę... oczywiści przy pomocy sprawnego animatora wyszło by to lepiej... ale nikt fizycznie mi nie pomógł... chociaż miałem zdalną pomoc od osoby z forum której przy tej okazji dziękuję... taki wsparcie polegające na odpowiedzi na moje pewnie głupie i rozpaczliwe pytania bardzo pomogła....!!!....:)))

Wyszło bomba! Jak dla mnie to kawał dobrej animacji, historii, podziwiam ;). A narracja musi być :) Gratuluje jeszcze raz, kawał dobrej roboty i dziękuje! :)

EE... widać, że włosów nie umiałeś zrobić ;) ;)

Kurcze świetne podejście i uwielbiam takie "niszowe" tematy :), film o "ścinaniu" drzewa w którym naprawdę sporo się dzieje :) i do tego intryguje, ujęcie ze znikaniem drewna do kominka wraz z dźwiękiem i atmosferą genialne :D, no i w ogóle wiele ujęć narracyjnie bardzo bardzo przyjemne. Jedyne czego nie jestem pewny to czy potrzebnie podkreślone dźwiękiem ujęcia na biblie(trochę patetycznie się robi, a cały film taki nie jest, ale to jest tylko wątpliwość, sam nie jestem pewien czy to źle), no i siekiera na końcu dość pretensjonalna z tym efektem rozbitego szkła ;D, nie wiem czy nie psuje w "nowoczesny" sposób nastroju refleksji, ale w sumie spoko.. będzie się podobać (sam film jest już taką siekierką dziada w nowoczesność ;D)

Zdjęcie przy napisach i opis super działa :) muzyka też.

Fajnie poukrywałeś gdzie się dało braki animacyjne i ciekawie to wyszło. Zaczynam się przekonywać do tezy, że ograniczone możliwości rozwijają wyobraźnię ;)

Coś jest w tych relacjach ludzi z drzewami.

W ogrodzie u rodziców zasadziłem kilka lat temu wierzbę, którą dostałem od bliskiej mi nieżyjącej już osoby, pięknie urosła i ma na imię "Maryla".

Ps.

Nie wiem czy widziałeś "Mój sąsiad Totoro" jeżeli nie to na pewno Ci się spodoba :)

Tu można obejrzeć online:

http://www.playtube.pl/8275-muj-ssiad-totoro-tonari-no-totoro-my-neighbor.html

@omago10... bardzo dziękuje za współpracę, muzyka świetna... polecam sie na przyszłosć...!!...:)))

@WWWoj

jak widać niszowość nie wyszła zasięgiem poza HUC...:)))... i to się nazywa NISZOWOŚĆ....!!

Oczywiście wszystko można inaczej, dźwięk jeszcze poprawie... Łukasz podesłał jeszcze nowe tematy spróbuje je uwzględnić (płodna bestia), narracja mam komunikat, że się finalizuje....!!!

początek był bardzo spokojny żeby otrząsnąć się z otaczającego badziewi informacyjnego i spokojnie wejść w świat Stefanii... a siekiera żeby się obudzić i spokojnie wrócić.....:)))

Dorzucę swoje 3 grosze.

Za małe stężenie laserów, tasaków za mało, a grzybów atomowych w ogóle nie widziałem, flaki i krew jakoś tak pochowane. Koniec końców... Jestem pod dużym wrażeniem, obejrzałem całość, prawie wszystko ładnie do siebie pasuje. Z takich technicznych rzeczy wnętrze domu jest takie no naturalne, że znalazłeś siłę na wymodelowanie, poukładanie i otexturowanie wszystkiego. Tematyka jest myślo-płodna, co już samo w sobie jest przyjemną odskocznią. Jakby trochę się pobawić ścieżką dźwiękową, to będzie extra. No i ciekawe jak się będzie oglądać z narracją, czekam na finalną wersję. Po takich pracach ma się ochotę szlifować własny warsztat dalej i mimo, że jestem fanem ognia i pożogi to półgodzinny nocny seans Stefani położy mnie spać z odprężonym mózgiem.

Aha ten bohater jest podobny do zdjęcia z twojego avatara.

kurcze o co chodzi z tym hasłem, nie mogę odpalić filmu

@Gandalf... miał być i wątek z pójściem na wojnę i z lirą do miasta, ale niestety 30 min limit na festiwalach...starałem się jednak zadowolić wszystkich..... jest ogień, demolka obrazka, a na końcu rozwalam cały świat... zawsze coś....:))). Oczywiście wolałbym to pokazać w 720p... ale liczenie by trwało prawie rok... może kiedyś jak nie wszystko będzie biznesem....:))). Ważne, że mam swój film "pełnometrażowy".... a Baggins ciągle się zbiera...!!!...:)))).... i na razie biję go pod względem pozytywnych opinii (trochę jestem zaskoczony).... no i walczyłem bez konceptualistów i innych przeszkadzaczy (polecam boli ale szczere bo z jednego źródła).... Łukasz muzycznie bardzo pomógł.....!!!! Puściłem juz render następnego shorta (10 min)...ale tym razem już w 720p... no 5 mieś. czekania.... no może wytrzymam....

dzięki...!!!... za jak by nie było wsparcie.....:))))

@Thx.... znowu byłeś u teścia....:)))... przeca się otwiera.... hasło: stefa..... dwa zera i jedynka....:)))

Szacunek za wytrwałość i dociągnięcie projektu do końca. 30 minut robi wrażenie :)

Sporo naprawdę niezłych i klimatycznych pomysłów, jednak, że się tak wyrażę, surowość techniczna i pewna niezborność w sposobie narracji, mocno zaburza odbiór, zwłaszcza jeżeli ma to być film festiwalowy, czyli reprezentujący pewien poziom warsztatowy. O szczegółach nie piszę ze względu na BP*

*Brak Portfolio.

No tak render time to masakra, ale widzialłem, że od którejś wersji dodali opcję render farm. Czy to aby przypadkiem, przy uprzejmości kilku osób nie przyspieszyło renderingu? Czytałem tylko kilka słów o render farmach i z tego co zrozumiałem to byłaby jakaś opcja.

faktycznie , hasło pod filmem.

Zarobiony jestem.

Znajdę chwilę dzisiaj to obejrzę. Na szybkiego to nie oglądanie

Dziadek3D to jak dla mnie mistrz opowiadania historii! Co do warsztatu to nie widziałem tutaj produkcji trzymającej się tak kupy i mającej 30 min ciekawego przekazu. Dla mnie mistrzostwo

@faun... jest takie na jakie mnie stać, wyślij swoje na festiwal... dla utrzymania wysokiego poziomu... ja tylko będę robił frekwencję.... jak dopuszczą....:)))... każdy ma marzenia... ja je zwykle realizuję....!!!!

@Gandalf... farmy są, ale płatne...farmę którą tu niedawno reklamowano odwiedziłem na stronie wpisałem co trzeba w ich kalkulator... i wyszło, że to co u mnie mieliło się 4 mieś i 5 dni u nich trwało by 4 dni i parę godzin, ale za 8 tyś. ale jak ktoś nie ma na tramwaj.... musi piechotą.....:)))

Wróciłem właśnie z długiego spaceru z patykami... za miastem spotkałem lecącego bociana, leciał nisko,powoli i bardzo ekonomicznie... tz. ledwo leciał... wiało z północy on leciał pod wiatr do swojego gniazda (temp.-4) przeleciał już parę tyś kilometrów... strasznie mnie to zdołowało.... ale też zaraz sobie pomyślałem że w zasadzie niewiele się od niego nie różnię.... też przeleciałem tysiące kłopotów... doleciałem do gniazda a tu zimno i żaby śpią....!!!!. Bociana jak ktoś nie dokarmi zginie, bo następne 2 noce po około -15.... ale wiosna przyjdzie tak czy siak.... i z bocianami które dotrwały bez pomocy czy z nią.... będziemy żarli żaby, żeby wszystko powtórzyć od początku.... i już jest temat na film.....:))))))))))))

Dokarmiajcie bociany on powinny dzienni zjeść z pół kilo mięsa....!!!!!!!!!!

Edited by dziadek3D

no to proste wciepnąć mu do gniazda kawałek ciepłego mięsa... daleko nie trzeba chodzić om ma gniazda nie w lesie a przy ludziach a nawet na chałupach... to święty polski ptak nikt mu nigdy krzywdy nie robił bo on był zwiatunem wiosny i nadzieją na koniec zimowego głodu.... no i przynosił dzieci....!!!!

i ja nic o tym nie wiem? ;p

świetna opowieść... w bardzo dobrym wydaniu :)

nie piszesz do ojca... no to gówno wiesz.... :)))... a ojciec pracuje na najwyższych obrotach... ciekawe jak długo...:))))

jak mnie ojciec ostatnio zbluzgał... to musiałem przestać marudzić... no i też się wkręciłem na wyższe obroty :)

z mojego życia można by kilka dobrych produkcji zrobić... ;) jak starczy czasu to się za to wezmę... :)

Widze same pozytywy tutaj a i dziadek mile zaskoczyl przyznajac sie ze sam w pewnym momencie zwatpil w swoje sily. Bardzo mila odmiana po zwyczajowych proklamacjach omnipotencji ;)

Obejrzalem poczatek i mi przerwano. Na spokojnie w nocy obejrze - pierwsze sceny bardzo fajne, klimat dokladnie taki jakiego oczekiwalem. Jest git. Gratuluje.